Съвет за добрите и качествени детски храни на пазара?

  • 961
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 391
Здравейте мами,

Ще пусна темата и тук за да я видят повече мамчета.
Имам нужда от вашите съвети и препоръки относно пюретата и другите видове детски храни (млечни десерти, сокчета, бисквитки и т.н.); които се предлагат на пазара в България.
Живеем във Франция и ни прдстои завръщане в София за 2 седмици с бебчо, който ше е на 9 месеца. По принцип аз му правя домашно приготвени плодове, зеленчуци и месо. Каквото не мога да приготвям купувам, яде купешко без проблем. Но тъй като нямам никакъв опит и познанство какво се предлага на пазара в БГ ми се иска да чуя добри отзиви за дадени марки пюрета и детски храни. Знам, че за всяка майка е индивидуално, а  и децата вече имат предпочитания. Но не ми се иска да купя някакви боклуци, които са фрашкани със захар и консерванти. А за 2 седмици няма да седна да приготвям домашни манджи.
Какво мога да купувам и какво да избягвам? Още повече че смятам да накупя всичко от един Интернет магазин (незнам дали имам право да казвам име, затова ще го спестя, а и това не е важно) и като пристигнем всичко да е вече доставено.
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват. Разбира се ще купя само по 1-2 бройки за опит и после ще продължим според предпочитанията на детето. Но не мога да хукна в неделя вечер (тогава пристигаме)да избирам пюрета след пътуването. Не искам да товаря близките ми с тази задача, а и предпочитам сама да си свърша работата.
Иначе бебо яде всичко без праз и броколи...Май е това. newsm78
 

# 1
  • Мнения: 753
Моят сладур ядеше моите манджи, но това, което са споделяли приятелките ми е :
Нестле менюта - скъпички са за повечето,
Хип - най-масово дават и препоръчват и педиатрите и децата ядат,
разбира се Ганчев - но има захар и нишесте и аз не давах,
много ядат и приемат добре Гербер.
Сокове на Хип - "червени плодове" много ги харесват /ако даваш/.
Понеже питаш за и за бисквитки - моят обожава на Хип -  за над 6 и за над 8 месеца /около 5лева кутия 150г майче/.
Каши ядеше Нестле /овес и сини сливи/, Хумана, Милупа - с банан и пак обожаваше Слънчо - но по-късно, че са със сухо мляко.
Има и детски солети Хрус Хрус без сол - лилава опаковка /ако даваш/.

Това е. Ако се сетя, ще пиша още.
Лека вечер от един франкофон Wink

плодови на Овко - ябълки без захар, ябълка и круша, извара и плодове.
както и малки плодови десертчета на Милупа - Фрутапура  - по 4 броя.;
каши в бурканчета на Хип - с бисквити, с банан и с ванилия ни бяха любими;
Нестле каши 4*100г - с грис, с ванилия, йогурти
Това се сетих, че бебо харесваше.
Моят се изриваше от кашите в кутия на Хип, а и аз не ги харесах.
Много харесва тези в бурканче на Ганчев - но са със сухо мляко,а  и си имат захарчица /но при зор от зъби става/.
Бебевита - десерти в бурканчета.
Знам, че Семпер месни и зеленчукови имат много подправки.
Овко зеленчукови ни бяха отвратителни:)
Нестле каши за пиене много обичахме.

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 23:56 от ayas

# 2
  • Мнения: 391
ayas, много ти благодаря, страшно изчерпателен отговор. Вече направих една табличка с какво мога да взимам и какво не. Ганчев ще ги избегнем, също и кашите в кутия. Мисля че за толкова кратък престой ще купувам само готови неща...съмнявам се да намеря време дори да приготвя една каша...
А тези Нестле каши за пиене сладки ли са или зеленчукови? Какво количество и кога ги даваш през деня? Тук има каши за пиене които на практика са си супи с мляко и се дават вечер, но незнам дали е това...250мл в картонена кутия и сипвам съдържанието в биберон.
Мерси още веднъж Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
А тези Нестле каши за пиене сладки ли са или зеленчукови? Какво количество и кога ги даваш през деня? Тук има каши за пиене които на практика са си супи с мляко и се дават вечер, но незнам дали е това...250мл в картонена кутия и сипвам съдържанието в биберон.
Мерси още веднъж Heart Eyes

