Как най-бързо се приготвя АМ?

  • 2 361
  • 21
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 328
От скоро ми се налага да дохранвам след кърмене. Може би не съм свикнала или просто много се шашкам, но докато направя АМ, бебчо се съдира от рев...
Моля, дайте съвет как най-бързо да приготвя АМ  Hug

# 1
  • Мнения: 1 062
Ами щом дохранваш приготвяй си АМ предварително и си дръж шишето до теб. А и не отнема толкова време приготвянето на АМ около 2 мин.  Laughing няма и толкова. Наливаш вода в шишето и отмерваш АМ. Няма по бърз начин.

# 2
  • Мнения: 1 168
Точно така - приготвяй предварително. Няма проблем подготвеното АМ да издържи 1 час /пише го и по кутиите/ и после директно даваш. Иначе ти може и бързо да го приготвяш, но бебчо ще плаче защото е гладно, а на теб 2 мин. ще ти се сторят 10.

# 3
  • Мнения: 27 524
Или с вода на стайна температура или с топла вода, предварително сложена в термос - сипваш нужните мл, добавяш м.л. АМ, друсаш и готово  Peace

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
или го правиш предварително или си сипваш водичката и после слагаш АМ

# 5
  • Мнения: 27 524
или си сипваш водичката и после слагаш АМ

Е, то друг начин за правене на АМ няма  Joy  Hug

# 6
  • Мнения: 1 367
Най-добре си го приготви предварително да е до теб.Щом свършите с кърменето направо бутай шишето.Всички млека издържат до един час,все ще стигне за кърмене.Просто преди да дадеш шишето поразклати малко,защото понякога не се разбива много добре и може да се утаи.

# 7
  • Мнения: 2 517
Приготвяй непосредствено преди кърмене, макар че то бебе на един месец може да суче и 40 минути и в тая жега Ам-то да стане на кисел.
Лично аз държа преварена топла вода в термус и в тенджерка студена. Джуркам 2/3 от количеството  с топла вода , доливам студената и млякото е с температура, подходяща за пиене.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние се кърмерхме и дохранвахме допреди седмица.Винаги съм си правила АМ непосредстевно преди кърменето с преварена вода на стайна температура.Слагам го в канче с гореща вода да стои до мен докато кърмя.Веднага щом приключим с цицата бутам шишето,което дотогава е станало топличко.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ами щом дохранваш приготвяй си АМ предварително и си дръж шишето до теб. А и не отнема толкова време приготвянето на АМ около 2 мин.  Laughing няма и толкова. Наливаш вода в шишето и отмерваш АМ. Няма по бърз начин.
Абсолютно! Peace

# 10
  • Мнения: 2 334
Най-добре си го приготви предварително да е до теб.Щом свършите с кърменето направо бутай шишето.Всички млека издържат до един час,все ще стигне за кърмене.Просто преди да дадеш шишето поразклати малко,защото понякога не се разбива много добре и може да се утаи.

 Peace Аз така правех

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ами щом дохранваш приготвяй си АМ предварително и си дръж шишето до теб. А и не отнема толкова време приготвянето на АМ около 2 мин.  Laughing няма и толкова. Наливаш вода в шишето и отмерваш АМ. Няма по бърз начин.
Peace

# 12
  • Мнения: 2 172
1. 30 секунди в микровето(ако ползваш) предварително преварена вода +м.л Ам и друсаш.Отнема минута  Peace Няма да му стане нищо,ако плаче една минута  Mr. Green

2. Предварително подготвено шише  Peace

# 13
  • Мнения: X
1. 30 секунди в микровето(ако ползваш) предварително преварена вода +м.л Ам и друсаш.Отнема минута  Peace Няма да му стане нищо,ако плаче една минута  Mr. Green

2. Предварително подготвено шише  Peace

Точно  така, според мен се шашкаш много от това, че бебето реве и времето ти се вижда безкрайно. На мен ми отнема 50 секунди  Mr. Green И да реве - все тая, за 50 секунди нищо няма да и стане.

# 14
  • Мнения: 1 168
Лично аз съм силно против ползване на микровеле за бебешки храни.
Ще ви опиша само един експеримент, който си направи леля ми и ме отказа /не че за нас си не я ползвам/. Понеже кухнята им е в бечова стая имат много мравки и не могат да се отърват. Та леля ми стопли от една и съща храна в микровеле и на котлон и остави двете купички една до друга. След половин час, купичката от котлона беше плъзнала в мравки, а по другата - ни една. Та щом и мравките бягат, защо да си храня бебето с такава храна /в случая вода/

Общи условия

Активация на акаунт