Искам второ дете, обаче тоя изпитателен срок...

  • 3 279
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 210
Искам второ детенце, обаче тоя изпитателен срок от 6 месеца, който вече всички работодатели дават в трудовите договори ме убива. Ако забременея през това време, точно нищо не може да му попречи да ме изхвърли. При последния нещастник треперих 5 месеца и разбрах, че ще ме прецака точно 10 дни преди изтичане на 6те месеца.

Е как да забременея при това положение, като има шанс да си остана без майчинство?

И така, половин година след половин година времето си тече, а аз съм вече на 33.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Изчакай да ти изтече поне изпитателният срок, макар че на мен лично ми се струва некоректно и забременяването веднага след подписване на постоянния трудов договор. Второто си дете родих, след като бях работила 3 години за конкретен работодател. На сегашната си работа съм от края на 2004 и едва сега започвам да мисля, че мога да си позволя по-продължително отсъствие.

# 2
  • Мнения: 4 181
Намери си свестен работодател, ако не е такъв, дори да те държи на работа, после ако не ти превежда осигуровки на време и ти бави майчинството също няма да е добре.

Другия вариант е ако наистина искаш да забременяваш, а не да работиш, намери някой познат с фирма при който да се водиш на работа и да се осигуряваш сама.  Peace

# 3
  • Мнения: 91
Намери си свестен работодател, ако не е такъв, дори да те държи на работа, после ако не ти превежда осигуровки на време и ти бави майчинството също няма да е добре.

Другия вариант е ако наистина искаш да забременяваш, а не да работиш, намери някой познат с фирма при който да се водиш на работа и да се осигуряваш сама.  Peace
абсолютно съм съгласна

# 4
 Thinking ...nai-dobre...kato zabremeneesh..napusni rabota...i si nameri njakoi prijatel(ka) s firma...pri koi(ja)to si vnasjai osigurovkite sama.......  Wink

# 5
  • Мнения: 124
Да, изпитателният срок си е проблем...и ние започнахме опитите, едва след като шестте месеца изтекоха...Не бих рискувала да останем с намален бюджет точно тогава, когато ще ни трябват най-много парички.... Wink

# 6
  • Мнения: 1 404
И аз съм на изпитателен срок, но забременях....
Така се случи, не съм некоректна към работодалетя си или нещо такова, много ясно, че след като съм забременяла, ще си родя детето...
Изтича ми срока май месец, до тогава ще си трая и без това смятам да си работя до последно.

# 7
  • Мнения: 2 110
Аз бих предупредила работодателя си ,че възнамерявам да забременявам !И съответно бих си избрала работа на която ще могат да ме заместят бързо,без да ми се сърдят.
Друго за което се сещам е,ако имаш познати можеш да помолиш да те назначат в тяхната фирма !

# 8
  • София
  • Мнения: 38 210
Темата е стара. Честно казано, почти се отказах от мисълта за второ дете. Пак съм на нова работа, пак със 6 месеца изпитателен срок. Тази година ще стана на 35. Яйцеклетките ми сигурно така ще си отидат, неизползвани... Sad

# 9
  • Мнения: 74
е добре, а защо винаги след 6 месеца си на нова работа?и аз разбрах ,че съм бременна в изпитателния,но си правих пас и се старах повече от нужното ,за да не ми кажат чао

# 10
  • Мнения: 63
Дилянка , не се отказвай! Възрастта изобщо да не те притеснява, хората вече раждат и след 35, и то 1-во дете. 
 А за парите, те никога не стигат , така че ако искаш много второ дете, действай, не чакай постоянния договор. След време ще ти се струва глупаво, че това те е спирало.

# 11
  • Мнения: 432
Аз тъкмо бях съкратена от работа, когато разбрах че съм бременна.Мислех ,че имам стабилна работа (изкарах там 2 години) и че момента е подходящ, но уви шефът реши че може да намали персонала и аз като кандидат майка съм лоша партия....Бях ходила на много интервюта, защото знаех месец преди съкращението ,че оставам без работа.И като ми се обадиха да почна на сегашната вече бях наясно че съм бременна ,но нали трябва да работя?Знам и за 6-те месеца на изпитване, но осигуровките са високи ,работата не е тежка физически имам и свободно време да ходя на прегледи без да отсъствам.За това работя и си трая-никой не знае ,че съм бременна.После каквото сабя покаже.Най-много да почна пак да се самоосигурявам за последните месеци.Не разбирам какво толкова ги плащи тези работодатели ,доколкото знам държавата поема осигуровките, а аз съм навита да си плащам здравнит,е които трябва да се поемат от работодателя...поправете ме ако греша за осигуряването.Кое се поема от държавата и кое от работодателя?

# 12
  • Мнения: 3
и аз не съм много на ясно по тези въпроси.От няколко дни се ровя в тези закони и правила защото и аз искам второ дете ама съм на изпитателен срок.Мен ме интересува ако ме освободят от работа аз на какви при трябва да се осигурявам за да вземам после що годе добри пари.И ако не съм на постоянен трудов договор имам ли право на майчинство

# 13
  • Мнения: 180
И аз искам 2-ра бременост,но съм на договор по заместване,което е 2 пъти по-зле от 6-месечен испитателен.В моя случай могат да ме махнат дори и без завръщане на титуляр.
И като се замисля,наистина такива като нас нямат друга алтернатива,освен да си плащат осигуровките при някой приятел с фирма.
Даже алтернативата си има и добра страна,могат да ви запишат на  високо бруто,ще плащате по сочни осигуровки,за да имате по сочно 90%-тово обезщетение.

# 14
  • Мнения: 3 413
И аз съм в изпитателен по заместване,ама не ми пука,като ми е лошо не мога да се зоря да ходя,12 часа ми е работния ден,с нощни смени,много ми е тежко..

Общи условия

Активация на акаунт