За ДТК, Калпола и аспиратора за нос

  • 559
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 121
Днес ни биха ваксината ДКТ и педиатърката ни каза да даваме Калпол днес 3 пъти и утре сутрин веднъж, независимо дали сме вдигнали температура или не. Знам, че ще кажете - избрала си си педиатър, слушай го, но исках да чуя и вашето мнение, и по-точно какво са казали вашите лекари за това. Другото, което ме учуди е, че педиатърката ни каза да ползваме аспиратор за нос, а сестрата - било вредно. Не виждам логиката обаче да е вредно - ако някой знае нещо, нека разкаже. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 3 777
Не сме давали нищо и след трите ваксини ДТК. За уточнение - слагахме от вносната Инфанрикс.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
За ДТК- то нащо педи каза да дадем  Панадол само веднъж профилактично, но аз не дадох и не вдигна Т! За аспиратора единствената причина за което би бил вреден, е че се наранява лигавицата на носа и постоянно ще произвежда секрет (сополчета)! На мен само това м исе струва логично!

# 3
  • Мнения: 2 032
И аз смятам, че е безсмислено да се дава Калпол, ако няма температура.
 

# 4
  • Мнения: 3 200
Калпол е противоалергичен сироп, ако не бъркам и много добре са ви казали да го приемате, ние сме отложени от ваксини и когато започнем да ги слагаме, ще пием противоалергичен сироп. Не съм сигурна за името, но е възможно да има различни.

# 5
  • Мнения: 5 370
Калпол е противоалергичен сироп, ако не бъркам и много добре са ви казали да го приемате, ние сме отложени от ваксини и когато започнем да ги слагаме, ще пием противоалергичен сироп. Не съм сигурна за името, но е възможно да има различни.
Калпол е противоТЕМПЕРАТУРЕН и противоболков сироп. Wink.След ДТК-то пихме една мерителна лъжичка-2.5 мл.-и ни Т,ни рев,ни нищо.Аз аспиратор не ползвам засега,защото носито е още мъничко. Почиствам засъхналите сополки внимателно с клечица за уши-от самото начало.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 146
Ние слагахме ДТК-то осигурено от касата, заедно с полиомелитна, която си я купувахме (имовакс полио) и малката не е имала съвсем никакви проблеми. Нито вдигна температура, нито се е чувствала зле.
Педиатърката беше казала ако вдигне температура на 38 да даваме Ефералган за бебета, защото е с мерителна лъжичка според килограмите и се дозира най-точно. Панадол бебе се дава над 3 месеца - така пише на опаковката, а и се консултирах с фармацефти и те ми казаха, че наистина под 3 месеца може да увреди бъбреците. Но за Калпола нищичко не знам. Наистина ако е против алергии, а не за сваляне на температура може би има смисъл - сезона сега е на треви и полени, а ДТК-то сигурно може да предизвика някои дихателни проблемчета и кашлица, които да се усилят от тези алергени. Но ако е за сваляне на Т. ми се струва тъпо да се тъпче бебо с лекарства ако му няма нищо.
Но пък и всяко бебе е различно, може педиатърката ти да смята, че е по-чувствителен бебчо. Също така моята беше на кърма, все пак тя придава някакъв имунитет - не знам вие как се храните.
За аспиратора - ние ползвахме точно 2 седмици, после взех да чистя носа с клечки за уши, напоени с физиологичен разтвор. Вторият вариант според мен е по-вреден, защото има риск да останат власинки в нослето, но моята дъщеря го предпочита и на мен ми е по-лесно.

# 7
  • Мнения: 1 250
Следъ първото ДТК синчето вдигна 38,5. Дадхо му амидофен (беше отдавна) ощи като беше 37,6, ама докато подейства мина време. Отделно цяла нощ го носихме на ръце.

Дъщеря ми пък изобщо не вдига температура.

А това за нослето... как ще ви слагат ваксина като имате някаква хрема или поне запушване на нослето? Това са противопоказани състояния за слагане на ваксина.

А ако има съмнения за алергични прояви трябва 1-2 дена преди ваксината да почнете да давате съответните противоялергични сиропчена  - напр. Кларитин, Зиртек или нещо подобно

# 8
  • Мнения: 3 200
Калпол е противоТЕМПЕРАТУРЕН и противоболков сироп. Wink.

Ясно, бъркам името

# 9
  • София
  • Мнения: 1 121
Благодаря за всички отговори! Добрата новина е, че досега не сме вдигнали температура, а вече 17h!

Общи условия

Активация на акаунт