Пак започна да реве в яслата...

  • 824
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Малката ми дъщеря ходи на ясла от септември миналата година. Адаптацията й беше около месец и след това си ходеше с удоволствие. Всичко беше ОК, до преди 2 седмици. Изведнъж започна пак да реве като ходи на ясла, а тази сутрин беше потресаващо. Тръшкаше се, огъваше се цялата, не ми даваше да й обувам пантофите и я вкарахме вътре насила  Cry Толкова ми беше мъчно, че не знам как ще работя днес... Детето ми страда истински и направо не знам какво да правя.... Дали това е някакъв период, какво се случва не знам. Дали вече не е порастнала и да й е скучно в яслата? Дали не е изморена и да има нужда от почивка - така както мама и тати имат нужда... Другата седмица ще ходим на море за 1 седмица, но не знам след това дали пак няма да има истерии.

Какво се случва, имате ли предположения? Имали ли сте такива периоди и колко време продължават?

Направо ще ми се пръсне сърцето от мъка и вина  Sad

# 1
  • Мнения: 9 814
Честно казано е напълно възможно да е изморена от ходенето на ясла.
Миналата пролет след почти 6 м. безпроблемно отиване в ДГ дъщеря ми също започна да плаче. Спрях я за 2 седмици и проблемът отмина.
Но, разпитай все пак учителките в яслата дали не се е случило нещо- проблем с някое дете, дали не е била наказвана или нещо подобно.

# 2
  • Мнения: 1 753
Ох, не знам. Питах учителките, те ми казаха, че не е имало никакви проблеми и че детето си е много добре. Не мисля, че има проблем в яслата...  Thinking
По-скоро е някаква умора. И всичко започна след майските почивни дни, когато си стояхме всички в къщи, разхождахме се и си изкарахме страхотно. Явно се е `светнала`, че с мама и тати е много по-хубаво, отколкото в скучната ясла.
Сега ще видим след морето как ще е. Почти ми е невъзможно да я спра за 2 седмици, най.много за няколко дни в седмицата да я поема някоя от бабите. Ще видим... ужасно е...  Cry

# 3
  • Мнения: 9 052
Ние преживяхме същото предните 2 седмици.
Малкия от 4 месечен е на гледачка и от 1 г и 10 месеца на ясла и никога не е ревал zа нас. Отива играе , вzимаме го. До по миналата седмица , след Великденскаат ваканция и реве и zа мен и zа баща си , виси на крачола , не иска да види ни играчки ни деца.
Мислихме  , чЕ е период, докато се сетих да ги пораzпитам на какво играят и с какво се zанимават и има ли нещо ново , което да не му харесва. ДА , той скоро ще ходи на градина и е един от най големите там, има доста дребни и не му е интересно ни с бебетата ни с бебешките играчки, а и на бебетата обръщат повеЕч внимание. Говорихме с въzпитателките , ако не му е интересно няма смисъл още 3 месеца да се цупи, да опитаме да го преместим в градината. Те пък се осъzнаха бърzо и на следващия ден му бяха поръчАли огромен пакет игри zа по големи дечица Колорама и други подобни , както и доста книжки не само zа бебета и някои на английски. Една от въzпитателките отделя повечЕ внимание на по големите и играе с тях и им чЕте книжките zа по големи . НА следващия ден рева престана. Каzал на бащ си чАо на вратата и му помахал и си влеzнал сам.  Wink

# 4
  • Мнения: 1 753
Жабата, идеята ти е страхотна. Непременно ще говоря с учителките и директорката да я преместим примерно във въриантната група - за деца между яслата и детската... А пък във вариантната ще е заедно със сестра си и мисля, че ще й е по-добре. И ваиранта с играчките за по-големи също ми допадна - ще й занесем нещо специално за нея...

Защото тя също е от най-големите там, родена е в началото на годината и другите са по-малки от нея. Има и бебешори на по годинка - годинка и половина  Confused А тя е на две и 5 месеца...

# 5
  • Мнения: 9 052
аz го zасякох моя , че не му е интересно, като го zаведох една сутрин и той на вратата ми се zакачи на крачола. Гледам едно друго детенце , малко със zалагалка и на количка, но решавам да опитам и викам я виж кой е тук ето с кого ще игареш ... кой е това и той му обръща гръб и се мръщи. Питам го как се каzва детето. Той ми вика Това плаче ... НА друг ден влеzнах с него в стаята , да се zаиграе уж и да си трсгна и все бебета насядали наоколо и към никоя играчка не посегна, та се zапитах zа какво му е да стои там, като нито има приятелчЕ нито играчка и говорих с жените. Те бърzо ерагираха и съм доволна. Все пак в яслата са на по лек режим.  Wink

# 6
  • Мнения: 3 663
ал, почти мога да се обзаложа, че й е скучно
по същата причина в един момент си дадох сметка, че и таня затова плаче (а ти знаеш, че тя си рева до последно в яслата)
в първа група вече всичко се промени, защото там все пак правят НЕЩО
лошото е, че поне аз не измислих нищо с което да облекча ситуацията...
в смисъл вечер след яслата я забавлявах колкото мога, предлагах нови и интересни неща, но да й разнообразя ежедневието там вътре - тц...

