Кога казахте на близките, че сте бременни

  • 11 364
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 541
Момичета , Вие кога съобщихте, че сте бременни на родителите.
Моя татко е болен и малко ми е притеснително как да му кажа тази новина. Сега най- важно е той да се оправи и си мисля, че макар и радостна тази новина може да му доиде малко в повече.

# 1
  • Мнения: 4 362
Този въпрос най добре да го зададеш в Бъдещи и настоящи мами Mr. Green иначе съм чувала че не е хубаво в началото да казваш на много хора достатъчно е с половинката да знае

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз казах на близките си, когато на ехограф се установи бременността- към 40 ден. От никого не съм крила, че съм бременна, защото не съм суеверна. Всички много се радваха.

# 3
  • Мнения: 2 723
Майка ми ме беше заподозряла, че съм бременна, преди аз изобщо да подозирам и естествено след първия преглед и потвърдих. Бях в 5 г.с. На баща ми тя му е казала. На друг не съм казвала, защото имам един аборт миналата година и не смеех. Останалите роднине разбраха като започна да ми личи.  Мъж ми каза на родителите си, като видяхме сърдечна дейност - в 7 г.с.
На колегите казах в 8 г.с. защото прокървих леко и се наложи да си остана в къщи. А в болничния лист си пишеше и предпочетох да го разберат от мен, а не да се носят слухове.
Успех!

# 4
  • Мнения: 288
Въпросът е деликатен.
Аз не казах в службата си, защото беше твърде рано според мен. Поради това че не знаеха, не ми спестиха и стреса. Аз от своя страна нямах сили да си поискам отпуск или болничен -  едни такива въпроси си задавах "как да поискам, на какво основание?", още е рано само няколко дни от закъснението на месечния цикъл. Така се замотах една седмица и половина - натоварването се оказа извънмерно тогава,  фатално.
Съветът ми е - ако шефа ти е свестен, кажи му за да те предпази от натоварвания в този период. Ранната бременност трябва да се опази преди всичко от моя горчив опит.
Успех!

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 23:02 от Emmilli

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 375
Не разбирам как може такава чудестна новина да му дойде в повече, дори и да е болен????  Shocked  Shocked Единствено, ако има инфаркт и не трябва да се вълнува, бих разбрала, ноооо естествено надявам се изобщо не става дума за такова нещо. Казвай му веднага, разбира се. А иначе на останалите аз казах към 3-ти месец, а на някой даже по-натам.

# 6
  • Мнения: 2 195
Аз-веднага!Бях много щастлива и исках да се похваля на вси4ки smile3521

# 7
# 8
  • Мнения: 539
На родителите 8-ма седмица (след като видях как му бие сърчицето), и на двама - трима приятели досега. На останалите сигурно в скоро време Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 39 756
аз веднага след като минах през гинеколога.

# 10
  • Мнения: 368
При нас беше толкова чакано бебе, че нямах търпение да кажа на всички.
Това е страхотна новина -ще се отрази добре на татко ти.
Поздрави на всички   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 6 250
На най-близките казахме веднага след като разбрах от теста, че съм бременна. На "по-далечните" роднини и приятелите - след като бременността бе потвърдена от ехографския преглед (7 г.с.).

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
веднага когато разбрах .. голяма новина си беше Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 292
казахме в 3 тия месец.
аз разбирам какво имаш в предвид с баща си, нашите също си имат проблеми а и са доста вгълбени в тях и в себе си, а ние им помагаме с каквото можем главно финансово ... и очаквах реакцията - това бебе - нов проблем и да се уплашат че ще им помагаме по-малко ...  е точно така реагираха в началото за голяма жалост - егоистично, после се поуспокоиха и малко се взеха в ръце, но пак не че не се радват, но не мога да не подозирам и егоистични мисли за съжаление  Cry

# 14
  • Мнения: 6 472
Наложи ми се да кажа доста бързо на всички. Аз имах проблеми и трябваше да ходя по доктори. Точно тогава колата ни беше на ремонт и нямаше как да се разхождам с 39 градуса в градския транспорт. Помолих баща ми да ми даде колата и макар,че измислих друга причина на тях им се стори доста съмнително. След известен разпит и подпитване им казах:)
По същата причина казах доста рано и в работата - бях 10 дни болничен и на листа си пишеше, тъй че нямаше как да скрия newsm78 Колегите и шефовете го приеха много добре:) Даже се зарадваха Grinning

Общи условия

Активация на акаунт