Лишеи и пентаксим?

  • 1 059
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Мойто бебче е на 4 месеца. От месец и половина някъде целите ръчички са в лишеи и по вратлето също. Измазала съм много козметика. Смених много фирми. А-дерма кремът не помага защото си остават червени, сухи и грапави участъците. В момента мажа със зехтин (0,4% киселинност, гръцки, студено пресован, преварен) и поне не нарастват. Добре й действа. Обаче това не ги лекува, зашото не изчезват. Предстои ни втора ваксина пентаксим. До колко може да се отложи и изобщо как да се доверя на някой доктор, че няма да се влоши положението, ако изобщо бием пентаксима? Да помоля ли педиатърката да ни изпрати на алерголог? В голямо чудене съм. Водих бебка на два дерматолога. Едната ми изписа локоид крем за сухите участъци и Екзомега + линола фет олио за баня. Помогна и след една седмица пак се появиха. Другата дерматоложка държеше всичко да е А-дерма. Според тях това е Атопичен дерматит? НО ТОВА НЕ ГИ ЛЕКУВА. И никой не ми обясни точно от какво са. Получавали се  при някой бебета с предразположение към алергии и родени със суха кожа? Но дали е от ядене (на кърма е и Нан Н. А. веднъж на ден), дали е от прах?. Идва време за захранване, кърмата започна да не й стига какво да правя да изчакам ли кой, какво, кортикостероид, хомеопат? Дали пентаксима не ги предизвика. Имаше много малки сухи участъци по лицето когато я биха и сега пламнаха. Страх ме е да не се покрие цялото тяло...

# 1
  • Мнения: 5 760
Много бебета имат този проблем. Това е себореичен дерматит. Предполага се чувствителна кожа.  Много фирми за бебешка козметика предлагат серии за такъв тип кожа- серия "стелатопия".Кожата се възтановява постепенно с времето.( до 1 годинка-1,5)Добре е да мажете цялото тяло и крайници с Ексомега. Добре се повлиява, но разбира се трябва време- поне 10-15 дни. Ще има периоди на обостряне и това е нормално.
Ваксината Пентаксим няма да влоши обрива и сухата кожа.
В края на 4 към 5 месец можете да започнете захранването по стандартва схема, като цитросовите плодове, рибата ги включвате едва към 9-10 м.
Използвайте хипоалергични млека от АМ.

Общи условия

Активация на акаунт