# 7
  • Мнения: 1 753
Тони, явно е от скука, да.... Надявам се учителките и директорката да бъдат така добри и да измислят нещо. Просто вече е голяма и тези бебешори там тя няма какво да прави. Знам, че в градината вече е различно - нали виждам голямата ми щерка! Ходи с огромно желание и никога до сега не е протестирала...

Непременно ще повдигна въпроса и ще говоря, пък да видим какво ще излезне.

А ти как си? Таня добре ли е? Как вървят нещата при вас?

# 8
  • Мнения: 3 663
мда, ако са разбрани госпожите - поговори с тях
в люлинската ясла ги знаеш какви бяха - изобщо не намерих смисъл да повдигам въпроса, защото знаех, че нищо няма да стане
а според мен не е само тя, и на други деца им е скучно и определено ако решат да ги занимават повече, ще се зарадват повече деца

аз съм добре, в сф съм, седя и мътя и се надявам да раждам по-скоро Simple Smile таня е при баба си и дивее, thanks fo asking :-*

# 9
  • Мнения: 9 052
ал, почти мога да се обзаложа, че й е скучно
по същата причина в един момент си дадох сметка, че и таня затова плаче (а ти знаеш, че тя си рева до последно в яслата)
в първа група вече всичко се промени, защото там все пак правят НЕЩО
лошото е, че поне аз не измислих нищо с което да облекча ситуацията...
в смисъл вечер след яслата я забавлявах колкото мога, предлагах нови и интересни неща, но да й разнообразя ежедневието там вътре - тц...

Хора внимавайте. Интелектуалните zанимания са много важни zа децата. Нищо чудно , че страдат.
Нали zанете , че на делфините в делфинариума, ако zаниманията не са на необходимото интелектуално ниво , делфина ляга на дъното и се самоубива  Sad 
Та човек има нужда от zанимания на ниво и в градините те трябва да са на ниво.

# 10
  • Мнения: 1 753
Благодаря ви за отговорите мами! Непременно ще се задействам в яслата - нещо да направят, защото иначе ще си реве по този начин сигурно до септември когато вече ще е в детската градина... Дано само да се окажат разбрани учителките  Confused

# 11
  • Мнения: 7 263
Ох, не знам. Питах учителките, те ми казаха, че не е имало никакви проблеми и че детето си е много добре. Не мисля, че има проблем в яслата...  Thinking
И всичко започна след майските почивни дни, когато си стояхме всички в къщи, разхождахме се и си изкарахме страхотно. Явно се е `светнала`, че с мама и тати е много по-хубаво, отколкото в скучната ясла.


Твърде е вероятно и това да е причината, но за всеки случай не изключвай варианта да се е случило нещо което персонала да ти спестява по една или друга причина. Thinking
Винаги при такъв обрат съм склонна да се доверя на детето, още повече в случая с Шоши тя е все още доста малка за да се опитва да лъже и преиграва - явно има реална причина да страда и дано скоро установиш каква е Tired
Изброявам на посоки - да я карат да яде насила, да седи на гърне насила, да я наказват за нещо, да са и подвикнали за нещо, да се е стълкновила с някое дете.....

# 12
  • Мнения: 1 753
Ох Лени, със сигурност не преиграва!!! Познавам я и знам когато преиграва - а това при Шоши е мноооого рядко... Тя е много спокойно дете, много уравновесено, винаги много добре знае какво иска и какво не иска, рядко проявява извънредни емоции за каквото и да било. И затова днес сутринта се сдухах така - не съм я виждала толкова разстроена от много време...

Ти ме навеждаш на мисълта дали не я карат да седи на гърнето насила.... От едно известно време се опитваме да откажем памперса и почти сме успели - когато е с гащи (само събота и неделя, когато е с нас  Sad) почти не се изпуска и си казва. Но още не смея да я пускам в яслата без памперс... И тя не обича да седи на гърне, когато няма какво да прави на него, т.е. когато не й се ходи по някаква нужда. А в яслата знаем как ги държат по половин час на гърнетата...  Thinking Сега на морето ще го махнем памперса окончателно - почти съм сигурна в това.

Иначе тя е много кротка, успява да се разбира с децата, ящна е като за пет деца, т.е. никога до сега не са я хранили насила. Точно обратното, тя като си изяде нейното количество (явно недостатъчно) и лелите ми се оплакват, че бъркала по чиниите на другите.  Laughing

Остава само проблема с гърнето.... като евентуална причина... Ще видим как ще е след морето.

Благодарско за отговора! Hug

# 13
  • Мнения: 3 663
ал, възможно е да е и нещо с гърнето принципно, но те май си ги слагат системно
в смисъл не би следвало да е нещо ново, за да провокира плач сега
щеше да запротестира от самото начало
поне така си мисля...

иначе като цяло мисля, че и лени е права - може да е станал все пак някой конфликт с другарче, които лелите или не са забелязали, или не са усетили, че й е повлиял повече, или не считат за нужно да споделят...

за всеки случай смятам, че лесно можеш да установиш дали плаче от персонала или не
а стига да не е свързано с някоя от лелите или скуката, за която вече говорихме, всичко останало за мен е въпрос на време да премине Wink

Общи условия

Активация на акаунт