Откога мога да давам ягоди, праскови и кайсии?

  • 6 896
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Понеже съм чувала, че трябва да се изчака с тези плодове, искам да попитам откога мога да ги давам на бебо - той ми е на 11 месеца сега. Трябва ли да пропусна тази година?

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако не е предразположен към алергии, може да даваш това лято  Hug

# 2
  • Мнения: 493
И моята е на 11 месеца и знам,че не трябва,но такива сладки улучих,че направо не издържах.Тя милата така ги гледаше,че се престраших и и дадох малко.Нямаше реакция на следващия ден и пак и дадох малко.Днес вече и дадох цяла ягода.Дано не съм сбъркала.

# 3
  • Мнения: 393
  А на бебе на около 5 мес мога ли да ги дам като пюре или каша?

# 4
  • Мнения: 27 524
След 8-ми месец е добре.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз яс ягодите мисля да изчакам до другото лято, но праскови и кайсии ще дам, като им дойде времето. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 163
Праскови дадох преди навършване на годинка, ягоди давам от няколко дни, нямаме алергии.

# 7
  • Мнения: 10
Ягоди,малини,кайсии и въобще всички така наречени мъхести плодове се гават след 1 година (според мен). Като пюре може и по-рано (според етикета на пюрето).

# 8
  • Мнения: 84
прасковите по добре да са нектарини, каисийте може, а с ягодите щом нямя реакция - става

# 9
  • Мнения: 72
Праскови и кайсии това лято, а с ягодите е добре да изчакаш  Peace

# 10
  • Мнения: 8 208
Праскови му давах миналото лято, когато стана на около 8м. Избирах му по меки и ги белех. Много ги харесваше. Сега вече хапва и ягоди. Първият път като му дадох ягода я изплю, следващите ги даде на мен. Обаче след това като видя ние как ги лапаме, побърза да се включи и той. Сега си ги тъпче в устата с невероятна скорост, защото забеляза, че бързо свършват.

# 11
  • Мнения: 3 388
Кайсии и праскови давам от няколко седмици, за  ягодите ще изчакам поне след годинката  Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 1 449

Праскови, кайсии
- сурови: след 8 м.
- пюре: 6-8 м.
- слаб алерген!

Ягоди
Пресни – след 1 год.
Пюре/каша – преди 1 год.

# 14
  • Мнения: 1 062

Праскови, кайсии
- сурови: след 8 м.
- пюре: 6-8 м.
- слаб алерген!

Ягоди
Пресни – след 1 год.
Пюре/каша – преди 1 год.



Съгласна съм напълно, а така ме е яд, че тази година няма да мога да предложа ягоди   Tired

Общи условия

Активация на акаунт