проблем с пъпките след раждането

  • 2 363
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
здр мами  bouquetю
имам мн странен (за мен проблем) докато бях бременна ми се появиха мн пъпки по лицето Rolling Eyes след като родих не се махнаха,а сега направо съм отврат ooooh! ooooh! ooooh! аз нямах толкова пъпки даже докато бях в пубертета .....пия противозачатачни линдонет20(ако има общо с цялата тая работа)
пъпките ми са по скоро като акне,
някои имал ли е подобен проблем и как да се справя Peace ?

# 1
# 2
  • Мнения: 27 524
Вероятно е хормонален проблем. Отиди на лекар  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 249
Мдааам! Аз имах такъв проблем и по време на бременността, а след раждането просто не можех да се погледна. Embarassed НИКОГА през живота си не бях имала толкова пъпки. Лицето ми не приличаше на нищо. Проблемът е хормонален и минава. Какво ли не опитах като мазило на лицето си - скъпо и евтино. По едно време само носех бурканчета с кремове и мазила. Нищо не помага особено, има само облекчение.

Все пак е добре да се грижиш за кожата - почиствах я сутрин и вечер с антибактериален лосион на Лореал и мажех с Бочко, с какъвто мажа и до сега дупето на детето. НА МЕН тази комбинация ми успокояваше кожата най-добре. Не предпазва от избиване на нови пъпки, но поне минават по-бързо и възпалението е по-овладяно.

Не помня кога, но май беше 3-4 месеца след раждането, когато нещата взеха да се нормализират. Всичко минава, даже и белезите от акнето. Но беше ужасно и те разбирам напълно.

Отиди на дерматолог, може би ще т идаде по-компетентен съвет. Така или иначе аз тогава много търсих в нета, даже тема пусках, но не получих адекватни съвети.

Още нещо - горе долу по това време (3-4 месец след раждането) се подложих и на диета. Вече бях свалила килограмите, натрупани през бременността, но имах доста от преди това. Може би и диетата помогна. Конкретни насоки не мога да ти дам, но изключи боклуците от храната си, наблегни на натуралните продукти (доколкото има такива в днешно време). Идва лято, има избор, цените падат, старай се да изключиш газираното, сладкото, консервантите, пърженото...

Ще се оправиш. Знам колко е гадно и напълно те разбирам. Горе главата.  Hug

 Peace

# 4
  • Мнения: 4 753
Обикновено при такива ситуации се пръскам с термална вода на Avene... Помага ми....

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Вероятно е хормонален проблем. Отиди на лекар  Peace

мдам..аз не съм имала  подобен проблем  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 17 592
Консултирай се с лекар, отиди на козметик... не се сещам за друго...

# 7
  • Мнения: 1 428
Вероятно е хормонален проблем. Отиди на лекар  Peace

мдам..аз не съм имала  подобен проблем  Thinking
Аз също съм нямала такъв проблем.

# 8
  • Мнения: 257
Сутрин и вечер си почиствай лицето със салицилов спирт 0.1% и попитай в аптеката за някакъв крем за мазна кожа! Peace

# 9
  • Мнения: 4 335
Консултирай се с дерматолог Peace

# 10
  • Мнения: 1 900
И аз съм така. Ходя редовно на дерматолог, ползвам качествени продукти, но пак има периоди в които ме е срам да се покажа. Казват, че от пустите хормони. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 817
Аз също имах такъв проблем.Около половин година след като родих станах ужасна в областа около скулите.Едни гадни пъпки и оставаха като червени петна smile3511 smile3511Ужас!Мъжът ми ми донесе от Щатите някакви мнооого хубави продукти за този проблем,но те не ми помогнаха.Отидох в един център за красота във Варна направиха ми 6 процедури-химичен пилинг и сега съм друг човек.Чакам да дойде голямата зима Mr. Green,за да направя и един лазер.Дерматологът там ми изписа доста евтини продукти с които се третирам и сега.

# 12
  • Мнения: 1 900
Би ли споделила за пилинга?

# 13
Валче, би ли споделила и за тези евтини продукти

# 14
Аз родих преди 4 години. Горе-долу оттогава пия Диане 35. Не помага. Пъпките не са повече, но и не минават. А уж тези противозачатъчни били за акне!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт