Кредитна карта TBI Credit

  • 10 155
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 885
Има ли някой,който да я използва?Искам да попитам относно лихвите-преди да я издадът ни казаха,че лихвата е 1,5%,а сега когато ни я дадоха-пише,че лихвата е годишна 18%,1,5 % е месечната лихва.Та въпросът ми е като се изтеглят пари с тази карта,как се олихвяват всеки месец с 1,5% или наведнъж с 18%.Извинявам се ако звучи объркано,но не всичко ми е ясно в момента.

# 1
  • Мнения: 330
Олихвяването става ежедневно - за всеки ден по 1/360 от годишната лихва.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
От момента на изтеглянето на сумата започва да тече лихва, която се начислява до момента на изплащане на сумата. Ако правиш частични вноски -съответно лихвата тече върху остатъчната сума. Това важи за всички кредитни карти. Както Аtenan е казала -олихвяването става всеки ден на  дължимата сума (главницата).

# 3
  • Мнения: 304
От момента на изтеглянето на сумата започва да тече лихва, която се начислява до момента на изплащане на сумата. Ако правиш частични вноски -съответно лихвата тече върху остатъчната сума. Това важи за всички кредитни карти. Както Аtenan е казала -олихвяването става всеки ден на  дължимата сума (главницата).
Peace Точно така. Има и месечна таска в зависимост от лимита и 1.5лв от теглене от банкомат

# 4
  • Мнения: 68
1.5 e месечна лихва+ 6лв. месечна такса обслужване
Може да избереш с годишна такса, но тогава независимо дали ползваш или не картата ще я плащаш

# 5
  • Мнения: 10
Месечната такса не е в зависимост от лимита, а винаги е 6 лв. Годишната е 23 лв и се плаща веднъж. Ако не ползваш картата често, а само в спешни случаи и бързо можеш да възстановиш изтегленото, месечната такса е по-изгодна за теб, защото ще я плащаш само за месеците, в които имаш задължение. А ако изтеглиш цялата сума наведнъж или често ползваш картата, по-добре за теб е да си с годишна такса.

# 6
  • Мнения: 17 546
Както и да смяташ си е увътряне с тази карта! Уж изгодни условия, ама си сметни таксата на година 12х6 лв месечна такса си е 72 лв и 23 някаквата такса, за която говори noara + месечна лихва... Е аз имам такава карта с 500 лв лимит и кво ми се получава в края на годината. Изобщо бягай далече от кредитните карти. Все още условията за тях са убийствени, а са зараза и няма отърване, ако вече си я взела. Наливаш в каца без дъно!

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 01:10 от Балу

# 7
  • Мнения: 491
Както и да смяташ си е увътряне с тази карта! Уж изгодни условия, ама си сметни таксата на година 12х6 лв месечна такса си е 72 лв и 23 някаквата такса, за която говори noara + месечна лихва... Е аз имам такава карта с 500 лв лимит и кво ми се побучава в края на годината. Изобщо бягай далече от кредитните карти. Все още условията за тях са убийствени, а са зараза и няма отърване, ако вече си я взела. Наливаш в каца без дъно!

Айде, стига, бе хора! Това си е 100 лв.  годишна такса!!! doh
Идете в която и да е банка и си изкарайте нормална кредитна карта. Таксите са от 20 до 40 лв. на година и винаги има гратисен перод ( до 45 дни), през който ако върнеш парите няма лихва.

# 8
  • Мнения: 3 675
Мъжът ми има карта към ТиБиАЙ.Това си е голяма набутвация.Сумата, която трябва да внасяме всеки месец за 1000 лева е 46 лева.Сами си направете сметката.Годишната лихва е към 18%.Ако теглите потребителски кредит или кредитна карта от банка май ще ви излезе по-евтино. #Cussing out

# 9
  • София
  • Мнения: 1 833
Цитат
има гратисен перод ( до 45 дни), през който ако върнеш парите няма лихва.
Не е точно така. Има гратисен период за покупки, но не и за теглене напари в брой.

# 10
  • Мнения: 885
Благодаря ви на всички за отговорите.Взехме я картата с цел към края на месеца да теглим по 100-тина лева ,и на 10-ти да ги връщаме(това точно е предзаплатният период,който все ни хваща Simple Smile).Казаха ни,че ако върнем парите веднага ,месечната такса ни се опрощава,а тази лихва 1,5% ни устройва.

# 11
  • Мнения: 91
съвет ОТЪРВИ СЕ АКО НЯМАШ Належаща НУЖДА ОТ НЕЯ

# 12
  • София
  • Мнения: 1 833
съвет ОТЪРВИ СЕ АКО НЯМАШ Належаща НУЖДА ОТ НЕЯ

Ее, чак пък толкова да крещиш. Ако знаеш как да я използваш картата -не е чак такова зло. Пък тя си е казала за какво и трябва- като закъса за пари  да ходи  да си изтегли.

# 13
  • Мнения: 491
Цитат
има гратисен перод ( до 45 дни), през който ако върнеш парите няма лихва.
Не е точно така. Има гратисен период за покупки, но не и за теглене напари в брой.

Зависи от банката. В повечето има гратисен период и при теглене .

# 14
  • София
  • Мнения: 1 833
Цитат
има гратисен перод ( до 45 дни), през който ако върнеш парите няма лихва.
Не е точно така. Има гратисен период за покупки, но не и за теглене напари в брой.

Зависи от банката. В повечето има гратисен период и при теглене .
Няма такава банка, която да дава гратисен период за пари в брой. Ако ти е известна коя е - кажи ми да я ползвам.

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 20:41 от Home raider

Общи условия

Активация на акаунт