Отговори
  • Мнения: 186
Здравейте,

искам да сменя личната лекарка на дъщеря си и ме интересува какви документи трябва да ми даде настоящата педиатърка. Знам, че трябва да ми върне картона и, но какво друго. Тя все още не и е издала здравна книжка, а според мен детето трябва да имам такава.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, ще бъда благодарна ако сподели с мен.

Тъй като все още не съм се насочила към друг педиатър ще се радвам и да получа препоръки за добри такива.


Предварително благодаря.   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Освен картона и здравната книжка, мисля че нищо друго не ти трябва. При новия личен лекар се попълват документи за избор на личен лекар, с които автоматично се сменят лекарите. А относно препоръките за лекар е добре да кажеш в кой квартал живееш, за да ти се дадат конкретни препоръки.

# 2
  • Мнения: 186
Живея до операта (център). Но съм с тенденция да се местя и затова ме устройва и лекар в североизточните квартали на София (Захарна фабрика, Орландовци, Сухата река, Левски ...)

Търся лекар, който освен да е добър като такъв и да е всеотдаен, в смисъл да не се притеснявам кога му звъня и да знам, че когато имам нужда ще ми обърне внимание.
Педиатърката на дъщеря ми е добър лекар, но почти винаги, когато ми е трябвала е била в отпуск (в чужбина), а последния път ми кипна, защото детето беше със страхотна кашлица, пресипнал глас и хрема, а тя ми отказа да я прегледа защото нямала температура, а тя била в кабинета си само за спешни случаи и дори не пожела да ме насочи къде да заведа малката.
Говорим за дете на две години все пак, за мен е недопустимо такова отношение.

Да не говорим, че досега никога не е идвала на домашно посещение (изключвам при изпосването от родилния дом), независимо от състоянието на детенцето.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 713
Скоро сменях моята лична лекарка. Нямах издадена лична здравна книжка, затова при новата лекарка отидох със синьото заявление (1вото, с което съм избрала предната лекарка). При новата лекарка се попълва ново заявление. Те ще ми направи и книжка.
От старата педиатърка най-вероятно трябва да си вземеш картона и паспорта с имунизациите (ако са при нея). Картона и паспорта на Дияна са си у мен, никога не са били в педиатърката.

Общи условия

Активация на акаунт