СПЕШНО ! ПОМОЩ ! Проблем с гърдите...

  • 609
  • 10
  •   1
Отговори
  • София...........
  • Мнения: 951
Едната ми гърда половината е твърда на камък от вторник вечерта. Слагам горещи кърпи по време на кърмене , а след това продължавам с горещите кърпи и цедя с помпа, но проблема си стои Sad. Тази нощ с помпата стоях под душа, но няма ефект. Приемем всякакви идеи и съвети....
Благодаря

# 1
  • Мнения: 3 929
Щом си така от вторник, трябва СПЕШНО да посетиш лекар. Това не е шега състояние.

# 2
  • София...........
  • Мнения: 951
Обаждах се и на гинеколожката при , която раждах и на педиатърката ни и двете казват : Само горещи кърпи и цедене...
Проблема е , че има един момент при цеденето в който вече не иска и капка кърма да излезе, а бучката не намалява и ме болиии.

# 3
  • Мнения: 89
Когато бебо сучи, боли ли те зърното?
Огледай самото зърно. Да не би да има едни такива миниатюрни мехурчета пълни с течност?
Аз имах такъв проблем. Таково мехурче ми беше запушило изхода на млечното каналче. Като сучеше бебо и направо изтръпвах от болка. Гърдата беше като при теб, с голяма буца там, където млякото не се изтичаше.Като забелязах мехурчето и го спуках, отсамосебеси пръсна къма от там и си изтичаше 2-3 мин и после бебо я изсука и веднага ми олекна. Само зърното ме понаболяваше известно време.

# 4
  • Мнения: 422
Първо дай на бебето да суче от запушената гърда и след това продължи да я изцеждаш с ръка, не с помпа.При мен с помпа вече нищо не мога да изцедя и като имам повече кърма под душа цедя с ръка.Можеш да си вземеш рефригеранс от ветеринарната аптека, много помага, ползвала съм го.Маже се гърдата с него без ареолата и зърното.Можеш да си вземеш и лецитин да пиеш. В кризистни състояния може да се взимат по 4-5 на ден, профилактично по едно.В библиотеката също има няколко статии по въпроса, ако имаш време ги погледни.Успех и безпроблемно кърмене за напред! Hug

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Кърпите сухи ли слагаш или навлажнени? Опитвала ли си да сложиш кърмачето така да суче, че брадата му да опира точно там, където е болезненото място? И след кърменето мисля, че е по-удачно да направиш зелев компрес, вместо пак затопляне на гърдата.

# 6
  • Мнения: 835
Може да ти се стори "идиотско", но влез под душа с помпата - пусни топлата вода и опитай да помпаш.

# 7
  • София...........
  • Мнения: 951
Може да ти се стори "идиотско", но влез под душа с помпата - пусни топлата вода и опитай да помпаш.

Знам, че това помага и го пробвах тази нощ, но нищо не стана Sad

# 8
  • Мнения: 2 829
пий лецитин, леко масажирай гърдата преди кърмене/изцеждане, давай непрекъснато тази гърда на дребното и наистина огледай зърното, стисни и виж дали има дупчица от която не тече мляко. Много е удобно да правиш компреси с памперс напоен с топла вода. Като изстине-врътваш за няколко секунди в микровълновата печка и пак слагаш. След кърмене можеш да слагаш компрес от зелево листо. Аз също имах подобен проблем и накрая открих запушената пора и леекичко я боднах със стерилна игла. Но мисля, че и компресите с памперс много помогнаха да омекне бучката.
Дано бързо се оправиш. Ако вдигнеш температура за по-дълго от 1 ден иди на доктор. Но да знаеш предварително, че има антибиотици (дано не ти се налага) съвместими с кърменето.

# 9
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Щом си в това състояние от вторник мисля, че спешно трябва да потърсиш лекарска помощ. Още повече, че идват почивни дни.

На мен няколко пъти ми се образуваха бучки. Топли компреси, цедене с няколко вида помпички, опити за цедене на ръка и кърмене не помагаха. Обадих се на гинеколога ми, който ме посъветва нещо обратно на целия свят - студени компреси върху бучката. Намокрих парче пеленка, замразих го в камерта, увих го в друга пеленка и го слагах на гърдата. След известно време сменях с друго. Между сменянията масажирах леко бучката от основата на гърдата към зърното. На следващата сутрин отидох на лекар. Акушерката успя да поизцеди малко мляко и да поразсее бучката. Ходих няколко дена подред при акушерката докато се разработят повече каналчета и да се нормализра положението.

# 10
  • София...........
  • Мнения: 951
До преди малко Assinka беше в къщи за което хиляди БЛАГОДАРНОСТИ Hug
И тя се мъчи милата с масажи и  да ме цеди. Когато сложихме горещите кърпи спря изтичането на кърма и започнахме със студени и излязоха няколко капки, твърдината се премести малко, но остана. Сега ще наложа компрес със начукано зеле и ще пия лицитин по неин съвет .
АСЯ, още веднъж много благодаря за отзивчивостта и това, че веднага отдели време и дойде да помогнеш  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт