Пъпчици по гръбчето

  • 7 223
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Здравейте мами, миналата седмица дадох пюре на Овко с ягоди и Калоян се изрина по гръбчето, мисля че е реакция от ягодите в пюрето / до сега на бях давала ягоди /, но е хапвал - боровинки, кайсии, сокове с малини и т.н.  не е имало нищо. Спрях да давам мъхести плодове, но пъпчиците не минават, даже малко се увеличиха по гръбчето са само.  Педито каза да не давам от всички тези плодове докъто отмине, но не ми е предписала нищо. Преди два дни подих про нашия хомеопат и той ни предписа Зиртек за 4 дни по 6 капки на гладно, но и той не е сигорен че е от храна. не съм въвеждала нищо различно от обикновеното. Виждам че пъпчиците не минават, даже в банята се активизират, ако го къпем по-дълго време, те са дребнички с връхче.   

# 1
  • Мнения: 27 524
Най-вероятно са толкова често срещаните пъпчици от претопляне. От изпотяване, запушване на порите на кожата. Трябва редовно изплакване с хладка вода без препрати, обличане в леки и памучни материи, спане върху също такива, избягване на задушни помещения, пиене от детето на достатъчно течности.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 448
На мен ми изглежда като обрив от жега, а не от храна, но все пак щом си се съветвала с лекар, не знам.  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 524
И на мен ми приличат на претопляне  тези пъпчици. Ние преди три дни бяхме така - само на гръбчето, но я оставих по боди и вечерта я изкъпах с една идея по-хладка вода. На сутринта нямаше и помен. За хранителна алергия  newsm78 пъпки само по гръбчето не съм чувала. Да не е спал в жегата в количката - може тогава да се е запарил. Миналата седмица беше многооооо топло.

# 4
  • Мнения: 4 753
Трябва ти дерматолог...  Peace

# 5
  • Мнения: 1 212
Подкрепям мнението до тук за претопляне , особено ако са малки ситни пъпчици, раздалечени една от друга.
Появавят се по раменето, гръбчето, може и по гърдичките.
 Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 296
Подкрепям мнението до тук за претопляне , особено ако са малки ситни пъпчици, раздалечени една от друга.
Появавят се по раменето, гръбчето, може и по гърдичките.
 Peace
И аз съм на това мнение,само да допълня,че и по коремчето също може да има пъпчици,и изчезват много бавно.
На малкия около месец не можаха да се скрият. Sad

Добре де,защо като е хомеопат веднага изписва Зиртек,щом не е сигурно от какво точно са пъпките? newsm78
застрахова ли се?Защото обрива от претопляне не се лекува с лекарства.Блонди е описала съвсем изчерпателно:
Цитат
Трябва редовно изплакване с хладка вода без препрати, обличане в леки и памучни материи, спане върху също такива, избягване на задушни помещения, пиене от детето на достатъчно течности.
Peace

# 7
  • Мнения: 357
и моя получава и педито казва всеки път - претопляне и наистина - това се получава само като е топло, същото става и под гушката - споко, поддържай ако можеш по-ниски температури, поне вкъщи, че предстоят и по-големи жеги  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 335
Трябва ти дерматолог...  Peace
Но и аз мисля,4е е от претопляне,за по-сигурно иди на дерматолог Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 5 708
Подкрепям мнението до тук за претопляне , особено ако са малки ситни пъпчици, раздалечени една от друга.
Появавят се по раменето, гръбчето, може и по гърдичките. Peace
 

# 10
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Претопляне. Ще мине скоро. Не се притеснявай Peace

# 11
  • Мнения: 354
Благодаря ви момичета, не се бях сетила че може да е от претопляне, изпотяване от жегите и т.н. От утре ще го разхвърлям и мия с по - хладка вода, надявам се скоро да отмине.

# 12
  • Мнения: 1 008
Хора, защо решихте,че са от претопляне, като момичето ясно казва,че пъпчиците са се появили след като детенцето е хапнало пюре от ягоди?
Моето дете яде от детска кухня и преди две седмици получи обрив след като изяде десерт от киви. И при нея обрива се активизираше по време и след баня. Лекарката изписа Фенистил на капки и Витамин C и обривът премина за не по-малко от десетина дни.

# 13
  • Мнения: 3 804
Хора, защо решихте,че са от претопляне, като момичето ясно казва,че пъпчиците са се появили след като детенцето е хапнало пюре от ягоди?
Моето дете яде от детска кухня и преди две седмици получи обрив след като изяде десерт от киви. И при нея обрива се активизираше по време и след баня. Лекарката изписа Фенистил на капки и Витамин C и обривът премина за не по-малко от десетина дни.
ами тя пише 4е е била при педито си не са и изписали нищо,ако е боли алерги4на реакция към нещо ядено са щели да и изпишат поне витамин с ,при нас така беше,а  и при вас са го изписали
а това за хомеопата  newsm78

# 14
  • Мнения: 8 769
Възможно е да е от ягодите. Те се считат за алерген и не се препоръчват на деца под 1 г. В този случай аз бих наложила малко диетка на детенце с храни, които не причиняват неразположения. Напимер, племенника ми е на 1г и 5м и повръща от ягоди.
Възможно е и от претопляне да са, щом са само по гръбчето. Според мен няма нужда от каквито и да е лекарства, ще му мине. Хубаво е направила педиатърката, като не е изписала такива.
Само тази хомеопатичка да вземеш да смениш  newsm11, защото просто не е такава. Класически хомеопат едва ли пи изписал Зиртек. Naughty Като че педиатърката ти реагира по-адекватно в случая.

Общи условия

Активация на акаунт