Кървене в начална бременност...

  • 2 114
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
Здравейте мами,
вчера вечерта имах много неприятна емоция....
Бременна съм (както календара показва) в 5 г.с. + 3.
Снощи към 10 часа като ходих до тоалетната на хартията остана кръв Cry
Светла като в началото на цикъл...
Избърсах се още няколко пъти докато вече нямаше нищо и хукнахме към болницата. Докторката ме прегледа, но каза че е още много рано да се види нещо след което мери и гледа още и каза, че с по-голямо въображение може да се види малка точица. Мъжа ми гледаше на другия монитор и каза, че измереното било голямо 5 mm.
От снощи до сега нямам никакво зацапване, освен преди малко като бях на тоалетна, но беше едва едва забележимо върху хартията.... Cry
Знам, че толкова рано нищо не може да се направи и единственото, което ни оства е да чакаме и да се молим.
Исках просто да ви попитам, дали е имало също при вас такива гадости и какво се е случило по натам...
Това, което ме притеснява е, че кръвта беше светла, а не както пише по книгите леко кафява....

Благодаря ви мамчета и приятна почивка. Simple Smile

# 1
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Аз прокървих в 7-ма седмица - също ярко червено. Веднага почнах да пия 3 по 2 таблетки но-шпа и не мърдах от леглото. Кървих 4-ри дни. Сега си имам прекрасна дъщеричка. Не се отчайвай! Лежи и почивай! Лекарката не ти ли каза да пиеш нещо? Ако "не" - но-шпа няма да ти навредеи, а само може да помогне.

# 2
  • Мнения: 1 173
Аз прокървих в 7-ма седмица - също ярко червено. Веднага почнах да пия 3 по 2 таблетки но-шпа и не мърдах от леглото. Кървих 4-ри дни. Сега си имам прекрасна дъщеричка. Не се отчайвай! Лежи и почивай! Лекарката не ти ли каза да пиеш нещо? Ако "не" - но-шпа няма да ти навредеи, а само може да помогне.

Лекарката ми каза, че толкова рано нищо не може да се направи. Sad
Ние сме в Германия и не знам дали това лекарство ще го има по аптеките.
Имаш ли идея дали има някакво друго име или как се пише на латинеца?
Почивам си и си лежа, ама не постоянно, че издухвам.
От време на време се разхождам до кухнята или тоалетната.

Да ти е жива и здрава дъщеричката. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 564
здравей doritt  не се притеснявай за кървенето ако провериш в търсачката ще видиш колко много жени са го имали (май плацентата  се наместваше немога точно да обясня , опасно е когато е с болки и силно )
точно каквото описваш в същата седмица ми се случи и на мен , така се бях шашнала тогава трябваше и да пътувам от работа и дума не можеше да става да отсъствам ,докторката ми каза че няма нормално кървене по време на бременност но не било от бебето , забрани ми половият живот и ми предписа но-шпа ( май на латински се пише както го чуваш)продължи зацапването увеличихме дозата 3 по 1 каза ми да лежа но ми беше невъзможно постоянно се шашках и само се наблюдавах накрая ми писна и започнах да ходя с тъмни бикини слава богу сега сам 14г.с. и дано всичко да е наред
незнам как е при вас в чужбина , но тук важните работи ги научавам от форумите и приятелки , консултациите минават за 20 мин и само ако имаш въпроси ти обясняват а пък аз незнам какво да питам за 1 път ми е и виждам в форума колко важни неща незнам
разкажи как протичат там консултациите

