Канцерогенни гумени играчки

  • 2 310
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Е какво е това нещо!Ей сега го гледах по Нова ТВ.Дори и залъгалки имало такива и като ги слагали в устата си,след време(като пораснат) ставали стерилни  ooooh! ooooh! ooooh!
Каква е тази държава  Thinking
Съвет към родителите:"внимавайте и  гледайте какво купувате на децата си"!!!!А аз питам ,а нещо безвредно остана ли????

# 1
  • София
  • Мнения: 3 249
Да, аз също гледах репортажа и се ужасих!

И какво означава да четем етикетите? Накой виждал ли е играчка, на която да пише "Изработена с канцерогенни багрила. Причинява стерилност"  #Cussing out #2gunfire ooooh!

Ама си избърсаха ръцете - предупредиха, хвърлиха бомбата, сега ще могат да спят спокойно.

# 2
  • Мнения: 9 814
За това не купувайте детски играчки от "магазин за левче" или разни пазари.
Има фирми, които са утвърдени производители на играчки.
Миналата година "Мател" изтегли вредни продукти от пазара, произведени в Китай.

# 3
  • Мнения: 1 671
Поредното безобразие  #Cussing out!

# 4
  • Мнения: 4 753
За някоя фирма ли ставаше въпрос???  newsm78  Не го гледах, довечера ще дебна в късната емисия....

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
и аз не го гледах  Sad

# 6
  • Мнения: 2 522
Я дайте линк към репортажа, та да гледам.

"Канцерогенен" продукт означава такъв, който пречиняващ болестта  "рак" в нейните различни вариации. Онкологичните заболявания влияят на репродуктивността, но не са основна и първостепенна причина -  според мен са по-малко от 5 % от всички стерилни двойки тези, които страдат от безплодие поради онкологично заболяване.

Именно за това и по преразказ подлагам на съмнение въпросния репортаж, защото бая народ в тази държава не знае какво значи стерилитет, на какво точно се дължи и какви са средствата за преодоляването му, а е важно да се абсолютизира или заклейми този или онзи.

По принцип "канцерогеността" на една бебешка залъгалка може да има отражение към всяка клетка, орган или система от органи. В тази връзка не бива да се допуска такава канцерогенност.

А по въпроса за "Внимавайте от къде купувате!" - моите извинения, но  играчките Tolo си пише, че да правени в Китай, Ferr са от Шри ланка, Playgro - също Китай, а за Чико неам думи просто... Вчера бях свидетел на една майка като мен как питаше в Марсел до съдебната палата къде е произведена залъгалката на Фишър прайз - отговора беше "В Китай по лиценз на Фишър Прайз". Макар и да сме в ЕС вече, пак си има двоен стандарт и то не по отношение на стоките за левче, а по отношение на реномирани производители и техните вносители за БГ. Исках да кажа, че на БГ пазара се предлагат предимно некачествени детски играчки.
  

# 7
  • Мнения: 27 524
Пак съм съгласна (чудо  Shocked Laughing) със  storm76  Peace Освен това не е останало почти нищо неканцорогенно  Crazy Има редовно подобни истерии за пластмасови шишета за бебета, биберони и какво ли още не. Ако взема на всеки истеричен писък да клякам, то това означава никога да не стана  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 522
Ко ти казах аз Hug в преден постинг по друга тема.

# 9
  • Мнения: 6 441
Гледах репортажа по Бтв,обаче.
Откакто се чу за изтеглените стоки на Мател,почти спрях да купувам пластмасови играчи и ги подменях с дървени  PeaceИначе спасение няма. Tired
В другият подфорум има тема за опасните пластмасови бебешки шишета,тук е за играчките и залъгалките,имаше и нмалко сигнали за разни гадорийки в АМ...

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Оф, не знам вече на кое да вярвам и на кое не!  ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Не съм гледала репортажа, но... по никой начин не би ми хрумнало да дам на бебето си дървени играчки, с които определено може да се нарани - или да нарани друго бебе (или то него). В такъв смисъл, пластмасовите играчки ми се струват доста по - безопасни.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 182
Гледах репортажа по Бтв,обаче.
Откакто се чу за изтеглените стоки на Мател,почти спрях да купувам пластмасови играчи и ги подменях с дървени  PeaceИначе спасение няма. Tired
В другият подфорум има тема за опасните пластмасови бебешки шишета,тук е за играчките и залъгалките,имаше и нмалко сигнали за разни гадорийки в АМ...

О, не, няма гаранция с дървените играчки.
Тези от магазините за левче пак могат да съдържат олово в боите.
И в други теми съм писала, но да повторя, че има сайт на европейската комисия с редовно обновяван списък на опасни играчки.
Тъпото е, че десетки от тях отдавна са обявени там, а спокойно си се продават в магазините.

# 13
  • Мнения: 6 441
Не съм гледала репортажа, но... по никой начин не би ми хрумнало да дам на бебето си дървени играчки, с които определено може да се нарани - или да нарани друго бебе (или то него). В такъв смисъл, пластмасовите играчки ми се струват доста по - безопасни.
А защо с дървените играчки може да се нарани,а с пластмасовите-не?  newsm78

# 14
  • Мнения: 525
има сайт на европейската комисия с редовно обновяван списък на опасни играчки.


Ако посочите и линк, за да е лесно за всички останали.. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт