То ва скарлатина ли е или да се гръмна вече.........

  • 2 290
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Копирам постинга си от друг форум,за да не пиша отново.
Ето за какво става въпрос.В неделя на обяд Белослава вдигна 39 градуса температура.Викахме лекар и той каза,че явно почва вирусна инфекция някаква.И като се започна...До сряда Белка поддържа все около 39.Гърлото леко зачервено и една редичка от везикули на едната сливица.Казаха,че е вирусна ангина някаква.Да изчакаме и да не бързаме с антибиотик/аз по принцип съм против антибиотиците/.В сряда вечерта пристига личната в къщи и ми съобщава,че едно дете,което беше в къщи в събота вечерта да играят с Калин,се разболяло от скарлатина.А Белка тъкмо вече смъкна температурата......В четвъртък сутринта тичам аз да им вземат гърлен секрет.Още от сряда вечерта на Белка почнаха да и излизат пъпчици,но не съвсем типични за скарлатина.Освен това гърлото и не е червено ,няма малинено червеният език,типичен за скарлатината...Абе....В чудо да се види човек!Обаче обрива продължи да се увеличава и сега вече е доста и е бодлив-както трябвя да е при скарлатина.Чакаме резултатите,ама....Какво ще да е ако не е това....Освен това обрива изби и температурата спря....Това на какво ви прилича,а?На тръни съм.....Преди два месеца и двете ми деца караха варицела.От тогава насам почти постоянно сме болни/особено малката/ и сега ако това е скарлатина.....Просто не искам да си помислям къде отива тоя имунитет.......ОфффффффАз само се жалвам,ама......Какво става незнам!Какви бяха тия болести,какво беше това чудо?????????????Ще взема да я заведа да и баят накрая някъде.....Не че много вярвам в тия неща,ама........Сега към 10ч ще звъня в лабораторията.Ако на някой от двамата резултатът е категорично отрицателен,ще ми кажат още сега.Ако има дори и най-малко съмнение-чак в понеделник.Но ние така или иначе от вчера пием вече антибиотик,защото казаха,че трябва и не може да се чака окончателният резултат.....От време на време имам чувството,че ще припадна....Знам,че има и много по-лоши неща от това,но......Стискайте ни палци всичко да премине леко и ,дай боже,без усложнения!Защото като прочетох колко усложнения могат да се получат от скарлатина............
Спирам вече.Благодаря ,че ви има!

# 1
  • Мнения: 272
Ето ме отново.Излязоха резултатите от гърления секрет.И на двамата отрицателен..... Но казаха,че явно на Белка не е взет както трябва,и че това нейното си е скарлатина Та,да продължим да си пием антибиотика и като го свършим,ще правим изследвания-пълни.Отново гърлен секрет,ЕКГ,кръвна картина....всичко,което по принцип се прави след скарлатина....Вече не знам какво да мисля!Ами ако не е никаква скарлатина,а аз само тъпча детето с тоя антибиотик.........
Моля ви,ако някой има опит със скарлатината,нека пише........

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
гадна работа ако наистина е скарлатина, защото не остава имунитет след преболедуването й, а засяга доста органи, най-вече бъбреците. Знач, че децата задължително се вземат на отчет няколко месеца и се следят показателите им. Нямам опит със скарлатина, от общи познания ти пиша това, защото в градината на малкия имаше скарлатина и тогава почетох за нея. Виж след варицелата нищо чудно че боледувате често. И ние бяхме така. Тя си е тотален срив за имунната система и трябват поне 6 месеца, за да се възстанови организма след нея. Стискам палци да не е скарлатина. Защо не зададеш търсене в Google за скарлатина, мисля че така бях открила тогава информация за нея.

# 3
# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
на втория адрес след primasoft.bg има/

# 5
  • Мнения: 3 251
Знам,че след Варицела,много се смъква имунитета,имах честа да го изпитам на гърба си на 21 годишна възраст.Заразих се от децата в градината и оттам като се почна една поредица от грипни и други вирусни заболявания-хем не съм малко дете,но доста време не можех да се оправя.А и със скарлатината е нещо подобно.Племеника ми се върнаха от горско у-ще заразени със скарлатина,започнаха с по-слаб пеницилинов антибиотик,но после се наложи да приема по-силен,пак от същата група.
Дано се справите по-бързо с болестта и след това попитай педито за някакъв имуномодулатор,че след варицела и скарлатина,познай как е имунната система на детенце....Бъдете здрави!

# 6
  • Мнения: 1 214
Не е задължително всички симптоми на скарлатината да са ясно изразени.Може да се кара  дори и без Т. например при деца над 3 г. обаче.Това го чух съвсем наскоро от педиатър, от чийто кабинет излизаше болно от скарлатина.Аз като разбрах,че е това изтръпнах,награбих моето детенце и хукнах към другия край на коридора EmbarassedКато че ли нещо щях да променя.Може да се кара и без толкова силно зачервено гърло и така.Нищо не е задължително.Важното е да се лекува с антибиотик.Тогава няма опасни последствия.Но изследванията след боледуване са си задължителни.Бързо оздравяване ви пожелавам и край на болестите с началото на лятото! WinkЗадължително давай и витамини паралелно с антибиотика!

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ние в момента сме на тоя хал,само че при нас е още по-странно.Няма температура,гърлото е леееко червено,няма повръщане.Само дето бузите са й червени,но и те отвреме-навреме избледняват.Така че,вече си мисля,че е просто алергия,но....ще поживеем,ще видим

# 8
Казвайте, какво ми е.. скарлатина ли що?Нямам зачервено гърло, не ме боли също, нямала съм и температура. Но ми избиха мнижество ситни пъпчици около врата и в областта на гърдите, няколко и по гърба, нямам по слабините. Пъпките са ситни, колкото връх на топлийка с бяло връхче. Две седмици бях на антибиотик, с който лекувах друго. След като го спрях веднага избиха пъпките. Рядко ме сърбят. Какво е това?

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Нашата педиатърка каза, че напослеък скарлатината протича с нетипични симптоми... Алексаднра имаше стрептококова инфекция, но тя я разви като остър тонзилит, а не като скарлатина. Не знам какъв е смисъла при отрицателен резултат за стрептокок в гърлото да се взима отново секрет след антибиотика... При нас след антибиотика вече не се изолира стрептокок, т.е. детето беше излкувано... Възможно е да е грешен първия резултат, ама това няма нищо общо с контролния после.. Поне според мен де... Иначе задължително ЕКГ и кръвна картина след това. И не се плаши ако е ускорена утайката, тя много бавно се смъква. При нас беше 55  Shocked

# 10
  • Мнения: 272
Благодаря ви много,момичета! HugНие вече сме добре.Обрива изчезна за два дни....Което ме навежда на мисълта,че това изобщо не е било скарлатина. newsm78Нали там нещата не стоят така....Вече и аз не знам... ThinkingАман от компетентни доктори.. #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Ще отидем сигурно на контролен и ще видим педито какво ще каже.Не знам дали изобщо ще иска да и прави пълни изследвания,защото последно каза,че това изобщо не и приличало на скарлатина. newsm78Само дето тъпках детето с тоя антибиотик!Спряхме го,след като го пи 3 дни.Личната каза,че нямало смисъл повече.Днес ще и звънна и ще видим какво ще каже.Благодаря ви отново!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт