За подражанието?

  • 1 649
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Забелязвам склонност у дъщеря ми да подражава на други деца, с които играе на площадката или в градината. Откровено казано, това ме дразни. Може би искам твърде много от нея за тази възраст, но се питам - тази склонност ще си остане ли и дали е част от характера й или е нормална проява за тази възраст и ще отшуми с времето  Thinking Какви са вашите наблюдения?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря също подражава на някой деца. Да и мен ме дразнят някой неща , които е усвоила, но не съм се пък замисляла дали нещо хубаво е запомнила пък от децата с които си играе. newsm78 Аз си мисля, че това е нормално да подражават децата на някое приятелче, но с възрастта всичко отшумява може би.

# 2
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Да, и синът ми подражава. Прави едни мимики с личицето си, които са идентични с мимиките на едно детенце от групата му в градината. Дразня се, разбира се, но се надявам, че всичко ще отмине.
Но май е нормално. Я се замислете, колко често и ние самите подражаваме на някой кога съзнателно, кога несъзнателно... Thinking

# 3
  • Мнения: 4 371
Нати, тези нашите по един калъп ли са правени Laughing
Пепи подражава на братовчед си, който сега ще е първи клас. Научил е някои дразнещи неща от него като "Да бе, да", което използва под път и над път. Надявам се да му мине скоро Crazy

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Я се замислете, колко често и ние самите подражаваме на някой кога съзнателно, кога несъзнателно... Thinking
Има нещо вярно. newsm78

# 5
  • Мнения: 3 804
при мен голямата /но тя ве4е е  пубер4е/ и то едно леко невъзпитано същество от нейния клас-сменила си е по4ти изцяло ре4ника и то с изрази които не използваме в къщи

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина досега не съм забелязала да подражава на добро поведение. Когато копира, винаги е нещо лошо или дразнещо. Има една нейна приятелка на детската площадка, която много обича да дразни децата - бяга из градинката с играчки, които дечицата искат и ги разревава. Просто детето си е доста проклето, но нашата е приятелка с нея и понякога й върви по гайдата  Crossing Arms После като си поговорим дава вид, че ме е разбрала, но да видим по-нататък как ще е.
Повечето неща ги забравя и не й остават като трайни навици, но разни лафчета от градината използва от време на време  Laughing
Явно лошото поведение им се вижда "силно" и им изглежда като лидерско или нещо такова  Thinking Така си го обяснявам.

# 7
  • Мнения: 3 367
Абсолютно всички деца подражават,и добро,и лошо,само че лошото е това к ни прави впечатление(оня ден дъщеря ни говореше за хексагони с една особена тарторска интонация,аз тази дума не съм я употребвала от гимназията,знам точно от кое дете го е научила). Намирам го за нормален етап от развитието и,правя забележки за нещата които не ми харесват,но нямам тревога че ще е "копиранка" в живота..

# 8
  • Мнения: 1 645
О,да подръжава непрекъснато.
Понякога чак не издържам,като го гледам какви глупости копира,винаги от по големите деца или деца на неговата възраст.
Започнал е и даже изрази да копира,и то не приятни за ухото.
От 2 дни е започнал да " бе ка" - направо побеснявам.
Научил се е да плюе , да отговаря,да клюкарства и какво ли още не - това от градината.
А когато сме навънка,подражанието почти винаги го има, но не се запомня,и го забравя.........то е по скоро мимолетно.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
Нормално е за деца на такава възраст.
Още повече когато е едно детето в семейството. То гледа по-големите деца навън.
Синът ми например копираше сестра си. Ама копиране, разбирайте - все едно е сложен под индиго - тя подскача и той подскача, тя вика и той вика, тя пълзи и той пълзи, тя става от масата и той става....абсолютно всичко.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Нати, ами аз самата не мога да се отърва от този ужасен навик Simple SmileКато съм с някой за по-дълго време и усещам как започвам да копирам маниерите и начина на говоренето му.Много се дразня в такива моменти, но няма отърване.Тъй, че не бъди критична към 3г. си дъщеря Simple Smile

# 11
  • Мнения: 9 814
Може да е от възрастта и моето момиче подражава и имитира други деца.
Най-много ме дразни, когато започне да говори на бебешки като някое по-малко дете.
Надявам се да отмине.

# 12
  • Мнения: 4 668
Моят син не само подражава , а ми беше на път да му се превърне в навик да си показва езика извън устата , когато прави нещо  Sick
Някакво детенце в градината , така правело и нашият решил , че е интересно  Close
Едвам го отучих от този грозен и вреден навик .
Иначе в градинката , да - определено се опитва да е като "батковците"  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 9 052
Може просто да има артистична дарба. Каъв е проблема?

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
От 2 дни е започнал да " бе ка" - направо побеснявам.
Научил се е да плюе , да отговаря,да клюкарства и какво ли още не - това от градината.
А когато сме навънка,подражанието почти винаги го има, но не се запомня,и го забравя.........то е по скоро мимолетно.

Все едно описваш дъщеря ми - говори на "бе" от време на време, плюе, клюкарства и клевети. Вече не ми отговаря, но и такъв период имаше. Даже пусках тема.

П.С. Като си прочетох поста после - как само съм си описала детето - като гаменче  ooooh! Иначе ми е много добричка и отговорна  Grinning

Моят син не само подражава , а ми беше на път да му се превърне в навик да си показва езика извън устата , когато прави нещо  Sick
Някакво детенце в градината , така правело и нашият решил , че е интересно  Close

Едно приятелче на Калина, с което са в една група беше започнало да подражава на едно детенце с изоставащо развитие от групата им. Като казвам, че подражава, имам предвид, че се беше превърнало буквално в него. Майка му се беше ужасила направо и даже мислеше да го мести в друга група.

Общи условия

Активация на акаунт