Момичета,как се справяте с колана.... не ви ли прави рани на корема :(

  • 2 707
  • 38
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Аз не мога вече  #Cussing out ако знаете какви рани имам по корема... ужасни са... на мен от всички метали ми става така.... ама това вече минава всички граници

# 1
  • Мнения: 4 916
Купи си колан с пластмасова катарама или пък метална, но облечена в текстил, и да няма много стърчащи неща от нея. Не е нормално да имаш рани от колан.

# 2
  • Мнения: 22 416
и при мен се получава същото от колан с метална катарама, много е неприятно
пробвай както е казала аргун, с пластмасова, или облечена с кожа, или плат

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Раните се получават от катарамата, която в повечето случаи е от никел. А никелът май вече в повечето страни е забранен за употреба в изделия, които влизат в пряк допир с кожата. Затова купувай само качествени колани, не турски и китайски. Другият начин е да търсиш такива с неметална катарама.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Забравих да кажа, че такова разраняване причиняват и силиконовите презрамки за сутиени - краищата им в повечето случаи май са от никел.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Да и от сутиените ми става чат-пат така  Simple Smile ама колана е 34 лв и си мислех че няма да ми прави такива проблеми  Sad но уви  Sad

# 6
  • Мнения: 7 723
И аз съм алергична към такива железа.
Или си лепя лейкопласт от долната страна на катарамата,
или я лакирам с лак. Безцветен....копчетата- също. Grinning

# 7
  • Мнения: 123
Намажи катарамата от вътрешната страна с безцветен лак при мен действа Peace

# 8
  • Мнения: 7 474
Никога не съм имала такива проблеми  Rolling Eyes
Пробвай с лак както са ти казали.

# 9
  • Мнения: 3 611
И аз имам такъв колан, рани не ми прави, но понякога се изривам и така ме сърби...
Слава Богу рядко се случва и до на другия ден ми е минало.

Сестра ми се изрива от всякакви железарии, лепеше си лейкопласт.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 250
Каквото и желязо да допра до кожата си и раната е налице, започвам да се чеша като крастава, в това  число и злато. Заради един красив часовник, направо щях да си отрежа ръката. Пък коланите с железни катарами ги слагам само с боди или дълбоко опасана блуза.  Embarassed

# 11
  • Мнения: 118
Ужасно е! И аз се спасявам единствено с лейкопласт. Производителите на такива колани, капси и т.н. са направо за #2gunfire

# 12
  • София
  • Мнения: 39 747
Имам доста колани, но единствено от един се изривам. Стар кожен колан, но катарамата вече се е поизтрила.
Явно някой е писал за лака. Преди време имаше такава тема, една мама беше писала, че нанася безцветен лак в/у катарамата. Аз лично не съм пробвала, но има логика.

# 13
  • Мнения: 95
Мога да препоръчам нещо,с което на мен раничките ми минаха за ден,направо се учудих  и не вярвах.Намазах се у една приятелка с нежна грижа на Орифлейм и ми мина.Сега тря Laughingбва и да си я поръчам,колкото и скептична да съм понякога към тази марка. Mr. Green

# 14
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е....не свикнах да нося колани и това си е... Simple SmileВинаги ми се получават някакви неразположения по кожата.... 

Общи условия

Активация на акаунт