Егоизъм или...

  • 2 200
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Скоро попитах любимия мъж какво иска от живота. Отговорът бе "Искам всичко да ми е наред". Попитах дали аз съм важна за него, а той каза "и ти си важна, и останалото е важно" (предполагам имаше предвид - дом, кола, пари...). Стана ми криво от факта, че за него аз и колата например сме еднакво важни. Прозвуча малко като егоизъм - искам на мен всичко да ми е добре, пък за теб ми е все тая. Ако мен някой ме попита същото, отговарям без да се замислям, че мъжът до мен е най-важното нещо, защото така го мисля.
бележка: заедно сме вече 3 години и половина, живеем заедно от 3г., на по 27 години сме,не сме женени
Та въпросът ми е попадал ли е някой в подобна ситуация с половинката, как би се почувствал при такъв отговор.

# 1
  • Мнения: 25 572
Никът ти майтап ли е?

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Май имаш нужда от обяснение в любов, а мъжът ти е влязал в брака с двата крака.

# 3
  • Мнения: 22
Не сме женени, а май наистина имам нужда да чуя нещо, което да покаже, че държи на мен. А не е ли необходимостта да се чувстваш сигурен, част от човешката природа.

Какенце, не коментирам ник-а си; такъв е какъвто е.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Част е, ама май мъжете го разбират по различен начин. За тях жените са част от всичкото и в този смисъл думите му би трябвало да те ласкаят, защото човекът е с доста уравновесено мислене.

# 5
  • Мнения: 22
Със сигурност не се лаская, по-скоро чувствам сякаш говорим на различни езици, сякаш всеки има различна гледна точка по въпроса. А може би е точно така и не би трябвало да се засягам от думите му.

# 6
  • Мнения: 25 572
А, добър ден, буля!  Laughing
Естествено, че мъжете и жените възприемат света по различен начин и колкото по-рано се примириш с това, толкова по-добре за теб. Да обичаме другия даже и с недостатъците и несъвършенствата му.  Mr. Green

А никът ти е в пълно противоречие с подписа ти, затова те попитах дали е майтап. Ако много държиш да си татуировка на нечие тяло, поне се цели по-нагоре, към гърдите, а не по робски в краката...

# 7
  • Мнения: 22
Знам аз, че си сладурка Каке Simple Smile

То това с подписа е част от една ногу убавка песен на Шангри Ла Simple Smile) въобще не е съобразявано с ник-а:). Бе то хората добре са го казали, че мъжете и жените са от различни планети, ма на мен все ми се щеше моят да е от моята си планетка. какво да се прави.

Сполай ти.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
нали знаеш, че може и с някой от същата планета  Wink

# 9
  • Мнения: 1 897
Скоро попитах любимия мъж какво иска от живота. Отговорът бе "Искам всичко да ми е наред". Попитах дали аз съм важна за него, а той каза "и ти си важна, и останалото е важно" (предполагам имаше предвид - дом, кола, пари...)
А защо не го попита какво точно има предвид, а предполагаш...
Дори да е така, човекът наистина мисли трезво и прагматично. Да имаш собствен дом и пари с които да издържаш семейството си не е маловажно. Колата също е удобство, особено когато се появят и децата. Само с гола любов трудно се живее - имаше една такава поговорка:'Когато бедността чука на вратата, любовта бяга през прозореца'.
Според мен преекспонираш нещата и драматизираш излишно. Ако имаш нужда по - често да чуваш, че си обичана му го кажи директно, мъжете не разбират от намеци и подпитвания.

П.П. Ами ако не е имал предвид дом, кола или пари, а здравето си например...Тогава какво следва?

# 10
  • Мнения: 2 556
Човекът е бил искрен просто, иска всичко да си му е наред, в крайна сметка не искаме ли всички това?

А и на въпроса какво искат от живота колко мъже ще отвърнат "Теб, мила", след като вече си му в къщата, тоест си едно от вече наличните неща Grinning

# 11
  • Мнения: 22
Радост, много вярно го каза Wink. Сполай и на теб Simple Smile

# 12
  • Мнения: 22
Тесс, предполагам, че малко романтика не е никога излишна, та в тоя смисъл "Теб, мила" е подходящ отговор. Wink

# 13
  • Мнения: 2 556
Тогава просто кажи на човека какво да отговори  Wink

# 14
  • Мнения: 6 674
А теб ако те попитат същото, какво ще отговориш?
Не ми се вярва да е "искам да съм с теб, другото не ме интересува".
Хората така сме устроени да искаме още и още. На постигнатото не обръщаме голямо внимание, стремим се към непостигнатото.
Дори и да си на първо място, нормално е след като там всичко е наред да се обърне поглед към следващото.

Общи условия

Активация на акаунт