за терасите

  • 11 650
  • 77
  •   1
Отговори

Анкета

за или против остъкляването на терасите

Опции:

  • Мнения: 3 621
Знам че жилищата ни са малкички, обаче все си мисля че терасата трябва да си остане тераса и затварянето и е грешка.Интересно ми е какво мислите вие по въпроса

# 1
  • Мнения: 3 770
Аз съм против! Поне има къде въздух да поемеш , пък бил той и мръсен !  Joy

# 2
  • Мнения: 8 999
Зависи от терасата, зависи и от жилището, а най-вече зависи от броя на терасите. Ако са в повече, няма лошо една да е остъклена и да се ползва като зимна градина, пушалня, място за простиране в дъждовно време или нещо друго.
Но аз лично нямам навик да седя на терасата - там ту ми пече в повече, ту ми е по-студено отколкото мога да понеса, затова предпочитам да съм си в хола, да си седя удобно на мекото диванче, да не ме кацат мухи и комари, да ми е прохладно през лятото и топличко през зимата, да ми бучи телевизор или да си пусна музика...
Дори не простирам на терасата, защото все ми се струва, че дрехите се цапат от пушилката в София.
На едната тераса държа стълба, а на другата - резервна клетка за хамстера.

# 3
  • Мнения: 1 046
Ако живея в къща край гората или в гората бих била против и май като цяло съм против, Но дотук с фантазиите. 

Сега се надявам в скоро време да се нанесем в новото ни жилище и там ще съм за-мръсотия, шум, да си осигуря място за пушене, а и от гледна точка на безопасност по отношение на дребния, стената на терасата ни е ниска и трябва да се остъкли със сигурност.

Абе ако съм на село не искам никакви стъкла, ама в града няма как  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 3 641
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.

# 5
  • Мнения: 7 201
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.
PeaceИ на мен този вариант ми харесва,ама ние пък сме с една...и тя е остъклена. Confused

# 6
  • Мнения: 950
Аз съм за остъкляването на терасата. Така можеш да си простреш прането без да се притесняваш, че ще завали, някой ще хвърли боклука от терасата си или пък ще задуха вятър и ще вдигне цялата пушилка.

# 7
  • Мнения: 4 916
Зависи от терасата. Когато купувахме апартамент, избирахме между този, в който сме сега, и един на Цариградско шосе - в този втория просто нямаше как да не затворим терасата към шосето, ако се бяхме нанесли там.

# 8
  • Мнения: 425
Аз съм против остъкляването, ако е само една терасата. Ние имаме 2 тераси  - едната е остъклена, но
ще махнем остъклението и ще я усвояваме, а другата е открита и вече нямам търпение да я оправим, че в момента е склад за строителни отпадъци. Много обичам лятото да седя на терасата и да си пиивам нещо освежително.

# 9
  • Мнения: 4 290
Против остъкляването съм. Обичам светлите и слънчеви стаи, една закрита тераса спира достъпа на светлина. 

# 10
  • Мнения: 742
Имаме тераса колкото стая, голяма, слънчева и остъклена  - стъкла от горе до долу. Много си ми е добре, сто пъти предпочитам да е остъклена пред това вятъра да ми навява боклуци и съседите отгоре да си тупат фустите в нея. Тя си е направо още една стая, през лятото дори вечеряме там, а децата полудяват от кеф - повечето им игри са там. 


В момента е скучна, с гадна сива мозайка, но това лято замислям преобразяване- теракот, ниски ратанови мебели и тюлени завеси - като бар край морето  Sunglasses

# 11
  • София
  • Мнения: 5 919
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.

Именно! Ако е само една и е остъклена/приобщена... то все едно няма тераса.
Нещо обаче не ми стана ясно - защо остъклените тераси да са подходящи за пушене? Не е ли по-добре на открита? Аз понеже не пуша, затова може и да ми е глупав въпросът... Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 120
За остъкляването съм. През зимата е по-топло, прането не се праши и не бързаш да го събереш когато завали и като цяло терасата е винаги чиста.
И двете ми тераси са остъклени.

# 13
  • Мнения: 183
Май против, особено ако е само една.
Ние сме с една, големичка е и е Г образна. Има масичка с две столчета и лятото е голям кеф да седнеш на прохлада с питие, или път с кафенце сутрин. Но сме на последен етаж и цялата тераса е с покрив. Другото, което много ми харесва е, че има изградено барбекю и понеже е навън го използвам често и целогодишно. Не притеснявам никой с дим и аромати, защото е с кумин, над нас няма никой, а околните сгради са доста отдалечени.

# 14
И аз съм против. Нека споменем, че е практика само при нас. Никъде хората не остъкляват, за да усвояват тераси. Тя затова е тераса, за да сложим цветя и да излезем на нея за малко. Независимо една ли е две ли са, голяма ли е или малка.
Всички сте пътували. А да сте виждали да се веят дрехи и чаршафи по балконите, които отдалеч наподобяват парцалена феерия? Ако не разполагат със сушилня, то всичко се мята на сушилки на балконите, но така че не се вижда. Само при нас е една пъстрота неземна граничеща често с грозотата.   Rolling Eyes
Няма нищо по-красиво от балкон потънал в цветя, а ако има място за една мъничка, ама най-мъничка масичка с табуретки от ратан, охоооо красота.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт