Яде само АМ и кърма!

  • 581
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 438
Алекс е на 1 год и 2 месеца.От около седмица отказва да хапне нещо различно от АМ,кърма,плодове,зеленчуци,солети или бисквитки.
Правя супички,манди,но не.Плодове хапва доста-поне по 3-4 кивита,1 портокал,банан и няколко череши на ден,но количеството им е толкова голямо,защото отказва всичко друго.Излъгвам го да напне малко домати или краставичка,но те са в миниатюрни количества.
Ам изпива поне по 200-300 гр и кърма също.
Преди мислех,че всчико това е от топлото време и зъбоникненето,но продължава доста дълго...Незнам какво да правя!
А и постоянно чувам разни подмятания:"То само на мляко и плодове не се живее","Това дет опо цял ден гладно ходи" и всякакви такива и ми става още по-гадно.
Иначе той е жизенен,тича,бяга,нищо не е по-различно от преди...
Споделих си мъката...

# 1
  • Мнения: X
Ох и ние сме така, горе- долу. С тази разлика, че Мартин манджи никога не е ял, не иска, бута лъжицата. Яде пюрета, но ето сега е болен и тях не иска. Хапва плод, мляко,хляб, както и б-ти, солети и подобни, но аз сега не му давам, защото много кашля от тях. Съжалявам, че не мога да помогна със съвет, но да знаеш, че не сте сами!

# 2
  • Мнения: 27 524
Няма никакъв проблем. Децата на тази възраст спокойно могат да карат само на мляко. Синът ми редовно има периоди, в които дни наред пие само плодовите кисели млека на Данон, по 2л дневно например и друго, освен плодове и краставици, не иска. Оставям го и след няколко дни прояжда. Не се притеснявай и не го насилвай. А щом и плодове яде - всичко е супер.  Hug

# 3
  • Мнения: 2 757
И аз мислех вече да питам има ли др едногодишни, които живеят от АМ като моите. Според тукашните педиатърки време било да им намаля млякото до половин литър на ден и др да е нормална храна. Ама ги усещам, че те още карат на опитване, опитват всичко, но по трошички, бисквити може да гризат по цял ден ама само си ги ронят, почти нищо не гълтат. Плодово пюре веднъж на ден ядат и това е. Квото друго да хапнат е в нищожни количества и после си искат млякото, като че ли само то е истинска храна за тях. По 4 пъти на ден пият мляко по 200мл.

# 4
  • Мнения: 1 062
Не се притеснявай, според мен ще отмине, а и детето ти яде най-важните неща - мляко и плодове. А щом успяваш да му дадеш и малко зеленчуци супер. А и мисля, че ще отмине. Моето дете (голямото), когато беше на около годинка и няколко месеца, започна да приема само хляб ( сухар ) и сок  ooooh!. Нищо друго не искаше. Предлагах всякакви неща, но тя си знаеше къде е хляба и само това признаваше ( ужасен вариант на " стачка"  Laughing ) Но отмина. Твоето поне яде полезни неща. Явно някой деца минават през такива периоди.

# 5
  • Мнения: X
Успокоих се малко и аз...Ама все мисля за пусти зеленчуци и месцето. А още повече, че при нас ако спра пюретата май наистина ще яде само плод, мляко и хляб.

# 6
  • Мнения: 6 438
Днес си хапнахме малко повече  Grinning
Благодаря ви много за мненията!  Hug
Мен също успокоихте. Hug
А и щом детенцето е спокойно вече знам,че няма за какво да се притеснявам  Peace


Cvetelinka,казваш за месето и зеленчуците.На мен вчера ми дойде идяета да сваря малко месо и зеленчуци и така да му ги дам на парченца.Морковче,пилешко и картофче си хапна така.
Вече започвам да си мисля,дали не сме изпаднали в кризата на МамаЕ и да казваме "Не" на лъжицата. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт