моля за съвет - глад или лакомия

  • 1 433
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Здравейте,
имам нужда от съвет за храненето на сина ми - имам чувството, че той постоянно иска да яде и ме е страх, че може прекалено много да напълнее. Лекарката казва, че е нормално и че после щял да отслабне. Той сега е на 1г. и 7 и тежи около 13 и половина кг. Това според вас в нормата ли е?
Аз вече се чудя дали го храня правилно или бъркам. Сутрин към 9 закусва - попара, филийка или корн флейск, после пие сокчета, давам му малко плод. До обяд към 13.00 гледам да не давам нищо - после си яде яденето от кухнята и преди заспиване му давам сок. Събужда се с кански рев и глад - давам следобедна закуска - крема от кухнята или обикновени бисквити с плод.
Вечер след разходка му давам супата и малко черен хляб, защото дори и след супата продължава да реве и иска още. Преди заспиване му давам млякото - около 230 мл. И сутрин отново се събужда с рев и страшен глад.
Моля ви да ми кажете вие как си храните децата, докога трябва да му давам вечер мляко и по-колко горе-долу мл.(знам, че е индивидуално, но все пак)? аз се чудя дали детето ми е лаколмо или си е просто глад...Ще съм благодарна, ако споделите имали ли сте такива грижи и как се справяте с тях. Знам, че злоядото дете е по-лошо, но и детето ти да реве и да се тръшка и да иска постоянно да яде си е грижа....

# 1
  • Мнения: 4 753
Не е дебело детето.... Моя и сега върви с половин килограм над "нормата"... Трябва движение, а не глад....  Peace

# 2
  • Мнения: 1 897
Все едно моят син си описала.
Още с отварянето на очите си сутрин писва за ядене.Често едва смогвам да му забъркам нещо набързо, докато той реве и се тръшка от глад.През деня също си похапва доволно.
Има повече от добър апетит, но е и много активен и подвижен и изразходва много енергия, така че погълнатото количество храна не го прави да изглежда дебел.Никак даже.На 2 години е и тежи 13,5-14,0 килограма.
Единствените усилия, които полагам относно храненето му са между основните ядения за деня да предлагам предимно плодове, ограничавам сладкото, пикантното и пърженото.Иначе го оставям да яде толкова, колкото му е сладко.Не го ограничавам в количествата.

# 3
  • Мнения: 46 510
Не са много килограмите за тази възраст. Дали е в нормата може да се каже, когато се вземе предвид ръста  Peace

На 1г. и 7м. и дъщеря ми беше обезумяла от глад  ooooh! количеството никога не съм ограничавала - давах колкото и когато поиска, но без нищо сладко, подсладено или тестено. Само супи, манджи, зърнени храни (овесени и подобни ядки) и млечни (мляко около литър на ден изпиваше, отделно сирене и кисело мляко Crazy). Сега яде на половина по-малко  Rolling Eyes

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Според мен,всичко е наред.Не се тревожи.А и ми се струва,че си хапва нормално за деня Peace

# 5
  • Мнения: 75
Аз мога само да ти завиждам за детенце,моето беше толкова злоядо че само вървях след него с лъжицата.Нека си хапва милото не го лишавай радвай му се Hug

# 6
  • Мнения: 210
И според мен детенцето ти си хапва добре и килограмите му са си добре Peace.Съдя по моята дъщеря ,която също си хапва добре,но  според мен са в период в който изразходват много енергия в тичане,игри и т.н и затова и си хапват добре дечицата.Моята щерка само когато спи не е в движение Joy

# 7
  • Мнения: 4 496
Дъщеря ми е малко по-малка от твоя син, но яде абсолютно като него. Според мен не е много, а и педиатърката не е правила забележка/ в смисъл, че яде много/. На тази възраст децата изразходват много енергия. Flutter

# 8
  • Мнения: 1 062
Детето ти яде напълно нормално. Мляко вечер предлагай докато той иска, не го ограничавай. На килограми аз мисля, че е ок. Абе не се тревожи чак толкова, нали е здраво и жизнено дете, значи всичко е наред. Ако чак толкова те притеснява, че е все гладен предлагай между основните яденета, морков, краставица или ябълка. Полезни и не калорични са.

# 9
  • Мнения: 1 367
Той сега е на 1г. и 7 и тежи около 13 и половина кг. Това според вас в нормата ли е?
Имаше някъде едни таблички за средните сантиметри и килограми при децата.На нас лекарката ни даде една такава.Значи за година и половина има-средна норма за момчета 11,300 кг и 82 см.За година и 9 месеца-съответно 11,900 и 84 см.Дано съм ти била полезна.Не мисля,че има нещо притеснително,въпреки,че не пишеш колко см е високо детето.

# 10
  • Мнения: 3 804
съвсем нормално си се храни детето,а и не мисля 4е такива малки деца трябва да се ограни4ават с яденето

# 11
  • Мнения: 764
Благодаря ви за отговорите. Особено ме успокоява това, което казва Ulia за нейното дете, че сутрин се тръшка и едва дочаква храната. Ние постоянно сме така преди хранене прибира се от разходка вечер и веднага тичаме в кухнята и едвам дочакваме да се стопли супата...
Наистина забравих да уточня височината - Стефан е 86 см - като гледам другите деца в градината на неговата възраст, той излежда доста по-висок и едър. Общо взето за последните 3 месеца е качил 1 400 (средно по 460 гр. на месец), което не знам дали е нормално, но силно се надявам да е. Притесниява ме това, че има голям тумбак, макар и педито да казва, че всички деца на тази възраст имали такива).
По-колко мл. мляко давате вечер на децетата си?
Мерси bowuu

# 12
  • Мнения: 173
Ти отговори на моята тема, а аз сега да кажа на теб. По 210мл мляко, а тумбаче и ние си имаме, а като гледам и повечето деца, спорде мен тумбачето е нармално.  Peace

# 13
  • Мнения: 185
Сега погледнах таблицата, която имам
За година и 7  месеца нормите са от 12 до 16 кг, при ръст 80-90

# 14
  • Мнения: 1 367
Давам по 250 мл мляко вечер.Синът ми е висок 87 см и тежи 14,400 кг.Има си тумбаче,което много смешно се очертава над памперса.Изглежда поне на двегодишен.

Общи условия

Активация на акаунт