Имам инструмент за запълване на канали в зъба си! Случвало ли се е на друг

  • 4 894
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Преди 6 год. ми правиха коронка на зъб, струваше ми 300 лв., зъболекарката ми беше препоръчана, но от известно време зъбът ме наболява. При тази няма да ида повече, а и мисля,че кабинетът й не е на мястото,където ходех преди време.

Ходих при 2-ма препоръчани зъболекари и двамата снимаха зъба и казаха,че имам счупен инструмент.
Единият зъболекар не предложи нищо, а другият каза,че ще опита да го извади, или,ако не успее, ще капсолира инструмента,за да го изолира занапред.

Случвало ли се е нещо такова на друг?

За втория зъболекар знам,че е скъпчия и си нямам идея колко ще ми струва манипулацията!
И въобще към какъв точно стоматолог да се обърна- хирург ли?

Моля, споделете, ако сте чули/чели нещо за такъв случай!

# 1
  • Мнения: 433
На мъжа ми му правиха зъб,но неговия беше изваден,а не коронка.Сложиха му с  винт ,но много на дълбоко и беше стигнал до коста.Имаша големи проблеми докато разбере от къде изваден зъб го боли Shocked

# 2
  • София
  • Мнения: 708
Тези неща не са много редки в ендодонтската практика. На всеки може да се случи. Доколкото знам се правят разширения на канала или други процедури за изваждане (ако е възможно). Мога да ти дам материал за четене, но е на английски:
http://www.tulsadental.com/PDFs/Broken_Inst_Removal_Final_2.pdf

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря за отговорите!

addrianna, ще си преведа статията, благодаря!

# 4
  • Мнения: 37
При мен преди години в канала на зъба ми се счупи инструмента и там си и остана. Лекаря се извини и не ми взе пари за запълването на този канал Simple Smile Дозапълни канала покрай инструмента и го запечата. Минаха доста години над 7 - не съм имала проблеми с този зъб до сега. Случва се мисля и не е фатално.

Общи условия

Активация на акаунт