# 4
  • Мнения: 1 173
Здравей Лили,
Първо искам да ти пожелая безпроблемнна бременност и живо и здраво бебе. Simple Smile
Сега погледах в Гугъла и намерих и друго име на лекарството - Drotaverine.
Пише, че е унгарско. Сега мъжа ми отива в международната аптека да попита дали го има или да го поръча.
Тук докторите също много си спестяват и не съм особенно възхитена от отношението.
Наистина намират се и отговорни и общителни, но доста трудно. Sad
За сега съм ходила само веднъж, но беше още рано да се види нещо на ултразвука.
Взеха ми кръв и в понеделник пак имам час при мойта докторка, при която съм от 3 години.
Не съм доволна обаче, тъй като много често я няма и в повечето време има само заместници.
Пуснах една тема в един немски форум да ми препоръчат доктор и имаше много дори отзиви за един, при когото имам час в сряда.
Дано дотогава има какво да се види и да спре окончателно онова, не че сега има, но съм нащрек. Cry
Ще пиша задължително след прегледа какво са ми казали и с какви впечатления съм.

Поздрави и приятна почивка. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 173
Мацки,
можете ли да ми кажете каква е дозировката на Но-Шпа-то, което взимате?

# 6
  • София
  • Мнения: 625
По принцип Но-Шпато го даваха повече за болката въпреки, че е спазмолитик. За отпускане на мускулатурата даваха Папаверин /по скоро инжекции бият ако си в болница - 3 пъти дневно/. Чувала съм и за Дротаверина! Когато лежах в къщи пиех 3х2 таблетки папаверин!
И много лежане! Аз почти откачих, но месец и половина освен до тоалетна и до лекар /с кола/ другаде не съм ходила. Може би е излишно да казвам, но все пак понякога човек не се сеща:
минимално друсане с кола и никакъв секс! Стискам палци всичко да е наред! Не се притеснявай излишно, но и недей да го подценяваш и да не лежиш!

# 7
  • Мнения: 353
Точно така,на първо място по важност е постелния режим(само ставане до тоалетна),от медикаментите-прогестерон(Utrogestan,Duphaston),Папаверин-миотропен спазмолитик и за предпочитане пред другитe,които са невротропни(Бусколизин,Но-шпа),кръвоспиращи в някои случаи(Dicynon).

# 8
  • Мнения: 4 564
zdrasti doritt не те съветвам сама да си предписваш или от форумите дозировката за но-шпа
колкото и да е безопасно все пак е лекарство и при мен лично проведохме няколко седмично лечение с различна дозировка в зависимост от състоянието
разбирасе ако те боли корем например подобно на менструални болки съвсем безопасно е да се вземе 1-2 хапчета еднократно но-шпа по принцип се изписва за изглаждане на мускулатурата за да няма жената по късно силни контракции , при чувствителна матка и т.н.
но ако до сряда няма как да се свържиш с доктор(тук поне по тел може да се свържиш с лекар, незнам как е там) нищо няма да стане ако взимаш по 1 т., незнам дали имаш болки все едно ще ти идва менструацията по скоро за това го изписват но помага и за зацапването
сигурна съм че всичко ще се оправи знам как се чувстваш защото го преживях , но всичко ще се нареди, успех и не се притеснявай това е нормално за ранна бременност

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравей!
И аз прокървих точно в 5 г. с., отидох при един доктор (беше събота и моят не работеше), който нищо не видя, но ми предписа Но-шпа и още някакво лекарство, което се оказа, че е спряно и вече не се внася. С триста зора мъжа ми го откри и го пих. За съжаление не си спомням името му ooooh!. Трябваше обаче в продължение на седмица да лежа само - взех си отпуска и така...
Резултатът го виждаш долу на снимката!  Wink

# 10
  • Мнения: 1 173
Здравей!
И аз прокървих точно в 5 г. с., отидох при един доктор (беше събота и моят не работеше), който нищо не видя, но ми предписа Но-шпа и още някакво лекарство, което се оказа, че е спряно и вече не се внася. С триста зора мъжа ми го откри и го пих. За съжаление не си спомням името му ooooh!. Трябваше обаче в продължение на седмица да лежа само - взех си отпуска и така...
Резултатът го виждаш долу на снимката! Wink

Да, ама тук не използват Но-Шпа. Sad
В международната аптека са казали на мъжа ми, че могат да ми го доставят след една седмица от Полша и то само ако им занеса рецепта.
Знам, че става въпрос в момента за 50/50, но ми се иска поне веднъж да съм от хубавата страна на тая педесетачка. Simple Smile
Обадих се в една друга клиника. След малко отиваме. Стискайте палци милички.

