За TEFAL и прясното мляко

  • 933
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 562
Едно въпросче, ако може някой да ми каже ЗАЩО newsm78
Вчера реших да сваря млякото в тефлонов съд и двата пъти загоря на дъното и се образува една коричка? Защо? В друг вид съд това не се получава newsm78 Коричката се махна много лесно, точно както показват по рекламите. Но не разбирам, защо след като е с незалепващо покритие и не е залепнало, защо се образува коричка???

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Ей това и аз го наблюдавам, ама никога не съм се питала защо  Thinking

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Преди да изсипеш млякото,намокри съда.Така не би трябвало да загаря Wink.

# 3
  • Мнения: 10
 newsm78Нали уж за това е тефлоновото покритие за което плащаме толкова или пак ни играят както винаги...?

# 4
  • Мнения: 3 926
И при мен така става... може би е някаква реакция на тефлона към млякото... все едно се "блокира" против загаряне Confused Grinning

# 5
  • Мнения: 3 562
Преди да изсипеш млякото,намокри съда.Така не би трябвало да загаря Wink.
Ще пробвам следващия път (вторник)  newsm78
Наистина и двата пъти (5 литра на два пъти ги варих) съда беше сух. За втората доза като го измих и го забърсах. Пък и когато мия нещо тефлонаво много се кефя как капките вода веднага падат и не остава нищо по съда  Crazy

# 6
  • Мнения: 3 562
Ей това и аз го наблюдавам, ама никога не съм се питала защо  Thinking
Много интересно ми стана, защото никога не ми е загаряло мляко така (като изключим многото пъти, в които го изкипявам докато преглеждам форумите  Embarassed) В петък за първи път реших да пробвам в тефлоновата тенджера и .... изненада  newsm78

newsm78Нали уж за това е тефлоновото покритие за което плащаме толкова или пак ни играят както винаги...?
Всичко друго става супер, но за млякото определно се изненадах  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт