Майчинството - на кого мога да го прехвърля?

  • 947
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте, мами. Все още съм по майчинство, но искам да се върна на работа. На кого мога да прехвърля майчинството.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 493
А за кога ще го прехвърляш - виждам , че детето ти е на 1,8 години. Платеното майчинство не е ли до 2 годишна възраст на детето?
Иначе знам , че можеш да го прехвърлиш на роднина - майкати, баща ти, сестра ти

# 2
  • Мнения: 93
Може да го прехвърлиш както dioni е казала на роднина.Но ако детето е на 1,8 години какъв е смисъла наистина.Майчинството поне платеното е 2 години доколкото знам.

# 3
  • Мнения: 1 428
Извинявай,ама не виждам никакъв смисъл.

# 4
  • Мнения: 4 753
Можеш да го прехвърлиш на бащата, на някой от твоите или неговите родители.... За сестрата за първи път чувам...  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 165
на майка ти, съпруга ти и свекърва ти - за други роднини, не съм чувала

# 6
  • Мнения: 3 621
Извинявай,ама не виждам никакъв смисъл.

и аз така, става въпрос за 4 месеца , изкарай си ги

# 7
  • Earth
  • Мнения: 1 952
На роднина. Все пак 4 месеца са много време  Peace

# 8
  • Мнения: 9 973
за 3-4м. не виждам смисъл

# 9
  • Мнения: 2 231
За 3-4м. няма смисъл. Ако се върнеш сега на работа вашата счетоводителка или касиерка трябва да подаде декларация до НОИ и молба и ще имаш право да получиш 50% от майчинството за този период. Не зная как точно се превеждат парите и какви документи трябват, но го имаше тук някъде из темите. Една любезна мама ми отговори, понеже и аз ще се връщам есента, пък няма на кой да го прехвърля.
Трябва пак да я открия тази тема. Много полезна мие.
Редакция: намерих я Party
Тази тема е малко по-различна, но в нея се дават отговори на много въпроси, включително това за 50%
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=234859.0

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 16:15 от ronisum

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
на майка ти, съпруга ти и свекърва ти - за други роднини, не съм чувала
Peace

Общи условия

Активация на акаунт