Наказания в детската градина

  • 19 762
  • 199
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Как точно наказват непослушните деца във вашата детска градина? Синът ми разказва, че когато викали много и се гонели из стаята, учителката ги слагала да сядат на столчетата с вдигнати високо ръце. И така седят известно време.  Thinking Той се оплака, че от това нещо ръцете болели.
Групата им е доста голяма, има много малко момиченца. Двадесет и кусур пет-шестгодишни момченца на едно място си е страшна работа. Обаче това ли е начинът да се оправят с тях?  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Аз съм ЗА наказанията в детската градина. Разбира се в границите на разумното. Нищо няма да им стане ако поседят малко на столчетата си. Постави се на мястото на учителките, как би постъпила сред тълпа от палави малчугани? А и децата трябва да се научат малко на ред, защото иначе положението става страшно. В нашата група ги наказват по същия начин, само че без да си вдигат ръката, или другия вариант е да отидат в спалното помещение докато другите си играят. Не смятам, че има нещо нередно в това. Разбира се не съм съгласна да ги бият или унижават по някакъв начин.

# 2
  • Мнения: 673
  За сега няма да си кажа мнението, но много ми е интересно едни други съфорумки взели участие в една друга тема, какво ще кажат.
  Абе ,...запис..

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Там е работата, че аз не съм противник на по-строгото обучение. Аз самата съм строга с децата си, когато се налага.
Обаче имахме семеен спор. Според мъжа ми е прекалено да се държат децата с вдигнати ръце. Следващото наказание какво щяло да бъде, да стоят на колене на царевични зърна?  Joy
За мен това не е толкова страшно (вдигнатите ръце, дано не е за дълго време, нашият не знае колко продължава наказанието, само че го боляли ръцете). Обаче е на границата.
И понеже с мъжа ми сме на различно мнение, реших да попитам повече хора. Прекалено ли е това наказание?

# 4
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ами аз си мисля, че стоенето с вдигнати ръце едва ли ще има по-озъптяваш ефект от просто стоене на столче отделно от играещите. Не, че е кой-знае какво, ама защо децата трябва да ги болят ръцетне от наказанието?

# 5
  • Мнения: 1 134
И в градината на дъщеря ми ги карат да сядат на столчета, но без вдигнати ръце. Само малко игнор за размишления...
Струва ми се архаично вече този тип наказание.

# 6
  • Мнения: 3 447
Вдигането на ръцете е прекалено за мен. Защото всъщност наказва с физическа болка и реално не е много далеч от стоенето на колене върху орехови черупки. Само сядане на столче и отделяне е ОК.

# 7
  • София
  • Мнения: 14 513
Вдигането на ръцете е прекалено за мен. Защото всъщност наказва с физическа болка и реално не е много далеч от стоенето на колене върху орехови черупки. Само сядане на столче и отделяне е ОК.
Точно. И нашите имат столчета за непослушните, достатъчно е.

# 8
  • Мнения: 7 831
Наказват ги на столчето или прави до стената за известно време. Не съм против.
Обаче това с вдигнатите ръце и на мен ми идва малко много  Rolling Eyes ...

ПС. Всъщност вчера разбрах, че едната от госпожите на големия не можела да се справи с едно от децата в групата и за това го била наказала като го завела в друга група  Shocked . Случката е потвърдена от малкия ми син в чиято група завели провинилия се малчуган. Обаче въпросната госпожа нещо не е у ред, имахме с нея и други проблеми. Добре че скоро свършва големия с градината.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
А къде остана дървената показалка на учителката?  Thinking

В групата на Габриела "сядат да си починат" или по време на учебно занимание, когато всички така или иначе са седнали, немирникът сяда до учителката.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
То не е тема за и против наказанията. Но ще кажа. Аз съм ЗА наказанията и то да се наричат точно така. НО, това дето Василиса казва не ми се струва нормално. По-конкретно вдигнатите ръце. Нашите ги наказват да седнат на столчетата или пейките ако са навън. Един вид отстраняване от играта. В яслата пак така ги наказваха, но понеже някои родители викали как така ще ми наказвате детето не го наричаха наказание, а почика  Crazy На мен лично ми беше много смешно, защото детето е дефакто наказано, а му оставят впечатление, че си почива, което е невярно.

А по спора ви с мъжа ти. Аз също мисля, че вдигаето на ръцете или седянето в ъгъла обърнат към стената е прекалено. Никога не съм и не бих наказала така детето си. Но изцяло подпрепям "отстраняване от играта" при простъпка. Иначе няма начин да се овладеят 25-30 деца

# 11
  • Мнения: 6 155
Прекалено ли е това наказание?

Според мен е прекалено. Да седнат на столчетата - ок, но не и да вдигат ръце, за да ги боли. Едно наказание може да има възпитателен ефект и без причиняване на болка.  Crossing Arms

В нашата Дг някои ги наказват с "изгонване" от групата. Т.е. стоят сами без да играят с другите известно време. Прилагат го за биещи, хапещи, щипещи и т.н. деца.
Това със столчетата също го има. Не знам дали вдигат ръцете, но се съмнявам.  Rolling Eyes
Синът ми разказваше, че някои са отнасяли и шамарчета по дупето.  Rolling Eyes  

# 12
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Хе-хе, при нас пък има легло за непослушните-няма шега, истина е. Сядат на него и остават за малко сами, над леглото има надпис: "Ще остана за малко сам"

# 13
  • Мнения: 959
Аз, съм напълно ЗА наказанията. В разумни граници, разбира се. Grinning

В нашата градина ги наказват, като стоят прави до една колона, или седнали на столче, или игнор на люлката./тип градинска/ Wink

П.п.: Ellypr, Да има го и този момент, с изпращане  в другата група. И моят син, разказва от няколко дни, за едно момченце, което за сега само е заплашвано, че ще бъде изпратено в другата група, или при мишките в мазето.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт