Голяма киста на левия яйчник

  • 14 270
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 610
Откриха ми киста на левия яйчник - 9.5 см. След първата менструация не ми се махна. Пих Duphaston - 10 дни и чаках да видя дали след това ще изчезне. В Петък отидох на лекар и още не се е махнала.  Казаха ми, че кистата е дермоидна или шоколадова.
Казаха ми, че ще трябва операция. Много ли е опасно?
На 32 год. съм и не съм раждала.
Последно Януари мес. 2008 г. ходих на гинеколог и тогава не видяха никаква киста, а в края на Април мес. изведнъж се появява киста 9 см.
За сега нямам никакви болки, само в ляво от време на време нещо като дразнене, но не е болка, а и аз не знам дали не си въобразявам защото вече само за това мисля.
Възможно ли е тази киста да се махне с хомеопатия или билки? Има ли смисъл да пробвам или е голяма кистата и трябва операция?
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 095
На сестра ми преди 12 години й махнаха подобна киста. Иди при д-р Божилов Медицинска академия. Мноооого е добър. Дано не бъркам името. Ако искаш ще проверя, но сега е много късно и вече си е легнала.

Ако беше при друг доктор с голяма вероятност щяха да й извадят яйчника. А той я е оперирал близо 3 часа и е запазил всичко.   Hug Скоро чух за подобен случай на нейна колежка, която също отиде при него.

Горе главата и ако има нужда пиши.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 478
Мисля ,че 9.5см е доста голям размер.Моята гинеколожка каза че вече в практиката кисти до 5 см,не били опасни но за твоята мисля, че ще се наложи интервенция.С хомеапатия МОЖЕ БИ МОЖЕ ДА СТАНЕ -но много бавно и то при такъв размер е малко съмнително.

# 3
Здравей!
Аз имах киста преди 5г. на левия яйчник, май беше 6см преди операцията. Махнаха ми я с коремна операция - д-р Славчев от Майчин дом, София. По принцип ги махат и чрез операцията през 3 дупки - не се сещам как точно се казваше, но ако е по-малка. За 9см предполагам, че ще се наложи коремна операция. Моята се оказа съвсем обикновена киста, пълна с бистра течност. Казаха, че случайно се е образувала и да не се притеснявам. И аз чаках няколко месеца да се махне от самосебе си, но не стана, даже напротив все повече растеше ... По-добре иди по-бързо на доктор и я махай, за да не ти се получат усложнения. На коремните операции лошото е, че по-бавно се възстановяваш после и има опасност от сраствания, ако не се движиш, а само лежиш, но мен ме юркаха непрестанно майка ми и мъжа ми да ходя и Слава Богу нямам такива. И аз не бях раждала до тогава, а сега имам един сладур на 1г 6м.
Успех ти желая и бързо възстановяване!

# 4
  • Мнения: 769
Кистите на яйчниците за съжаление са често явление. В подфорума Проблемно забременяване има много изписано за това. Киста с такива размери нормално си е за операция, още повече че не се е повлияла от лечението. И на мен са ми казваи, че до 5см не са опасни. На мен ми оперираха киста 6 см, която беше първо 4см, но за месец нарастна. По-лекият вариант на операция е лапароскопията (методът с 3 дупки). Възстановяването е много по-бързо от класическа операция с отваряне на корема. Каква трябва да бъде операция зависи не толкова от размера, колкото от вида и разположението на кистата.

# 5
Можеш да опиташ със су-джок терапия, която е един естествен метод за задействане на самоизцелителните сили.Ако те интересува,ще ти кажа по-подробно.Успех ти пожелавам.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 095
Исках да ти отговоря на питането bialata3, но пощата ти е препълнена и отговора не можа да се изпрати. Премести си писмата, освободи я и ще ти пиша.

# 7
  • Мнения: 2
   Здравей, аз също бях в твоето положение и то два пъти - 1-вия път беше преди да забременея (преди 3 години) и също бях много притеснена като теб; 2-рия път беше преди 6 мес. Не се притеснявай, всичко ще мине и ще замине. И двата пъти успях да се възстановя сравнително бързо. А втория път направо светкавично, благодарение на едно хомеопатично лекарство АРНИКА, което спомага за по-бързо възстановяване след оперативна намеса. Колкото до това дали трябва да се оперираш - ДА, ДА и пак ДА - не чакай нито минута повече. Колкото по-бързо се освободиш от това, толкова по-добре за тебе. И двата пъти ми бяха големи кистите около 6 - 7 см. при това положение лапароскопия (метода с 3 дупки) е неприложима. Няма да те лъжа - и мен ме беше страх и в крайна сметка е нормално все пак е операция, но втория път като разбрах за тази гадост в тялото си точно за 4 дни си организирах всичко и влезнах да ме оперират. Действай, не чакай, защото твоите размери са още по-големи от това, което беше с мен, и не знаеш до какво може да доведе. При мен замалко да изтърва нещата 1-вия път от такова чакане и отлагане. Кистата беше започнала да обгражда матката ми, а още нямах дете .... страшно се уплаших като си дадох сметка какво е можело да стане. Ако имаш някакви въпроси или просто искаш да поговориш с някой - насреща съм, защото знам, че в такива моменти не е лесно. Пиши ми на monogrampetya@abv.bg , а ако си от Пловдив може и да се видим. Simple Smile Желая ти много късмет и горе главата.

# 8
  • Мнения: 1 243
Момичета, какви са ви били симптомите поради тези големи кисти - дърпане, опъване, нещо като балонче? А нередовен цикъл? newsm78

# 9
  • Варна
  • Мнения: 398
На мен също случайно при преглед ми откриха киста с размер 5 см. Много се бях притеснила ,но ми я наблюдаваха около 3 месеца . Накрая си изчезна сама ,иначе щяха да ми правят операция. Пих дуфастон ,но не се повлия ,а също и билки специално за кисти -петопръстник и други разни .
Иначе аз не усещах ниакква болка или придърпване ,може би после като ми я откриха имах една болка долу в дясно и течение.

Общи условия

Активация на акаунт