Френски га(р)джета и ма(дa)ми - 14

  • 17 279
  • 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 909
Привет в новата тема!
Има още нови момичета за включване в картата, нека се обадят докато темата е прясна!

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 18:15 от chumbi

# 1
  • Мнения: 842
Пу първа,   Sunglasses

Тук в БГ е едно хубаво слънце, да знаете хич не ми се работи. Такъв мързел ме е налегнал, че чак ме е срам  Embarassed
Хей вие къде ще почивате. В предишната темичка имашe споменати едно две места, но никой друг май не се е отчел.
Аз тайно се надявам да ме огрее и мен това лято някоя ваканцийка, ама май ставам нахална  Mr. Green

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 13:35 от jalana

# 2
  • Мнения: 6
Chumbi, изпревари ме с отварянето на темата!   bouquet Но много се мотах с картата, реших тоя път да те отменя. Може и да не стана супер, но се постарах да сложа новите момичета включително и себе си. Дано не съм пропуснала някого!



В Париж е мрачно и вали вече втори ден, леко депресиращо... Ние още нямаме конкретни планове за ваканцийка  Flutter

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 12:21 от melinda

# 3
  • Мнения: X
Привет и тук.
Благодаря за новата тема! Сладурско заглавие!

След 3 седмици пътуваме за Бг, нямам търпение. Цялото лято сме там. Бях резервирала и моренце, но го отмених като резбрах за диагнозата ми и бебето. Другото лято морето - като се размножим пак Simple Smile

Мария, сладурски са снимките!

# 4
  • Мнения: 85
Браво на  chumbi и  melinda за картата и новата тема!!!
По въпроса за морето : ние се прибираме за юли и август и ще сме по малко в София и Сливен(откъдето е мъжо Laughing) и повече на вилата, така че ако има почиващи на Албена, да се обаждат, ние сме там наблизо!!!
Слънчев ден и добро настроение в очакване на лятото Simple Smile))

# 5
  • Мнения: 545
Yop! Нова тема - нов късмет.

Мен нещо ме прихвана и отидох и си подстригах косата на обяд. Къса!
Нека да е лято!

  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 909
Мелинда, ако знаех, че работиш по въпроса, хич нямаше да се  състезавам... брей, че пъргава млада булка, благодаря за отмяната!  Hug Hug

Клео, честита лятна прическа!

Тук е едно странно време -  духа като за световно и е горещо,  пече слънце и вали сахарски пясък, а от време-навреме и тропически дъжд се опитва да вали, та всички коли изглеждат като участвали в Париж-Дакар.

Ах, какво е това ваканция? Аз нали уж съм си постоянно във ваканция, засега нищо такова не се очертава. Друг път по това време вече поне ставаше за плаж  Sad

# 7
  • Мнения: 9
Здравейте.
Не съм влизала тук от няколко дни, а ето вече има нова темичка.  Simple Smile
В старата  темичка прочетох, че почти всички сте идвали тук в Екс  и че много ви харесва.  Ами де и аз да бях на това мнение.  Laughing
Града е бил хубав на времето, сега  дори и стрия център е в окаяно състояние. Олющен, надраскан, мръсен ....Да не говорим че тук е по скъпо и от Париж  Laughing Манталитета на хората  е отвратителен, съдят за теб единствено и само по външния вид и по парите. Младите освен да се напиват и да правят групов секс друго не знаят ( простете, но си е истина де) и в общи линии никак не ми харесва тук. Простете, че мърморя така, но просто държах да ви кажа истината.
Живот и здраве догодина ще се местим около Ница, може би в Кан или в някое китно мъничко селце.Пожелавам ви повечко слънце, че в последно време тук непрестанно вали. И най вече слънце в сърцата и очите.
До скоро, ще ви посещавам по честичко след като премине изпитната сесия.

P.S. Между другото Aix en Provence  се намира в   PACA, Provence Alpes Cote d'Azur или по точно в Bouches du Rhone Wink

# 8
  • Мнения: 0
Ето ме и мен,виждам се на картата,мерси че се сети за мен chumbi.
Isave,благодаря ти.Изобщо на всички,много мерси.А за Перфектурата ще ми кажете ли как стоят нещата там,че нещо не разбирам JoyАбе,аз какво разбирам  изобщо ми....

# 9
  • Мнения: 0
П.С.    Мелинда и на теб мерси за темата.
imrpomptu,Ница ми харесва страшно много,а за Кан незнам,там не съм ходила,но съм чувала че също било много хубаво.

# 10
Здравейте отново.
А как стои въпроса с обществените паркинги в центъра на Париж.
Знам, че само ви скачам в темата за информация и се извинявам.
Но кажете ми - кого да питам за достоверна информация-
Любимия форум естествено.
Благодаря ви предварително.

# 11
  • Мнения: 353
Чумби-   bouquet и мен изпревари-аз се замотах да търся старите теми,че да пусна линкове.

Мелинда-браво за картата... Hug

Леле 33 сме...Голям отбор.
Само аз ли забелязвам да се изявяват тук-там из форума френски ма(да)ми,които обаче не ни удостояват с чест в нашата темичка?
Хей ,момичета-да се поправите и тук да се представите  Heart Eyes

Довена-споко-Толкова ще ти писне от префектурата,че в един момент няма да ти се иска нищо да знаеш повече  Mr. Green


usa321 Не знам баш...но съм виждала и платени и безплатни паркинги...Ама не баш в центъра.Там си е голяма мъка и битка да си намериш празно място.Спомням си разказа на една приятелка как мъжът й не мърдал от празното място,скандал вдигнал даже на някаква дето се опитала да се мушне,докато тя отиде да докара колата  LaughingИначе повечето хотели осигуряват място за колите по съседни паркинги.Но да кажат шофьорките  Wink

# 12
  • Мнения: 0
Шомон,права си като отида ще ми се завие свят сигурно.Така е какво да се прави, ще видя за какво става въпрос. Laughing
cleoven,честита прическа,поздравявам те за смелоста. Grinning
Мацета интересно ми е да ви попитам вие на колко време се прибирате в Бг?Защото както гледам се връщате за лятото на почивчица.Та тамън днеска за това си мислих,колко ли често ще можем да се прибираме. newsm78На мен лично вече ми писна да стоя в Бургас,искам малко да сменя обстановката.

# 13
  • Мнения: 1 194
Запис!Мерси за темата!
За статистиката: ние сме на ваканция на океана тази година, във Vendée. Миналата година жегите в Бг ни изплашиха и решихме да не рискуваме лятна ваканция в родината.
довена, аз обикновено си ходя в България веднъж годишно, до сега през лятото. Тази година бях там за Великден. Иска ми се да си ходя по-често заради баба ми, но нямам достатъчно отпуска Sad, това положение уж догодина трябва да се промени...
шомон, аз рядко ходя по други теми, не съм направила преброяване на френските мами. Само съжалявам, че една от активните списващи тук нещо ни се разсърди. Става въпрос за Поля. newsm78
Момичета, в четвъртък, 29 май, по Франс 2 в 21 часа ще има репортаж за домовете за сираци в България Cry

# 14
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 568
Цоп и аз в кюпа! Мерси за темата на Чумби и Мелинда!  Hug

Mише, бързо възстановяване (на големи патерици), радвам се, че операцията ти е минала успешно!

Мелинда, чудна свтаба сте си направили, особено ми хареса уикенда в шатото Simple Smile. Кога ще има снимки? Wink

Клео, честита подстрижка! Тъкмо за лятото (ако то вземе та дойде Wink).

Dovena, Impromptu, добре дошли в темата!

usa321, с кола в Париж е ужас - задръствания, колела, които не гледат къде ходят и пешеходци пресичащи отвсякъде. Ето ти един линк за обществените паркинги - на френски е, но като кликнеш на района, ти излизат всички паркинг в него, а като кликнеш на паркинга, ти излизат тарифите. Цените на час са доста солени, за 24 часа малко спадат. По улиците безплатните места са кът, а желаещите - много (средно обикаляш по 30-40 минути, докато намериш място). Ако паркираш на платено място, ти трябва специална карта, която се купува от баровете, където продават цигари (bar-tabac).

Шомоне, и аз забелязах още няколко потребителки от тукашните земи из форума Simple Smile.

Да ви се похваля - получихме си канапето и даже мина през вратата (с форцепс, ама мина Grinning). Сега остава да довършим ремонта в срок! А наесен, като минат ваканциите, ще пандна една кремайера (с Надин уточнявахме преди известно време що е то кремайера и защо се беси  Laughing).

За ходенето до България - не сме ходили от 2005-та, а не се очертава и скоро пак да пътуваме натам. Проблемът при нас е, че мъж ми има рода в Португалия, та редуваме местата за почивка  Grinning. Но пък тази година нашите ще дойдат през юли и август. А догодина сме решили да отидем някъде само тримата, без други семейни задължения, освен към нашето семейство... и отсега се оглежаме за подходящи места - мнооого ми се ходи по норвежките фиорди, ама да видим...

Чумби, при вас поне и малко слънце има - тук е мрачно, задушно и влажно!

Mariakara, заедно сме писали Simple Smile Репортажът в "Envoyé spécial" ли е?
Наистина, Поля отдавна не е писала. Както и няколко други момичета....

Общи условия

Активация на акаунт