Сънят през деня

  • 640
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Дъщеря ми е на 1г. и 3м. Спи само веднъж на ден, по обяд от 12 и 30 до 13 и 30. Мисля, че това не е достатъчно, защото дните са дълги. Проблемът е, че не мога да я сложа да спи след обяд. Игрите са и по-сладки. Вечерта към 19ч. вече е каталясала. Ако я сложа тогава да спи, тя се събужда към 20 ч. и до късно не може да заспи. След това на сутринта не иска да се събужда. В  9ч. едвам се надига и целият ден е кисела. Незнам как да постъпя. Моля за съвет. Вашите деца на тая възраст по колко пъти на ден спят?

# 1
  • Мнения: 7 821
Моите от 10, 11 месечни спят по веднъж на ден - след обяд. Лягат към 13 и ги будя в 15:30. Вечер лягаха към 20:30 и сутрин ставаха към  7 - 7:30.
Според мен след годината е нормално децата да спят по веднъж на ден, около 2 - 2 и половина часа и по 10-12 часа през нощта.

# 2
  • Мнения: 238
Опитвала ли си да изместиш спането от 12:30 да започва малко по-късно - примерно към 13:30?
Имах подобен проблем със сина си когато преминаваше от 2 спанета към 1 на ден, Хем две са му много, хем едно му е малко  Rolling Eyes Нещата се оправиха когато успях да му изместя следобедния сън след 13 часа и тогава започна да спи по 1,5-2 часа на обед и да устисква до 20-21 часа.
Успех и да знаеш, че периода е преходен  Peace

# 3
  • Мнения: 4 784
От около десетина дни премина на едно спане през деня. Сутрин става към 8,30 - 9,00. Към 10,30 - 11 го извеждам на разходка и към 1,30 най-късно се прибираме и го слагам да спи. Обикновено спи по 2-3 часа следобед, но последните 3 дни само по час и половина  Sad. След това издържа геройски до към 21 - 21.30ч. Ако спи само по час на ден, ще е много крив. Когато не е наспан, не се търпи. Всичко му омръзва много бързо и е раздразнителен.

# 4
  • Мнения: 2 957
Според мен на обяд я слагаш да спи прекалено рано.Опитай да я слагаш към 13:30-14:00.Така дори и да спи само час, вечер няма да и се доспива толкова рано и ще си нормализирате режима.
Ако сутрин става към 9 няма как да и се спи в 12:30;) А и 12:30 е по-скоро време за обяд,отколкото за сън;)

# 5
  • Мнения: X
Голямата спеше по веднъж на ден след годинката. Лягаше към 13ч. и ставаше към 15ч. На 2г. спря изобщо да спи през деня. Винаги си е лягала рано - 21ч. и става рано я за ясла, я за градина в 7ч.

# 6
  • Мнения: 154
И аз имах този проблем, докато не изместих часа на заспиване по-късно. За да издържи до 13.30 - 14ч. се старая да й осигуря любимото й занимание - игра на вън и по възможност в близост до нас, за да не се изнерви докато се приберем. Прибираме се, обядва и заспива бързо, бързо. Спи около два часа, но понякога и час и половина. Преди и тя заспиваше към 12ч. за час и след това към края на деня ставаше кошмарно, кисела, раздразнителна, нито може да заспи, нито иска да се занимава с нещо и така до към 21ч. Ако пък заспеше към 17ч. напр., след това няма заспиване до 23ч.

# 7
  • Мнения: 1 485
Дъщеря ми спи на обяд,и вечер е голям зор да легне на време,по рано от
22.30 не мога да я накарам ooooh!

# 8
  • Мнения: 3 804
големите спряха да спят през деня от както бяха на 1.6 г-но пък ве4ер заспиваха към 8 4аса и спяха до към 7
малкото оба4е е голям звяр-ако я оставя заспива към19.30 и става към 22.30 след това до откарва до сутринта и след това се събужда към 1.30,затова гледам да не заспива денем .а я слагам да спи към 23

# 9
  • Мнения: 2 090
Опитвала ли си да изместиш спането от 12:30 да започва малко по-късно - примерно към 13:30?
Имах подобен проблем със сина си когато преминаваше от 2 спанета към 1 на ден, Хем две са му много, хем едно му е малко  Rolling Eyes Нещата се оправиха когато успях да му изместя следобедния сън след 13 часа и тогава започна да спи по 1,5-2 часа на обед и да устисква до 20-21 часа.
Успех и да знаеш, че периода е преходен  Peace
Абсолютно съм съгласна yes

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Опитай да изместиш спането по късно за да издържа вечер малко повече и да си спи спокойно цяла нощ.

# 11
  • Мнения: 93
Опитай да изместиш спането по късно за да издържа вечер малко повече и да си спи спокойно цяла нощ.

# 12
  • Мнения: 948
Между 10-тия и 11-тия си месец сина ми започна да спи по веднъж на ден - от 13 до 15 часа.Вечер заспиваше към 21 часа и се събуждаше чак на сутринта към 7-8 часа.
Наистина мисля, че е най-правилно да изместиш обедното спане.
Успех! Hug

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Между 10-тия и 11-тия си месец сина ми започна да спи по веднъж на ден - от 13 до 15 часа.Вечер заспиваше към 21 часа и се събуждаше чак на сутринта към 7-8 часа.
Наистина мисля, че е най-правилно да изместиш обедното спане.
Успех! Hug

Бяхме по абсолютно същия начин.А и още сме.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт