Всички първолаци ли завършват с "Отличен"?

  • 10 221
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Приятно ме изненада моя с това отлично свидетелство, а пък мъжа ми разправя, че на всички първолаци пишели "отличен" като поощрение. Така ли е?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Никога не съм чувала за първокласник, завършил с по-малко от "Отличен", може би го правят за поощрение.

# 2
  • Мнения: 390
ООО, не.Не всички завършват с отличен,но на тези на които мааалко не им достига ги поощряваме  Heart Eyes
Те децата го заслужават.Все пак е тооолкова стресиращо в първи клас.Знаете ли колко трудно се свиква да седиш на чина цяяяял час на тази възраст? За писането и смятането да не говорим... милите душици  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 479
И аз мислех, че всички първокласници завършват с отличен, обаче моя приятелка ми сподели, че когато синът й е бил в първи клас, не всички деца са завършили с отличен. Май ставаше дума за 45то училище, но не съм много сигурна.

# 4
  • Мнения: 7 263
И аз мислех, че всички първокласници завършват с отличен, обаче моя приятелка ми сподели, че когато синът й е бил в първи клас, не всички деца са завършили с отличен. Май ставаше дума за 45то училище, но не съм много сигурна.
В нашия клас имаше и оценка 4 дори. Боби завърши първи клас с 6, но втори с 5...
За мен е меко казано странно да завършиш 1 клас с 4, но .........

# 5
  • Варна
  • Мнения: 373


Е, за това поощрение ми е мисълта. Как ще се почувства амбицирано и поощрено едно дете в 1 клас, когато още в началото получава плесница с оценката "Добър"?  Има такова дете в класа на дъщеря ми. Ясно е, че децата имат различни умствени способности, но в тези начални класове е по-важно, според мен,  да се формира отношение към учебния процес и отговорност към задълженията в училище, отколкото да се гонят оценки.

# 6
  • varna
  • Мнения: 676
И аз мислех,че всички завършват с отличен,но като попитах някой майки ми казаха ,че имало деца и с много добър.Стори ми се странно още в първи клас да се поставят такива оценки.

# 7
  • Мнения: 390
М даа.Отвори се тема...
Вероятно в класовете, в които учат децата ви, мили мами, няма такива,които по цели месеци не посещават училище, и така не могат да усвоят дори минимума знания, необходими за завършването на първи клас, да не говорим за максимума.И...пишат им "отличен".Какво ще си кажат редовните?"Ха, той не идва на училище пък е отличник.Ами аз не мога ли така?"
Или изпитват Иванчо.Той не отговаря.Петърчо винаги е подготвен и знае.Те не са вече толкова малки , за да не направят разликата.Все пак  са вече са ученици.
И какво, ако в първи клас завършат с "отличен", а във втори с "добър", няма ли пак да са травмирани? Че и още повече дори.
И не ми казвайте, че това ще лепне етикет на детето.Аз например, не съм била отличник в началното училище, което не ми попречи да стана такава в средното.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, не всички завършват с отличен. В класовете на моите имаше няколко отличника, но само 2-3 деца получиха грамоти за "пълен" отличник. Имаше деца с много добър и добър.
Не мисля, че е редно всяко дете да е отличник, освен ако наистина не се е представило така. Няма нищо общо с травмирането. Не виждам никакво оправдание да се пише отличен на дете, което допуска повече правописни или граматически грешки или по математика от допустимото за шестица. Кой колкото си може, така да бъде оценен.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 373
Нека изясним нещо - не става въпрос всички деца да завършват с "Отличен". То е ясно, че учителя си води дневник, в който отбелязва степента до която се справят на учениците. Мисълта ми е, че в края на учебната година се поставя оценка на удостоверенията за завършен първи клас. Не е ли по-добре, като ще се слага качествено определение на успеваемостта на учениците да се пише "Ученика/чката минава във втори клас(завършва първи клас) с отличен (мн.добър, добър, задоволителен) успех". А не както е сега -  "... завърши първи клас с обща годишна оценка Мн. добър."

Разбирате ли каква е разликата? Ако на едно дете му кажеш, че се е справило добре със задачата си ще разбере, че се оценява старанието му, но има още доста да се труди. Докато като му се каже "завършваш с оценка добър" на него нищо не му говори или по-точно не му казва какво се изисква от него. Оценката ти е "добър" и толкоз, ти си посредствен ученик и това е.

Е, изяжте ме, но такава е моята гледна точка. Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпрос на бюрократично решение. Дори не съм поглеждала как е формулирано точно. Но и децата не са глупави и много добре разбират разликата между отличен, много добър и добър. Те едва ли си четат свидетелствата, а им е достатъчно каква оценка имат.

# 11
  • Мнения: 25 447
Никога не съм чувала за първокласник, завършил с по-малко от "Отличен", може би го правят за поощрение.

А аз съм чувала и виждала. Познавам дете, което остана да повтаря първи клас.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 508
Това е наистина гадно. Защо се е случило така?

# 13
  • Мнения: 25 447
Ами просто детето беше много зле. Не си спомням подробности, но май не можеше да чете и други подобни затруднения в усвояването на материала.

# 14
  • Мнения: 2 229
А аз съм чувала и виждала. Познавам дете, което остана да повтаря първи клас.

Аз знам, че 1 и 12 клас не се повтарят. Rolling Eyes
Било е някакво невероятно изключение, явно... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт