Въпрос за Утрогестан.

  • 1 352
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Не знам дали е за тук темата, а и задължително ще се обърна към лекар, но бих искала да попитам и тук, момичета.
3ти месец пих утрогестан ( 2х1, сутрин и вечер от 16тия ден на цикъла, 10 дни), след което веднага ми идва цикъла, който след първия месец беше нормален, втория  - страшно оскъден, бих казала липсващ за около 4 дни, и сега е третия месец, в който веднага след спиране на лекарството се появиха следи ( вчера), които днес вече почти ги няма.

Лекарството ми беше изписано, след като лекарката ми прецени, че прогестерона ми е 'малко нисък'  и след обилни кръвотечения продължаващи над 10 дни няколко пъти през миналата година. На вагинален ехограф не се видяха никакви кисти, всички изследвания са ми нормални. След като започнах утрогестан, засичам овулацията си, като часовник с тест, но не мога да си обясня защо почти нямам цикъл. Лекарката ми каза, че тест за бременност не може да отчете бременност при лечение с Утрогестан и че само закъснението ще е белег на бременност. Опити за бебе сме правили само миналия месец.
Ще съм благодарна да прочета мненията на взимали утрогестан - при вас така ли беше?

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 18:46 от 10¢'s cafè&lounge

# 1
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Аз съм пила Дуфастон и ми  е идвал цикъл чак на 7-мия ден след спирането му. Според мен - изчакай, но задължително се консултирай с лекар. А по отношение на теста за бременност и Утрогестана това, което ти е казала лекарката, не е вярно. Тестът за бременност отчита съмсем друг хормон и не се влияе от Утрогестана. Успех!

# 2
  • Мнения: 5 710
Аз съм пила Дуфастон и ми  е идвал цикъл чак на 7-мия ден след спирането му. Според мен - изчакай, но задължително се консултирай с лекар. А по отношение на теста за бременност и Утрогестана това, което ти е казала лекарката, не е вярно. Тестът за бременност отчита съмсем друг хормон и не се влияе от Утрогестана. Успех!

Благодаря, знам какво отчита теста за бременност, и на мен ми беше малко странно това й изказване, но може и да не съм разбрала.

# 3
  • Мнения: 2 382
Възможно е да ти закъснява цикъла и да се промени продължителността му от прогестероновите препарати,какъвто е утрогестан.Категорично няма никаква връзка с теста за бременност.
След като тази ситуация е вече втори месец-задължително консултация.

# 4
  • Мнения: 7 716
Цитат
Лекарката ми каза, че тест за бременност не може да отчете бременност при лечение с Утрогестан и че само закъснението ще е белег на бременност.
Бих казала само аууууу и бягай далече от тази лекарка! Twisted Evil
Тестът за бременност отчита ЧХГ - човешки хормон гонадотропин, а утрогестан е прогестерон, двата хормона нямат нищо общо.

# 5
  • Мнения: 5 710
Цитат
Лекарката ми каза, че тест за бременност не може да отчете бременност при лечение с Утрогестан и че само закъснението ще е белег на бременност.
Бих казала само аууууу и бягай далече от тази лекарка! Twisted Evil
Тестът за бременност отчита ЧХГ - човешки хормон гонадотропин, а утрогестан е прогестерон, двата хормона нямат нищо общо.

Lali, благодаря за мнението. Както казах в предишния си пост, може би аз не съм разбрала добре за теста за бременност, т.е проблемът ми всъщност не е дали лечение с утрогестан и тест за бременност си пречат по някакъв начин Rolling Eyes
Нямам основание да мисля, че лекарката е за смяна,доста от тук списващите са в нейния лист, т.е не е случайна лекарка, от тук съм получила и съвет към нея да се обърна.

qalisis, ще изчакам още няколко дни, да. Благодаря и на теб!

Общи условия

Активация на акаунт