Възможно ли е да и се изкривява главата

  • 697
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Заглеждайки дъщеричката установихме с мъжа ми, че главичката и от едната страна е малко по сплескана отколкото от другата може ли това да е защото не иска да спи на едната страна а спи само на другата и дали като е на почти два месеца може все още да се оправи.

# 1
  • Мнения: 928
Ами възможно е.На дъщеря ми също е малко асиметричен черепа,защото докато беше по-малка спеше само на едната страна и каквото и да правех ,тя си се обръщаше както й е удобно на нея.За съжаление много късно ми казаха да й сменям позициите на спане,за да не се деформира черепчето. SadСега почти не си личи,защото има повече косичка,но вие се опитайте да сменяте страните,на които спи детето,за да не стане видима тази разлика.Иначе момиченцата поне имат повече коса,която да прикрива евентуалните разлики. newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 6 146
Сестра ми старателно обръщала първото си дете на всеки 3 часа (според инструкциите) в различна посока и нямало проблем. С второто решила, че това са глупости и си спестила въртенето и наистина черепа на сина и е изкривен. Но трябва много да се заглеждаш (сега е на 6 години). При момичетата има по-дълга коса и още по-малко би могло да се вижда. Отделен е въпроса, че и моята дъщеря все искаше да си върти главата надясно (вероятно, защото натам е изгледа към стаята и затова я обръщах като сменях положението на главата и крачетата (ако ме разбра). Така все имаше изглед, но лежеше на различна страна.

Целувки на адашката и ми се струва, че те познавам от някъде

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна се роди със сплескана глава - тясно чело и удължен череп. Педиатърката каза, че ще се оправи след като почне да се върти.
ПОнеже леглото ни беше до стената, а бебетата обичали да спят към светлината, на всеки 3 часа местех позицията, т.е. възглавничката на мястото на краката и т.н.
Предполагам, че новите легла на колелца може да се върти цялото Simple Smile

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Може да не иска да спи на другата страна заради светлината, тогава обръщайте не на ляво-дясно, а главата на еднатастана на леглото - и на следващото спане - краката там, дето е била главата. Така хем ще сменя ляво и дясно, хем ще си гледа където иска.

# 5
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
И на Симона главицата е крива Sad Тя пък, противно на всички други, се се обръщаше към стената да спи. А на мен не ми беше удобно да я въртя и така я оставях. Какво да се прави, не е болка за умиране - важното е да са живи и здрави мушмороците

# 6
  • Мнения: 984
и мойта племенница е с крива глава от несириозността на майка и. имаше обиколник с мечета само от едната страна и тя постоянно се въртеше да ги гледа и сега не може да я подстриже защото доста личи. С цената на всичко я обръщай да не те проклина като порасне

# 7
  • София
  • Мнения: 752
Въртя я постоянно, но тя винаги си обръща главата на една и съща страна, независимо от къде е светлината и вече не знам какво да правя а ме е страх да не остане така

# 8
  • Мнения: 7 430
Въртя я постоянно, но тя винаги си обръща главата на една и съща страна, независимо от къде е светлината и вече не знам какво да правя а ме е страх да не остане така

При моя мишок  smile3504 беше така - колкото и да се опитвах - не се получаваше  Naughty подпирах възглавницата, обръщах му главичката ама нищо....като поотрасна - някъде след 4-тия месец и когато започна да си я върти все повече....вече намирах смисъл да му привлека вниманието на "другата страна" и сега вече виждам подобрение - все повече се уравновесяват страните smile3560...за това не се притеснявай  smile3503
Надявам се съм ти била от полза   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт