Много голяма киста на левия яйчник

  • 637
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 620
Откриха ми киста на левия яйчник - 9.5 см. След първата менструация не ми се махна. Пих Duphaston - 10 дни и чаках да видя дали след това ще изчезне. Днес отидох на лекар и още не се е махнала.  Казаха ми, че кистата е дермоидна или шоколадова.
Казаха ми, че ще трябва операция. Много ме е страх.
Много ли е опасно?
На 32 год. съм и не съм раждала.
Последно Януари мес. 2008 г. ходих на гинеколог и тогава не видяха никаква киста, а в края на Април мес. изведнъж се появява киста 9 см.
За сега нямам никакви болки, само в ляво от време на време нещо като дразнене, но не е болка, а и аз не знам дали не си въобразявам защото вече само за това мисля.
Колко месеци може да се наблюдава такава киста? Ако се изчака още месец - два опасно ли е?
Може ли толкова голяма киста да се махне с безкръвна операция?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 335
Операцията е уместно решение при киста с тези размери. Щом не се е повлияла от медикаментите досега, то може да се твърди, че не е фоликулярна, т. е. не може да се разчита, че ще изчезне от самосебе си. Следи се 1 до 3 месеца. Имай предвид, че образувание с тези размери създава реална опастнот за здравето ти; може да предизвика силен вътрешен кръвоизлив със сериозни последици. Анализът ще покаже каква е точно кистата. Довери се на лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт