moje da e sme6no

  • 1 888
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
Skoro 6te stavam mama .Neznaq kakvo e port bebe?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Въобще не е смешно.Аз съм майка от пет месеца и уж съм голяма разбирачка,ама като се замисля май под порт бебе се разбират две неща .Първото,за което се използва тази дума е нещото като голяма пелена с дантели отстрани,с която е увито бебето при изписването от болницата.А второто е като голяма чанта за носене с дръжки,където бебето лежи докато е съвсем малко например до 3-тия месец.С него можеш да го извеждаш,да го водиш на консултации и т.н.Надявам се да съм била полезна и изчерпателна.

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 3 052
И аз разбрах какво е порт-бебе в магазина, когато си купувахме количката - т.е. когато бебо беше на 15 дни и вече бях мама Simple Smile Много се чудех дали да си го купя (то не е в комплект с количката, може да не си го вземеш, струва 20-тина лв), но ми вършеше много работа - като ходихме на гости слагахме бебо вътре и така го държахме където отивахме, да не е по ръцете ни, на консултации, въобще в колата, даже на пазар сме го водили, защото се мъкнехме тримата по разни мебелни къщи - то не беше Аско-деница, не беше Люлинските - Мишо в чантата (то си е като чанта) и с нас. Но сега ако трябва пак да си купувам бих си взела кошница - те са твърди, с твърда дръжка - сега ми се струва, че са по-удобни, ама знам ли - не съм имала и не мога да сравня. Но все пак едно от двете неща ти трябва - удобство е!

# 4
  • Мнения: 3 394
Да, порт-бебето е удобно за разнасяне. Но и същата работа върши кошницата /столче/ за бебето.


Аз го намирам за по-функционално, защото можеш да го монтираш в колата, в количката и д алюлкаш на земята бебето.

А иначе порт-бебе изглежда също и така

# 5
  • Мнения: 293
голяма пелена с дантели отстрани,с която е увито бебето при изписването от болницата
Пелена  Shocked??? ... това за първи път го чувам. От както се помня под порт бебе се е разбирало чантата (която си принадлежи към самата количка), с която може да се взима бебока от количката. Ама може де.. newsm78

Последна редакция: нд, 05 юни 2005, 11:11 от Ivanova

# 6
  • Мнения: 5 140
Ако си с лятно бебче ще ти е ненужно порт-бебе,по добре си вземи кошница newsm10

Да, порт-бебето е удобно за разнасяне. Но и същата работа върши кошницата /столче/ за бебето.


Аз го намирам за по-функционално, защото можеш да го монтираш в колата, в количката и д алюлкаш на земята бебето.

# 7
  • Мнения: 46 477
В порт бебето, бебето лежи. Като новородена дъщеря ми така и не искаше да заспи в кошницата за кола и винаги носехме порт-а. Освен това си го слагахме и в самата количката, за да й е топло в големите студове зимата. Нашето е с разветката на количката и за мен беше незаменимо. Тук можеш да видиш порт бебето, а тук е вътре в количката.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
голяма пелена с дантели отстрани,с която е увито бебето при изписването от болницата
Пелена  Shocked??? ... това за първи път го чувам. От както се помня под порт бебе се е разбирало чантата (която си принадлежи към самата количка), с която може да се взима бебока от количката. Ама може де.. newsm78

a aз откак се помня  Sunglasses, Порт-бебе-то е баш пелена като показаните от Мама на Звездичка!

После измислиха "другото" (чантово) порт-бебе!

# 9
  • Мнения: 46 477
.......После измислиха "другото" (чантово) порт-бебе!

Като купувахме количката продавачката обясняваше, че се продава с потр бебе, а мъжа ми чул недочул му викаше Спорт бебе  Joy

# 10
  • Мнения: 428
Blagodarq na vsi4ki

# 11
  • Мнения: 293
голяма пелена с дантели отстрани,с която е увито бебето при изписването от болницата
Пелена  Shocked??? ... това за първи път го чувам. От както се помня под порт бебе се е разбирало чантата (която си принадлежи към самата количка), с която може да се взима бебока от количката. Ама може де.. newsm78

a aз откак се помня Sunglasses, Порт-бебе-то е баш пелена като показаните от Мама на Звездичка!

После измислиха "другото" (чантово) порт-бебе!

Вероятно имаме тогава голяма разлика в годините Simple Smile)

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
голяма пелена с дантели отстрани,с която е увито бебето при изписването от болницата
Пелена  Shocked??? ... това за първи път го чувам. От както се помня под порт бебе се е разбирало чантата (която си принадлежи към самата количка), с която може да се взима бебока от количката. Ама може де.. newsm78

a aз откак се помня Sunglasses, Порт-бебе-то е баш пелена като показаните от Мама на Звездичка!

После измислиха "другото" (чантово) порт-бебе!

Вероятно имаме тогава голяма разлика в годините Simple Smile)

Ми ако ти си като тази от аватара си, то аз съм  newsm27 и си бездействам така:  knit

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Незнам за разликата в годините?!Аз съм на 29

# 14
  • Мнения: 293
Незнам за разликата в годините?!Аз съм на 29
С теб изобщо не ни е голяма, дори никаква и въпреки това не съм чувала. Но щом казвате значи е така Simple Smile, вече и аз знам.

Общи условия

Активация на акаунт