Тема за връзките.

  • 3 159
  • 86
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
...но не тези на обувките.
Става въпрос за записването в яслите, детските градини и училищата. Ако имате такива - ще се възползвате ли от тях, за да бъдете сигурни, че детето ви ще попадне на желаното място. Но и да не висите посред нощите на опашки - без гаранции за успех.
Или самоотвержено ще пренебрегнете тази възможност, защото не е редно, а и в знак на солидарност с всички останали.
Бъдете честни, моля.

# 1
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
На 100% ще се възползвам ако имам такива в случая.

# 2
  • Мнения: 3 447
За детска градина - да. За гимназия и университет, т.е. някъде, където детето трябва да се пребори чрез уменията си - не.

# 3
  • Мнения: 673
За детска градина - да. За гимназия и университет, т.е. някъде, където детето трябва да се пребори чрез уменията си - не.
Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
За детска градина - да. За гимназия и университет, т.е. някъде, където детето трябва да се пребори чрез уменията си - не.

Не, изобщо не намесвам тук уменията и способностите. Това е съвсем друга тема.
Ясла, детска градина и първи клас / евентуално/.

# 5
  • Мнения: 581
 Да, бих се възползвала, ама нямам такива връзки.Пък и детето ми беше прието веднага в яслата (преди повече от 4год.).Сега я записах  за първи клас пак без връзки при добра учителка в близкото квартално училище.
 
 

# 6
  • Мнения: 3 447
Не, изобщо не намесвам тук уменията и способностите. Това е съвсем друга тема.
Ясла, детска градина и първи клас / евентуално/.
Да, бих. Преди десет години би ми било обидно дори да си го помисля, но...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 616
да ще използвам, но само ако не стане по каналния ред. В интерес на истината след като подадох молба за ясла и по-малкото ми дете въпреки чакането и самоотвержеността ми не беше прието - еми оползотворих предложена ми подкрепа. За сина ми не съм се осланяла на никого и всичко си беше по ред на молбите. Силно се надявам да приемат малката сега на градина, а не пак да търся и ровя за възможни връзки.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
На 100% ще се възползвам ако имам такива в случая.
с мисълга че за университет - въобще няма да се пъна
ако той/тя вече имат акъл - да го ползват и да влезнат
видях по себе си и по брат ми, че и с акъл, ама при липса на желание можеш само да утрепеш време ...не че нямам полза, но така забатачих нещата....
така че връзки само до университета - от там - да се оправя само ако може, ако не е узряло и да влезне - по-добре да узрее за идеята

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Да вече го направих за яслата в която ходи сина ми.За жалост за детските градини нямам "връзки", но се надявам да ни приемат  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 438
Абсолютно бих използвала връзки  Peace
Въпреки че по принцип смятам че не е редно и справедливо спрямо тези, които нямат връзки, бих го направила. Не ме плашат опашките, но не мисля, че в случая е уместно да се говори за солидарност с останалите. Ако системата не позволява на никого да използва такива методи - ок. Но в нашата реалност мисля, че направо би било глупаво да имаш връзки и да не ги използваш (особено за детето си).

# 11
  • София
  • Мнения: 44 028
Нямям връзки....и бех се възползвала само в много краен случай ако имах....

# 12
  • Мнения: 17 407
 За детската градина- имах възможност, но не се възползвах. Не сгреших, се оказа в последствие. За първи клас-  не, не искам връзки. Живот и здраве, ще видим какво- що.

# 13
  • Мнения: 1 753
Ако не стане по каналния ред, ДА, бих се възползвала от евентуални връзки. А ти?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Да, признавам. Възползвала съм се.
Поводът за питането ми е насмешката в една друга тема с която бе изразено подозрение, че са ползвани връзки за подобно нещо.
Рекох да си сверя часовника и да се засрамя ако се налага.

Общи условия

Активация на акаунт