Защо сме зависими от храната?

  • 995
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Защо сме толкова зависими от храната?
Вярно е,че това е едно от най-лесните и евтини удоволствия,но толкова ли сме зависими,че да жертваме хубавите си фигури?Аз не съм дебела,може да се каже,че съм закръглена в областта на ханша,но това ме дразни.Влия е ми на самочуствието.Дълго време спазвах Дюкан и бях доволна,но изскочиха здравословни проблеми,поради които трябваше да прекратя.От дългите лишения обаче настървението ми към някои храни толкова се засили,че просто не мога да се спра.Усещам,че се тъпча едва ли не умишлено.Изгубила съм всякаква мярка и всякаква представа за границата на разумното TiredСрам ме е от мен.Имам малко килограми за сваляне и нещата стават много бавно.....това естествено ме демотивира и отново посягам към "грешните храни".Знам,че такива теми във форума има безброй,но ми омръзна да редувам 4 нормални дни и 3 в които се тъпча до припадък. Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 1 950
Точно това правех и аз допреди 6 месеца - и в резултат от 10-15 кг за сваляне стигнах в последните няколко години до над 30 излишни килограма.  Embarassed Редуване на диета и недоволна от резултата - тъпчене като за края на света.  Blush

Тъпкала съм се от лакомия , от скука, от яд, за удоволствие , за да отклоня мисълта си от проблеми, напук на мъжа ми като ми каже, че много съм напълняла. Наистина по едно време сякаш единственото ми удоволствие и цел в живота беше храната.  Crazy

Но откакто влязох във форума и благодарение на подкрепата на останалите момичета направо се промених и вече имам някаква светлина в тунела - видях първите резултати, наистина бавно, но този път съм решила да не бързам, а да залагам на траен резултат.  Peace

Щом имаш малко излишни килограми ги сваляй , за да не станат повече, защото с начина на хранене, за който си написала много вероятно е и това да стане. Казвам ти го с най-добри чуства, защото не искам да направиш, моята грешка.  Hug

Помисли си за удоволствието от една хубава фигура и го сравни с удоволствието от яденето и това трябва да те мотивира да се заемеш с някой режим. А има и такива режими , които не те лишават от никоя група храни.

Успех и не се демотивирай ако нямаш бърз резултат, а бъди упорита и резултата ще е налице!  newsm10

# 2
  • Мнения: 352
Лошото,в моя случай е,че аз знам какъв ми е проблема,но не знам как да го реша.Явно е,че не бива да лишавам организма от нищо-той така или иначе ще намери начин тъпкано да ми го върне Close Идеята е,че не мога да се спра след първата бисквита-трябва да изям цялата кутия.И това не е лакумия-преди,когато не пазех диети не ядях толкова,не мислех за храната като нещо толкова важно.Сега обаче всичко се върти около нея,а знам,че това е глупаво.В края на краищата това е само храна-да,на теория е лесно,но на практика...  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 950
Аз бях същата като теб. Много ми беше трудно в началото , но с инат и с подкрепата на виртуалните ми приятелки тук успях да премина през този етап и сега вече не ми е проблем - лакомията ми е под контрол  Mr. Green . Мислля си , че щом аз успях - имах чуството че съм патологичен случай, няма човек , който да не успее. Погледни Страхотната диета - там има всичко, а аз съм си позволвала и сладки неща понякога, и все пк имам резултат - на всеки две седмици приблизително стрикно спазване свалям по 3 кг, а в останалото време, когато съм била доста нестриктна - поне не съм ги качвала.
Опитай и ще успееш!  Peace

# 4
  • Мнения: 737
И на мен сладките неща са ми проблем.
И аз съм имала случай да изям 1-2 шоколада на куп.
Просто има моменти в които буквално не мога да се контролирам и ям като обезумяла.И на мен форумът ми помага доста:с две диети свалих около 15 кг,започнах да закусвам и спрях вечерята,да не говорим за спорта... Hug

# 5
  • Мнения: 352
лошото при мен е,че аз или съм адски режимна или се тъпча страшно много.Средата липсва,а тя е много важна Outta Joint

