С какво захранихте ?

  • 5 459
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Наближава време за захранване, а аз се лутам ли лутам, с какво да започна и кое е най-добро.

# 1
  • Мнения: 781
Запис, вълнува ме темата Peace

# 2
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Запис, вълнува ме темата Peace

 Peace

# 3
  • Мнения: 864
 Домашен картоф с кърма.

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 415
Картоф

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 08:34 от lorraine

# 6
  • Мнения: 11 003
Захраних с пюре от морков на HiPP. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 833
С пюре от тиква на Хип. Но на Гербер има едни моркови -малко бурканче, които са много удобни, но ги видях в последствие.

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 18:38 от Home raider

# 8
  • Мнения: 2 478
Захраних на 6 мес. със зеленчуково пюре на Ганчев.

# 9
  • Мнения: 236
Ябълка и праскова на Гербер, но се запече малкото, затова ако решиш да захранваш с плодово пюре - редувай плодовите пюрета с такива с разхлабващ ефект - като слива и круша,за да ви е редовно коремчето. При нас действа безотказно

# 10
  • Мнения: 256
Днес ще захраня с оризова каша, после зеленчуково, после пресен плод, плодови пюрета няма да давам, след годинка плодов сок - 30 гр до навършване на 2 г.

# 11
  • Мнения: 3 718
Вчера една майка ме попита нещо, на което не можах да отговоря, та да ви попитам и вас. Защо в повечето схеми на захранване, зеленчуците са разделени от плодовете като период на въвеждане. Първо даваш едните, по късно другите...защо не смесено. Схемата, която аз харесах когато захранвах Алекс започваше с оризова каша и после се въвеждаха ту плод, ту зеленчук. Аз гледах да са по възможност сезонни.

# 12
  • Мнения: 781
Вчера една майка ме попита нещо, на което не можах да отговоря, та да ви попитам и вас. Защо в повечето схеми на захранване, зеленчуците са разделени от плодовете като период на въвеждане. Първо даваш едните, по късно другите...защо не смесено. Схемата, която аз харесах когато захранвах Алекс започваше с оризова каша и после се въвеждаха ту плод, ту зеленчук. Аз гледах да са по възможност сезонни.

Аз зная, че е хубаво да се дават серия от храни понеже стомахчето може да обработва всички храни по различен начин и има нужда от време отделянето на стомашни сокове да се адаптира към  зеленчуци, плодове или кашите. Зеленчуците съдържат целулоза, кашите въглехидрати а плодовете съдържат плодова киселина.
Та целта е да се избегне затормозяването на бебешкото стомахче Peace
Това и някъде тук във форума го бях чела, но не си спомням точно къде да дам линк Thinking

# 13
  • Мнения: 660
Захраних онзи ден с пюре от морков (на Хип).  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 256
И двете си деца захраних с оризова каша, след това дадох зеленчуково пюре.

Общи условия

Активация на акаунт