Това си е млечна напитка!  Laughing Има и Алете. Алете имат и зеленчукови, и плодово-зеленчукови. Иначе, "250мл в картонена кутия и сипвам съдържанието в биберон" е валидно.

Аз ги давам, когато реша и нощем.

# 4
  • Мнения: 391
А тези Нестле каши за пиене сладки ли са или зеленчукови? Какво количество и кога ги даваш през деня? Тук има каши за пиене които на практика са си супи с мляко и се дават вечер, но незнам дали е това...250мл в картонена кутия и сипвам съдържанието в биберон.
Мерси още веднъж Heart Eyes

Това си е млечна напитка!  Laughing Има и Алете. Алете имат и зеленчукови, и плодово-зеленчукови. Иначе, "250мл в картонена кутия и сипвам съдържанието в биберон" е валидно.

Аз ги давам, когато реша и нощем.


ихааа, значи си е като течно плодово  мляко, така ли? Да не се притеснявам ако не иска да пие избраното наслука от мен АМ, две седмици ще кара на течни каши Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
ихааа, значи си е като течно плодово  мляко, така ли? Да не се притеснявам ако не иска да пие избраното наслука от мен АМ, две седмици ще кара на течни каши Mr. Green

Да, АМ с добавка, всъщност.
Опитайте с Лактана Био. Аз мисля, че това е най-доброто АМ на пазара тук.

# 6
  • Мнения: 391
Цитат
Да, АМ с добавка, всъщност.
Опитайте с Лактана Био. Аз мисля, че това е най-доброто АМ на пазара тук.

Ok, приемам всякакви предложения, защото видях че тукашните ги няма в БГ. По принцип сме леко предразположени към запек, но ще нося специалните каши, които му слагам в млякото за да поддържаме добър транзит.
Някой знае ли някакъв продукт с ПРЕБИОТИЧЕН ефект на пазара? Кашите от типа овес/сини сливи дали биха помогнали?

# 7
  • Мнения: 700
  И моят Макси хапва домашно приготвена храна,но когато ми се е налагало да купувам готови,взимах тези на Семпер,шведски са.Специално те наподобяват домашните храни,с по-едри парченца са и по-вкусни и според мен.Имат и леки подправки.Така усилено препоръчваните Хип не хареса.На Гербер само някои.От кашите знам,че на Милупа са най-добри,препоръчвам една мисля,че беше шестзърнена.Те са био-органични. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Някой знае ли някакъв продукт с ПРЕБИОТИЧЕН ефект на пазара? Кашите от типа овес/сини сливи дали биха помогнали?

Лактана био.
На 9 месеца, пюре от круша/слива би решило проблем от такова естество веднага.

# 9
  • Мнения: 753
От течните каши съм попадала все на сладки и то бяха на Алете.  Овесът и сините сливи безотказно ни действаха /Нестле/, както и храна с тиква или грах. Крушата така и не ни действа.
Иначе течните каши ги дават моите приятелки с биберон, но моят сладур така и не е близвал това чудо, та с лъжица съм ги давала.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
Това не са течни каши. Това е млечна напитка. Преводът е бъгнат!

# 11
  • Мнения: 391
Това не са течни каши. Това е млечна напитка. Преводът е бъгнат!

Aз разбрах за какво става въпрос, не се притеснявайте. Ще ги намеря щом са в щокартонена кутия, няма да ги сбъркам. Благодаря ви и  на двете, на Бунгичка също. Най-вероятно ще опитаме и Семпер, твоето описание звучи изкушително  Yum

Общи условия

Активация на акаунт