дайте ми съвет...

  • 1 080
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
аз съм нова във форумите и се надявам на съвет от вас.този месец ми дойде с 4 дни по рано,много болезнен и на парцали.наложи се да отида на лекар и той ми каза,че имам киста на левият яйчник с размер 40/34 мм.предписа ми дуфастон като се надява да се манне или смали до датата на следващия преглед.Дали е възможно това?а същтевременно правим опити за бебе с мъжът ми от 2 месеца.Тази киста може ли да затрудни самото оплождане???другото,което ми откри е,че съм с обърната матка.Моля,дайте ми съвет.P.S.Забравих да спомена,че дуфастона трябва да го пия от 4 юни и така 10 дни.Мисля,че се пада след овулацията ако я има,защото миналият месец въобще не можах да я хвана.

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 11:28 от brawneye

# 1
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравей brawneye. На първо място вярвам, че доктора ти правилно е определил вида на кистата т. е. неспукан фоликул или киста на жълтото тяло, предполагам че е неспукан фоликул т. к. кистата на жълтото тяло обикновен търпи регрес с идването на цикъла.  Изписал ти е дуфастон, за да се възпрепятства нарастването й и за да й помогне да регресира, а също по този начин ще се предизвика новия цикъл. Добре е все пак да се следи какво е състоянието и при всяка поява на остра болка, температура, гадене или повръщане да се свържеш с доктора си. Хубаво е преди забременяване кистата да се овладее, въпреки че има случаи и по време на бременност да се получават кисти, но тогава те обисновенно са така наречените кисти на жълтото тяло. Що се отнася до оплождането в самата киста се намира яйцеклетката, която не е могла да се отдели по някакви причини, така че оплождане в този случай няма как да се е получило, но след като кистата изчезне, което вероятно ще се случи с новия цикъл, мисля че няма проблем да продължите с опитите. Все пак е добре да направиш някои хормонални изследвания, ако често образуваш кисти, за да се види какъв е проблема.
А за обърнатата матка-има много забременели момичета с такава, така че не се тревожи излишно.  Hug

# 2
  • Мнения: 153
моята етърва беше точно като теб brawneye - киста и обърната матка и със тях роди две здрави и хубави дечица Grinning ,ей тва е че малко по трудно забременя , но доколкото съм чувала това за жените с обърнати матки е съвсем нормално Wink , няма да е лошо да идеш на един лекарски консулт

# 3
  • Мнения: 141
миличка brawneye, всичко ще се оправи!Най- важно е, че лекарят ти е открил проблема и ти е предписал лечение. След като мине всичко, ще подновите опитите за бебче! Hug

# 4
  • Мнения: 80
Благодаря,много за обнадеждаващите отговори.Много се успокоих,вдъхнахте ми много вяра и надежда.И пак от сърдце ви Благодаря,мили дами!

# 5
  • Мнения: 1 085
Имам позната с обърната матка и пробваха за бебе цели 4 години.Сега е бременна и много добре и се отразява бременността.Пожелавам ти всичко да се оправи и скоро да имате прекрасно и здраво бебенце.  bouquet

# 6
  • Мнения: 445
И аз да се включа с въпроса с обърнатата матка.....и аз съм с такава и забременях на третия месец опити, при условие, че един месец пих противозачатъчни и това се предполага като един период на възстановяване на хормоналните нива след хапчетата, така че мога да ти кажа, че всичко явно е въпрос на късмет.....А относно кистата не съм компетентна и не мога да дам мнение!!! Само мога да ти препоръчам " задните пози", поне ние така си го заджуркахме  Wink Успех!!!

# 7
  • Мнения: 3 092
Познавам точни три жени с обърната матка , който не само че забременяха лесно , а забременяха веднага .Две от тях абсолютно не планувано и то докато се "пазеха ".
Пожелавам ти успех и горе главата !  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 343

Ех, че късметлийки! Дано и при теб да е така, brawneye !

Общи условия

Активация на акаунт