по 80гр мляко- вече сме на 15 дни

  • 1 709
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
момичета моето бебче изяжда по 80гр мляко вече сме на 15 дни и имам чувството че не и стига трябва ли да увеличавам  newsm78 при вас как беше

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 00:17 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 900
Нямам точни спомени, но моя съвет е да се водиш от детето. Ако сте на кърма кърмия колкото иска. Peace

# 2
  • Мнения: 1 733
Това си е нормално количество за бебе на 15 дни. Не я насилвай и не се води от количествата, които са написани на кутията с мляко (разбирам, че не сте на кърма).

# 3
  • Мнения: 4 753
Колко пъти я храниш?? Нищо не пречи да й правиш по 90 мл на поне две от храненията... ако й дойдат в повечко някой път, просто няма да ги изяде...  Peace

# 4
  • Мнения: 104
За 15 дни 90 мл са нормалната доза.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 296
На мен в родилния дом ми обясниха, че до десетия ден от раждането количеството мляко за хранене се увеличава с по 10 ml всеки ден. Тоест 1 ден - 10 ml, 2 ден - 20 ml, 3 ден - 30 ml ... и т.н. 10 ден - 110 ml. И това остава докрая на 1 месец. През втория месец по 120 ml, 3 месец - 130 ml ....

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 296


Но както са те посъветвали и другите е най-добре да се водиш по детето.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 14:23 от rujanero

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953


Но както са те посъветвали и другите е най-добре да се водиш по детето.


Леле да ти завиди човек, на 15 дена 80гр. Моята принцеса е почти на 4 месеца, а яде по 120 гр. през 3 часа. До детето си е, моето не е ящно  Wink

# 8
  • Мнения: 676
На мен в родилния дом ми обясниха, че до десетия ден от раждането количеството мляко за хранене се увеличава с по 10 ml всеки ден. Тоест 1 ден - 10 ml, 2 ден - 20 ml, 3 ден - 30 ml ... и т.н. 10 ден - 110 ml. И това остава докрая на 1 месец. През втория месец по 120 ml, 3 месец - 130 ml ....
И на мен така ми казаха за увеличаването на количеството на млякото през първия месец, а пък за по нататък зависи от това по колко пъти на ден се храни детето.Има една книга за храненето на бебето през първата година, в която много добре е обяснено.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Ами аз никога не я знам колко изяжда, защото е на кърма, но съм убедена, че детето само си знае колко му е нужно. Ако си ака редовно и наддава едва ли по-малкото количество е проблем  Peace

# 10
  • Мнения: 2 131
Доколкото си спомням до края на първия месец детето "трябва" да изяжда около 100-110 мл мляко. Ама това "трябва" е много относително. Мисля, че 80 грама са си добре за бебе на 15 дни.
Това за увеличаването по дни с 10 мл и аз го знам така, ама както вече писах всичко си и относително и си зависи от бебето.

# 11
  • Мнения: 1 062
И да трябва да изяжда определено количество, няма как да накараш бебето да ги изяде. Прави по малко повече мляко за да не прекъсваш яденето на бебето си, ако не му стигат тези грамове. Вместо 80мл. прави 100мл. Ако детето иска ще ги изяде, ако не иска няма. Никога не се води по това трябва, защото децата са различни и това трябва е съвсем ориентировъчно. Едно бебе може да се роди 2500гр., а може и да се роди 4000гр. Естествено е на едното да му е нужно повече мляко за да се нахрани. А и когато бебето е на кърма, никой не измерва колко яде то. Давай на детето си колкото иска.

# 12
  • Мнения: 27 524
По какво имаш това чувство? На детето не му стига, ако изяжда всичко до капка в шишето, ако след това е неспокойно, хапе юмручетата си и мрънка. За да се е наяло бебето, трябва да остава по малко мляко в шишето и да яде преди това около половин час, да не става бързо.

# 13
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Не се сещам,но знам,че моят беше доста голям като ядеше по 80 гр.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
Пиеше по 90 + 3 л.

Общи условия

Активация на акаунт