Как да дам манго

  • 1 064
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Привет и от нас.Въпросът ми  е как да дам манго.Прочетох,че действало добре при бебета ,които акат рядко и трудно.При нас проблема кажи речи си е от самото начало до 5-тия месец акахме заедно със сапунче на нищо друго не поддаде,после нормализирахме нещата с пюретата от тиква и круша,ама от 2 седмици сме на кухня,щото не се наяжда само с пюретата и проблема ни пак се завърна.Затова сега реших да опитам с манго ,но не знам как  и колко да му го предложа,затова мами дайте съвет моля.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз го беля и режа на парченца.Така го хапва моето дете.

Можеш и да го намачкаш ако мислиш че може да се задави.

# 2
  • Мнения: 27 524
За бебета - пасирано. За по-големи - на парченца. Винаги само сурово и на гладно. Това е.  Simple Smile
Запекът, както и злоядите деца, са винаги от грешка в храненето и разбиранията, иначе няма такива  Peace (моля, не ме нападайте, това е факт Laughing)

# 3
  • Мнения: 124
5 месеца на АМ не е грешка в храненето ,след това е захранен постепенно и правилно по моя преценка и по преценка на доки ,не е ял нищо неподходящо за възрастта си,просто има деца с  храносмилателни проблеми и майките им се борим с това ,която по какъвто начин може и си даваме съвети.Все пак благодаря.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За бебета - пасирано. За по-големи - на парченца. Винаги само сурово и на гладно. Това е.  Simple Smile
Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Не се засягай. Ни най-малко съм искала да те обидя  Hug И синът ми беше два месеца с ужасни проблеми със запек, но - виновно беше АМ. В смисъл - неподходящо за него. Всяко АМ действа различно на децата. Когато се налага - сменя се и се търси оптимален вариант.
Предизвикването на акане със сапун, дръжка на мушкато, термометър и т.н. е често срещано и погрешно. Деца, които хапват плодове, месо, зеленчуци, пият мляко и течности и се разхождат достатъчно нямат запек. Макар че запек е разтегливо понятие, предвид често погрешното му тълкуване.

Много, много съм чела за запека и те уверявам, че винаги е грешка в храненето. Не го приемай лично   bouquet

# 6
  • Мнения: 953
Внимателно с мангото, съвсем малко количество първоначално. След като детето ти е на 9м, може би е по-добре  да пробваш с пюре/пасирано.
Дъщеря ми няма алергии, но като й дадох пюре от манго на Семпер се изрина ужасно. От тогава не съм й давала повече от този плод.

# 7
  • Мнения: 666
Обелено и нарязано, ако вече яде парченца плодове, или пасирано. Друг плод който е полезен за стомаха е ананасът.

# 8
  • Мнения: 1 049
Пасираш го сурово и готово. Добьр апетит. Wink

# 9
на тия плодове им слагат една "много хубава коминация" от спирт и антибактериално бещество за да се съхранят много по дълго време от нормалното и в този ред на думи не се хаби да си играеш с манго ами му купи пюренце с круша или разхлабващата каша нежни фибри със овес и синя слива и ще си решиш проблема Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 062
Аз манго дадох на около 7 месеца и половина. Пасирано в комбинация с авокадо или банан. Обикновено в съотношение 50/50. Моето бебе не го тачеше много и спрях да предлагам. Имай предвид, че понякога мангото има едни такива "конци", които са си жилави и не могат добре да се пасират  Peace.

# 11
  • Мнения: 2 172
Зависи каква консистенция може да приема бебето ти  Peace Или пасирано или на парченца или пък по-голямо резенче и да си го гризка в ръчичка  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 124
Стискам мангото на сокоизстисквачката,защото човекът на може да го дъвче и се задавя,давам вече два дни по няколко лъжички сок  и два дни ака.Дали има някаква опасност за коремчето ако го давам всеки ден ?Или да прескачам по 1-2 дена и тогава да давам пак.Благодаря ви за включването.

# 13
  • Мнения: 27 524
Дали има някаква опасност за коремчето ако го давам всеки ден?

Не, няма проблем  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт