Детската мастурбация

  • 4 393
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Имам син на 5,5 год. и от известно време наблюдавам, че сутрин когато го будя за градина и още е сънен, ръчичката му е в долнището на пижамата. Но съм го забелязвала и в други моменти например завит е с одеяло/при следобеден сън/ - аз го отвивам за нещо, примерно време е за ставане/той е буден вече/ и както ръката му е в гащичките, аз посягам да я извадя, в това време той бързо я маха и на въпроса ми какво прави-отговаря нищо.
Ясно ми е, че това са нормални неща в смисъл че всеки минава през такъв етап-интерес към собствените  полови органи, но ми е любопитно да чуя мнението и на други майки попадали в такава ситуация.   Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 405
Не съм попадала в подобна ситуация,защото са още малки,но не виждам нищо тревожно.Сама си го написала "това са нормални неща в смисъл че всеки минава през такъв етап-интерес към собствените  полови органи,"

# 2
  • Мнения: 343
Понякога и Криси неволно си тика ръчичката в гащите, но после ми вика "Виж какъв голям стана...." #Crazy Да се надявам, че ще отмине този дъъъъълъг период.

# 3
  • Мнения: 2 448
Нашия такъв период беше между 2 и 3 години. Сега много рядко се попипва, но не преди сън, а като го съблека гол за къпане. Иначе като 2 годишен така майсторски си играеше, че чак учуди госпожите в яслата по време на обедния сън там.  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Това е период, който отминава.  Rolling Eyes
Не бъди много укорителна, но и се заглеждай в детето си, да не го прави, прави му забележки.
Има споделен опит тук.
Разгледай и тази тема със споделен опит от майки.
За детската сексуалност

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 19:40 от инка62

# 5
  • Мнения: 23
Благодаря ти  Инка62, за показаните линкове по темата, тъй като отскоро чета във форумите на БГ МАММА, ми беше полезно да видя написано по темата. А за това да не го укорявам, не мисля и да го правя, просто леко му вадя ръчичката/ а и той вече като вдигна одеялцето сам бърза да я махне, явно разбрал че не е правилно това/  и си говорим за други работи с него. Но когато стигне определена възраст, и ако има желание да говорим тогава ще съм насреща. Grinning 

Общи условия

Активация на акаунт