Счупена ръка

  • 4 071
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 251
Сега се прибираме от болницата Cry,малкият ми син Ники падна от леглото и счупи дясната ръчичка.Лекарят ми препоръча да хапва ядки в сурово състояние,сетих се за сусама.Някоя мама беше писала за сусамовият тахан.Знае ли някой как се приема и с какво да го смеся?С мед става ли?За да може да го приема,че на вкус е отврат,аз едва го преглътнах а той категорично отказа...Ако се сетите и за други храни съдържащи калций -пишете.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 032
Уф, много неприятно! Sad
На синът ми (4г.) също преди 2мес. му се случи същото, само  че падна с колелото, ама и той кара като луд. Close
Да ти кажа нищо специално не съм му давала освен млекце. Wink
Стискам палци бързо да се оправяте и повече да няма такива инциденти.

# 2
  • Мнения: 3 562
Много неприятно Sad
Хапвайте се мляко, сиренце и орехи  Laughing
Бързо оздравяване и да се подпишете на гипса на млакия палавник  Wink

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Голяма гадост е  ooooh!...преживях го с дъщеря ми  Crazy! Пукна си ръката в лакътя и седя 21 дни в гипс. И аз наблягах на мляко и млечни продукти.
Знам, че в изварата количеството на калция е най-голямо и в сирене-пресносол!
Желая Ви бързо зарастване  Grinning и ако е необходимо ->настоявай за рехабилитация.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нина, много неприятно! Дано по-бързо заздравее малката ръчичка!
Защо не пробваш да му слагаш счукан сусам в яденето?!

# 5
  • Мнения: 3 251
Нина, много неприятно! Дано по-бързо заздравее малката ръчичка!
Защо не пробваш да му слагаш счукан сусам в яденето?!
Chokolina, пробвах да му давам сусамов тахан,но го плюе,не го иска и с мед,скрих го в плодове пюре и пак го усети...Иначе си пийва мляко,яде сирене и кашкавал,всекидневна порция от сурови ядки и хомеопатични за болката му давам.
Шани,като отидем на контролен ще се позаинтересувам,благодаря ти за съвета!
И той ще е 21 дена с гипс,и в тая горещина не знам как ще издържи....

# 6
  • Мнения: 2 792
  Много неприятно, като не иска сусам, не го мъчи, давай му лешници, бадеми, орехи, нали са ти казали сурови ядки, не точно сусам. Млечни продукти, изварата наистина има много калций, живот и здраве да оздравее бързо детенцето. 
 Събирайте подписи и картинки на гипса, да си спомня после с кеф за този период Simple Smile
 Успех и бързо възстановяване Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 251
Ох,момичета...стискайте палци всичко да е наред Cry
Вчера му се наду ръчичката ,а днес сутринта и пръстчетата са леко посиняли,отиваме на лекар!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нина - стискам и да пишеш после как е малкия юнак!

# 9
  • Мнения: 1 655
Дано по-скоро да се оправи малчо.
Със съсамов тахан можеш да му направиш бонбонки. Смесват се равни части мед и сусамов тахан, добавят се накълцани овесени ядки, оставя се в хладилика да стегне и се оформят бонбонки, които се овалват с кокос, орехи или каквото се сетиш. Може и да му мажеш филийка със смесени равни части тахан и мед.
Става много вкусно.
Бързо озравяване!

# 10
  • Мнения: 3 251
Слава богу,не се наложи разгипсиране и наново поставяне на гипс.Оттока му го напръскаха с някакъв спрей,и той се оплака ,че му е студено на ръката,но започна да спада.Изрязаха гипса около пръстите и наоколо го начупиха да има свобода за ръката.Добре е вече!Благодаря ви за подкрепата!Знам,че сте най-милите майчета и винаги готови  да утешите някой в лош момент!Обичам ви!  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 6 315
Стискам палци бързо и безпроблемно да зарастне счупеното! Мляко и млечни продукти мисля, че са достатъчни. Щом не иска да яде сусам, не го насилвай!
  bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Добре, че отокът е спаднал! Стискам палци по-бързо да заздравява ръчичката!

Общи условия

Активация на акаунт