Много ти е сладко мъничето, да го нацелуваш по сладките бузки. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 884
Doritt, лесно се дават съвети за успокоение и знам колко е трудно в такива моменти. Аз прокървих в седма седмица и тогава не пих нищо, защото лекарката ми каза, че това е начална бременност и природата си знае работата и ако тази бременност ще е успешна (преди това имах една неуспешна), то плода ще се запази. Беше ми много тъжно, но мъжа ми ме успокои, че не всичко е загубено и аз се успокоих и много си почивах и вече имам една хубава кукла.
Успокой се и вярвай, че всичко ще бъде наред и всичко ще бъде наред.

# 12
  • Мнения: 487
Да кажа и аз-аз също прокървих съвсем в началото на 3-та бременност.На цвят беше розово-жълто,а количеството беше толкова много,че си помислих,че или ми е дошъл мензиса или съм загубила бебето(не бях ходила още на гинеколог).Бях смачкана психически,но като спря до вечерта кървенето и около седмица нямаше нищо си взех тест,който беше положителен.Веднага отидох на гинеколог,който потвърди и ми изписа Но шпа.Колкото и несириозно да звучи аз не пих.Въпреки това си имам една малка принцеса,с която карах безпроблемна бременност.По същото време две приятелки прокървиха по същия начин и им казаха като на мен-хормонална недостатъчност.Желая ти много спокойствие и безпроблемна бременност!

# 13
  • Мнения: 1 173
Благодаря ви момичета за подкрепата. Simple Smile
На доктор вече не вярвам, докато не видя с очите си. Twisted Evil
Сега се връщаме от клиниката. Един стар чичо реши, че имам извънматочна и тръгна а ме приема. Close
Ей, тия хора нямат сърце.
После смятахме и премисляхме с мъжа ми и стигнахме до следното заключение, че овуто ми е закъсняло тоя месец, защото ходидме нагоре надолу и сменяхме често климата. Плюс това по време на предполагаемата овулация вообще и не се ....  защото бяхме много уморени и аз после се ядосвах, че и тоя месец не се е получило. Отгоре на всичкото на 13 май (петък) си изкълчих крака, а ние имахме секс чак на 15-16, когато и предполагаме че е станало. Embarassed
Ами дано са ни верни смеките и това да се окаже в момента имплантационно кървене.
В крайна сметка приподата си знае работата и ако е речено скоро да ставам мама и да гушкам бебче, то ще стане.
Отивам да си направя един фреш и да си откъсна мислите от проблема.

Благодарна съм, че ви има.
 Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 591


Да, ама тук не използват Но-Шпа. Sad



Mиличка знам праз какво минаваш... Наистина процентите са 50/50 когато изкървиш. За статистиката ще ти кажа че от 5 бременности  само засега с последната не съм кървяла 5-6 седмица.
2 загубих, 2 износих.
Но шпа няма да намериш, но Бускопан можеш да купиш без рецепта. Ама ефекта от това ако бебето е решило да пада е нулев. Ако ще се задържи и с лекарства и без все ще се задържи.
А фолиева пиеш ли?Ако не си пила 3месеца преди да забременееш сега при кървене би следвало да увели4иш дозата дори до 4мг.... 90% от спонтанните са просто грешка в органогенезата коята природата поправя. Затова просто намери сили и се усмихни. Ако е писано ще го задържип, ако не - ше опитате пак след месец.

А ако е имало съмнения за извунматочна - МОЛЯ те иди пак на лекар и не оставяй нещата така. Много често при извънматочна в матката съшо има нещо и могат да се заблудят, че бебето е на правилното място и прави спонтанен и това да ти коства живота!

Общи условия

Активация на акаунт