ще се отбие ли?

  • 456
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
след двудневно боледуване на светльо и харенене с капкомер,днес яде едвам едвам,но аз съм с темпераура 38,2 и май немога да го кърмя?
Има ли начин да го храним без да се отбие след като оздравея

# 1
  • Мнения: 3 161
А защо да не можеш да кърмиш? Температурата не е пречка, ако си с вирус, можеш да сложиш маска, но тялото ти в момвнта изработва антитела, които ще отидат при бебето чрез кърмата и ще го пазят допълнително, така че няма страшно. Ако той няма апетит - кофти, но давай по малко, когато пожелае. Така няма да се налага да отбиваш, а после да почваш наново (не мога да гарантирам, че ще стане).

# 2
  • Мнения: 7 106
С тази температура няма проблем да кърмиш, даже е препоръчително, ако бебето няма нищо против да го слагаш по-често на гърда даже. Виж тази статия за повече информация:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15674.0

За теб е хубаво, щом поддържаш температура да пиеш повече течности и непременно се консултирай с лекар, за да ти назначи адекватно лечение, но не забравяй да го информираш, че кърмиш, за да се съобрази с лекарствата, които ще ти изпише, ако се налага!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
благодаря ви момичета!
ако не бяте вие определено щях да съм спряла да кърмя досега Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета днес вече имам гнойна ангина,мога да липрадължавам да го кърмя?

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Разбира се, че можеш (поне докато не са ти назначили лекарства, които преминават в кърмата), само използвай маска при близък контакт с бебето.
Доколкото знам гнойната ангина е бактериална инфекция и сигурно няма да се разминеш без антибиотици, но не забравяй да напомниш, че кърмиш за да ти предпишат такива съвместими с кърменето.
Друга добра идея е да се обърнеш към хомепат, за предпочитане класически, който може да ти назначи абсолютно безвредно лечение, както за кърмата така и за теб самата.

Успех и бързо оправяне Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
тази вечер температурата ми е малко по-висока,към 39 отива и аз пак ще ппитам има  ли проблем да кърмя?

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Няма проблем!
Нито температурата, нито болестта ти пречат на кърменето. Би попречило евентуално лечение с медикаменти, които преминават в кърмата и я правят негодна за консумация от кърмачето.
Така че, кърми си спокойно, колкото това може да става с 39 градуса. Wink

Общи условия

Активация на акаунт