крем какао?

  • 1 605
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
от детската кухня са ни дали крем какао за десерт,та се чудя дали да й го дам?вие как мислите,някой давал ли е?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз лично мисля да поизчакам да минем годинката - затова аз излапах какаовия крем оня ден Embarassed.

# 2
И на нас ни дадоха крем какао оня ден, но му го дадох. Мислех, че ще бъде по-активен след това, но нямаше такова нещо. Излапа си го с кеф, че искаше и още.

# 3
  • Мнения: 2 755
И на нас ни дадоха от кухнята крем какао за десерт. Детето си го хапна с апетит и няма проблем.

# 4
  • Мнения: 1 983
ами да ви кажа честно говорих с педрото преди да й го дам и тя каза че няма проблем,изяде си го с голям кеф и всичко е ок
благодаря ви за бързите отговори Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Това е любимият крем на Иво. Само като види бурканчето (още в кухнята) надава писъци-иска да го яде веднага.
В този ред на мисли-някой знае ли как се приготвя крем какао?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157

В този ред на мисли-някой знае ли как се приготвя крем какао?

От книгата на Л.Трифонова:
Крем какао / 1 порция/
Продукти: 200 мл прясно мляко, 15 г нишесте, 20 г захар, 1-2 г какао
Млякото се сварява със захарта. Нишестето с какаото се размиват на рядка кашичка с малко студена вода и се прибавят към врящото мляко. Вари се 5-6 мин. при непрекъснато бъркане. / Това последното ми се вижда много - то нишестето се сгъстява веднага, какви 5 минути Rolling Eyes/.
 
 

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Благодаря ти!

# 8
  • Мнения: 6 243
Има и друг вариант - купуваш готовия пудинг какао на д-р Йоткер. Виви, вие сте големи, може и с прясно мляко да го направиш - както е по рецепта (500 г. мляко и 2 - 3 с. л. захар за 1 пакетче), а за по-малките - с вода или адаптирано. Става много вкусен и няма бучки.

# 9
  • Мнения: 1 194
Аз купих на мойта беба крем какао на Несле за над 8 месеца(аз вървя с около 2 месеца назад обикновено , още не съм вземала за една година...). Докато мувах дали да и го дам дойде рождения ми ден и беба така се напъваше към шоколадовата торта , че и дадох доста. Нямаше проблем. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт