приспиване

  • 1 036
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Вече сме на 8 месеца, а още го люшкам да заспи. От малък освен с люшкане не може инак. Пробвано е всичко, галене, оставяне да си поплаче и да заспи, пеене ...абе всичко. Той ми е и един нервак, буди се и плаче, мрънка по 100 пъти на нощ и всеки път трябва да го люшкам, добре , че леглото ни е с пружина , ама от скърцането какво ли си мислят съседите  Laughing аз не се оплаквам от това че се налага да го люлея, не ми пречеше особено до момента обаче, в който не започна яка болка в дясната ръка, защото тя ми е основната при люлеене, сега го обръщам да е върху лявата, но болката си продължава Sad просто искам някак постепенно да измисля как да го приспивам по по-лек и за него и за мен начин, защото въпреки че така само заспива, и на него не му харесва особено като усети как го хващам за друскане ... заспивал е сам само когато е много изтощен, но до това изтощаване минават много часове и той много плаче и се изнервя, а не ми се ще да стигаме до там ... какво бихте ме посъветвали?  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 487
Единственото което ми идва на акъла, е по продължителна вана с по топла водичка, пробай може да помогне.

# 2
  • Мнения: 204
С първото имах проблеми със спането. Нищо не помагаше. На втората година го оставих да реве 3 вечери и се научи да заспива и да спи по цяла нощ.

# 3
  • Мнения: 336
Не че това ще те успокои, но и ние сме така. Но си мисля, че преди годинка метода с оставяне да си поплаче не е удачен. Не че не съм пробвала. Но в болницата като се роди 7 денонощия плачеше почти нонстоп и не заспиваше, така че при нас това не е вариант. Има хора, които казват "както си го научиш", но на тях ще отговоря, че до определен момент ние се пригаждаме към децата, а не те към нас.

# 4
  • Мнения: 9 776
И ние бяхме така. И нямаше да е толкова страшно ако не бяха зверските болки в гърба ми. Но до към годинката само по този начин се приспивахме. За съжаление беше отдавна и не помня как е станал прехода, но най-вероятно като е започнала да разбира съм я залъгвала, че я оставям и ще се върна след малко и така после съм я намирала заспала и без рев. Така че не искам да те отчайвам, но ще мине още известно време.

# 5
  • Мнения: 953
Спокойно и това ще мине. Вики заспиваше само ако я люлея и то в продължение на 30 мин и повече по някой път. Много е изнервящо и изморително, боляха ме китките.
Като стана на около годинка започна да заспива съвсем сама без люлеене, без нищо - ей така изведнъж.
Един ден бях много изморена след люлеенето тя ми мрънкаше много и реших да я оставя сама за 2-3 мин. малко да отпусна нервите. Очаквах да плаче, да се тръшка - нищо подобно заспа си съвсем сама, без да мрънка изобщо. От тогава заспива сама.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 804
И моето момиче заспива на ръце, но съм спокойна, че този перид ще отмине Grinning. Батко й също заспиваше така и към 1.5 годинка започна да заспива на леглото си.

# 7
  • Мнения: 1 447
Моят син също е на осем месеца.До седмия си заспиваше спокойно самичък в кошарата,но от един месец сме постоянно на ръце.Аз също изпитвам такава болка в дясната ръка,направо вече не я чувствам.Но при нас е от зъбите,преди два дена му избиха три наведнъж и гледам,че ще избиват още два.Дано скоро пак започне да си заспива сам,че вече нямам сили.Дано и при вас скоро мине този период успех.

# 8
  • Мнения: 96
И аз ще чакам да почне самичък да заспива  Simple Smile!
Значи още малко ми е останало...

# 9
  • Мнения: 253
Здравей!Пробвай с по дълга разходка.и след това можеш да прочетеш монотонно приказка.!Успех  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 335
Оф,а моя заспива само в коли4ката.Вкарвам я в хола и напред-назад половин 4ас,а някой пьт по ве4е,ама какво да го правя,а пьк и няма до втори клас така да заспива я,ще свикне и сам Heart Eyes

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми беше същия-друсане,люлене-само така заспиваше до 1г и 2-3 месеца.После го оставах на спалнята да се върти и играе докато заспи/понякога 2 часа/ Peace

# 12
  • Мнения: X
Ами просто го остави, както pamsi е казала да се повърти на спалнята и ще си заспи сам.
Голямата никога не съм я приспивала на ръце, защото не мога - аз съм 1.52 и килограмите, които мога да издържа да люлея сса доста ограничени  Twisted Evil. Или лягах до нея на спалнята, или тя в леглото аз я погалвам и така. След две годинки лягахме на спалнята, аз си гледах нещо, тя си се върти, па заспи и след това я местихме в бебешката стая. Малко преди да се роди бебето и направихме друга стая, която тя страшно хареса, избра си мебели, килими, нареди си всичките играчки, стана нейно царство - е от тогава само и прочитам по една приказка вечер и я оставям. Но, разбира се, тя е на възраст, на която повечето деца си заспиват сами.

Толкова борба е падало с ова заспиване, докато ми дойде акъла в главата  ooooh!
С малката процедирам по друг начин - оставям си я в леглото, когато заспи тогава, ма и тя още предимно спи Mr. Green За напред обаче не приспивам никой! На който му се спи си заспива. Да яде и да спи дете не карам! С голямата поради трудно приспиване още преди 2г. спряхме следобедния сън. И съм екстра. Винаги в 20:30 - 21 тя си е в леглото.

# 13
  • Мнения: 266
Здравей!Пробвай с по дълга разходка.и след това можеш да прочетеш монотонно приказка.!Успех  bouquet
Peace Peace

# 14
  • Мнения: 666
И ние в 7 месец го научихме да заспива сам и от тогава със заспиването не съм имала проблем, нито вечер нито следобед. Просто го оставям в леглото, целувам го и му казвам лека нощ и той сам си заспива. Пробвай с контролиран плач, има книги по въпроса. Peace

Общи условия

Активация на акаунт