# 6
  • Мнения: 269
лошото при мен е,че аз или съм адски режимна или се тъпча страшно много.Средата липсва,а тя е много важна Outta Joint
За жалост и аз съм така, но този форум наистина много ми помага  Peace Все още се уча как да се наслаждавам на живота, защото поглъщайки различни калорични благинки съм щастлива за мнооого кратко време  Joy, а после..  #2gunfire  ooooh!   Laughing

# 7
  • Мнения: 876
Аз също съм така...в двете крайности - или се тъпча , или не ям! Сега се чувствам страхотно , постигам целта си малко по малко.При теб кг не са толкова много - защо не пробваш със спорт?  newsm78 Вярно е , че ще отнеме повечко време , но все пак....а и пробвай да ограничиш нещата от менюто си малко по малко , за да свикне организма ти , а не всичко наведнъж!   Peace
Успех!

# 8
  • Мнения: 480
Това,което чета тук ми харесва,защото и на мен този форум ме накара да се стегна и да отслабна.Може да звучи смешно,но когато реших,че ще свалям излишните кг,ги свалих от раз и то защото повече ме стряскаше мисълта да се изложа пред толкова много хора тук.И като започнах диетата-плодове и чай,докато не ги свалих,не се спрях.Прекрачих всички правила-20дни били нормални-изгладувах 53,но си заслужаваше.Свалих всичко излишно и сега  наистина удоволствието от хубавата фигура и мъката от свалянето ме държат да не се натъпча.Не че не си позволявам мръсни дни,но знам ,че следващите един или два ще са ми гладни.И не ме притеснява това.
Гаден е този порочен кръг в които се въртим заради тези пусти кг,но красотата изисква жертви и лишения.Добър съвет ти е дала лидето-сваляй и се ограничи докато са малко излишните кг,че после става страшно!Успех! Peace
Леле,момичета,ама много сме такива май-без златната среда!Докато пиша и диди_777,ме е изпреварила.Смях голям!За това сме тук-да се подкрепяме.
Забравих да кажа,че прегрешенията ги коригирам и с много СПОРТ!

# 9
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И на мен все ми се хапват калорични неща - сладко, тестено и разни други калорични бомбички Heart Eyes.Преди не ми се отразяваше на фигурата, но откакто отказах цигарите качих 5 килограма, с които се боря в момента с помощта на режима на д-р Ори и момичетата от форума, които са ми голяма подкрепа Hug. Моят съвет е да не допускаш килограмите за сваляне да стават много - спорт и подходящ хранителен режим, съобразен със здравословното ти състояние и начина ти на живот.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 950
лошото при мен е,че аз или съм адски режимна или се тъпча страшно много.Средата липсва,а тя е много важна Outta Joint
За жалост и аз съм така, но този форум наистина много ми помага  Peace Все още се уча как да се наслаждавам на живота, защото поглъщайки различни калорични благинки съм щастлива за мнооого кратко време  Joy, а после..  #2gunfire  ooooh!   Laughing

И аз бях доскоро щастлива като си хапна нещо сладичко и вкусно, а после ме хващаше яд , че съм се натъпкала. Embarassed  Сега вече изпитвам по-голямо удоволствие когато съм устояла на някое сладко изкушение. Понякога си позволявам по нещо - не съм се лишила напълно, но коригирам с другото хапване за деня.  Peace

# 11
  • Мнения: 352
Не мога момичета Cry Продължавам да се тъпча.Имам проблеми и може би заради това нямам никакъв стимул.Освен това пия хормонални лекарства,поради проблем с цикъла и дори и да диетувам пак качвам и това ме влудява #Cussing out Виждам,че нещата вървят към все по-лошо,но просто нямам сили да ги променя....За първи път ми се случва такова нещо.На 31 май лекарствата свършват и знам,че до тогава трябва да си изградя стратегия и да имам план какво да правя..Постоянно мисля какво да ям,дали да го ям,какво ще стане ако го изям.....това не е нормално  ooooh!
Килограмите не варират толкова много,но съм качила 8 см в ханш,а само аз си знам колко труд и усилия ми костваше да ги сваля... Cry

# 12
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Рокси, има режими, които позволяват да си хапваш, даже те задължават да ядеш поне 4 пъти на ден Heart Eyes.Погледни темите за ВМ НВД, Дюкан и другите от първа страница , избери си режим който включва храни, които обичаш да похапваш и почвай от 31 май  Simple Smile
Пожелавам ти успех Hug.

Общи условия

Активация на акаунт