"Обезкостител" за череши

  • 8 881
  • 23
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Искам да видя уреда за махане на костилки от череши и вишни. Може ли някой да ми снима как изглежда такова чудо? Търсих в Гугъл, ама явно не се казва така както мисля. Искам да си купя някакво такова нещо, обаче не знам какво да търся Grinning

# 1
  • Мнения: 950
Не го знам как му викат  newsm78 Rolling Eyes  а и отдавна не съм виждала такива а нашето /купено от риснаците преди/ го потулихме някъде  Sad 
Предното лято си играх да разделям черешка по черешка за компота на малката  Crazy   и сега ще е пак така  ooooh!
Ако намериш да кажеш  Wink да не се мъча  Flutter

# 2
  • Мнения: 3 251
Aз имам такова чудо. Името му не знам точно даже, но пък върши идеална работа и за маслини, и аз череши... За всичко по-меко костилково става . Купих си го от кварталния магазин за домашни потреби за 2 лв.
Янтричка, ако имаш търпение, довечера ще пусна снимка.

# 3
  • Мнения: 5 001
Момичета,продава се тая джажда във всеки магазин за 1 лев или домашни потреби.Аз си купих миналата седмица....
 Апропо,някои от пресите за чесън също имат на дръжката си такова приспособление.
И аз не можах да намеря снимка,но представлява все едно две кръгли лъжички съединени като щипка.Едната лъжичка е с дупка ,а другата със шило.Така,че като сложиш костилковия плод в лъжичката и натиснеш - костилката излиза през дупката избутана от шилцето....(  ooooh! малей,какво обяснение )

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 09:08 от TheNMaster

# 4
  • Мнения: 5 001
Намерих с триста зора някакъв вид прибор за костилки.Обърни внимание на "лъжичките" това ще търсиш....




Много се извинявам,че снимката е много голяма.Не намерих по-малка  Embarassed Embarassed Embarassed

# 5
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
TheNMaster ,много добре даже си го обяснила.Майка ми има този ценен уред,който е купен сигурно преди 20 г.Ползваме го само,когато правим сладко от вишни.Иначе малко пръска и може са се пооплескаш,но за такива дейност се слага и работно облекло.Но за по-бърз процес едната работи с уреда ,а другата с безопасна игла .Също става за вадене на костилки.

# 6
  • Мнения: 8 999
И аз имам такъв уред, наследство от мама! Много добра работа ми върши, но наистина пръска и затова обезкостявам в чаша. Не мога да покажа снимки, но съм мяркала такива в магизини за 1 лев и в домашни потреби. Просто питай за уред, с който се махат костилки и, ако имат в магазина, веднага ще те упътят къде да го откриеш.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Mоят е същия като на снимката. Имам и друг-руски, пластмасов, става и за сливи.

# 8
  • Мнения: 310
Аз преди два дни взех един немски обезкостител, ама цена- 26 лева, надявам се да е вечен. сега съм на работа и не мога да кажа марката  Embarassed. Инак върши чудна работа и е удобен.

# 9
  • Мнения: 591
Този с щипките го  има в почти всички магазинчета за домашни потреби. За Бургас - аз си купих такъв от магазина за домашни потреби на ул. Самуил - 2-3 лв. .  И от Метро също си взех - като този на снимката на TheNMaster - на Pedrini. Той беше около 6-8 лв. А иначе вижте на какви уредчета за махане на костилки попаднах в ebay  Grinning.  Ама сигурно трябва да правя сладко в промишлени количества, че да си оправдае парите.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Казвате 2-3 лева? Отивам да търся, до 10лв съм готова да дам.  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 376
ехаааа,за пореден път се убеждавам колко е ценен форума Party

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Моят е комбиниран с преса за чесън.(има опция да се трошат и орехи) Grinning Има един недостатък - при едри череши костилката не минава през дупката и я доизваждам с ръка.

# 13
  • Мнения: 734
Моят е комбиниран с преса за чесън.(има опция да се трошат и орехи) Grinning Има един недостатък - при едри череши костилката не минава през дупката и я доизваждам с ръка.

И моят е същия - 4.70 лв, купих си го в неделя.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ехаааа,за пореден път се убеждавам колко е ценен форума Party
И аз!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт