моля погледнете !

  • 4 433
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте..от доста време имам проблем с двата големи пръста на краката...просто самите ъгълчета на ноктите са се забили в кожата..едвам ги режа и боли..мазах ги с кво ли не..листа от тетра слагах и нищо и доста пъти ме болят и гноят... неска ходих на преглед и ми казаха операция..с местна опойка да изрежат кожата леко май и аз не разбрах много..та въпроса ми е..някой правил ли си е такава операция...доволен ли е...получил ли се е след време пак проблема и боли ли  самата операция и след това...и да обесни нещо повече  Praynig .. и ще чакам мнения и отзиви..мерси много на всички предварително !!  Hug

# 1
  • Мнения: 1 312
А ходила ли си на педикюр?
Защото имам 2ма познати с такъв проблем,на единият му тече кръв като започне да си реже ноктите-толкова дълбоко се впиват.
След няколко посещения при педикюрист нещата се пооправиха-реже ги правилно и оформя така,че нокътя да не се забива,а да израства овален..
Не мога да го обясня,но е факт,че проблемите му почти изчезнаха.
Обаче ходи на месец-месец и половина веднъж.
Т.е. трябва си постоянство.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 273
На мен ми се забиват така и затова ги pежа съвсем пpаво. Случвало ми се е да загнои единият ужасно. Hаложи се да ми извадят нокъта /с упойка/. После започнах да си ги pежа пpавилно и сега нямам пpоблеми

# 3
  • Мнения: 2 237
Правили са ми такава операция.Нищо не е ,въобще не боли.

# 4
  • Мнения: 5 001
Няма гаранция,че после след операцията пак няма да се забиват....Баща ми имаше на единия си палец така....Ужас беше след операцията.Болеше го много,не можеше да стъпва сума ти време.....

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 12:09 от TheNMaster

# 5
  • Мнения: 19
Правили са ми такава операция.Нищо не е ,въобще не боли.

а след това имаш ли пак проблеми..и бързо ли зараства?

мерси много на всички  Peace

# 6
  • Мнения: 1 237
Аз също имам такава операция.Не боли много,по-скоро има изтръпване от самата упойка.Честно казано след това не съм имала проблеми.

# 7
  • Мнения: 79
Аз от малка съм с такъв проблем.Веднъж са ми вадени ноктите и след като израстнаха всичко си беше постаро му продължиха да се забиват.А втория пътми стесниха нокътя(не знам какво целяха,но явно не се е получило,издязаха по няколко милиметра от двата края на нокатя по дължина,шиха, дренажи слагаха) и сега до голямата плочка имам израстък който расте на левия крак срещу големия нокът,а на десния паралелно с големия нокът и пак си се забива и имам проблем с него.Общо взето са ми доста грозни ноктите на краката,не става даже и като се лакират.Уф,дали ще ми разберете обясненията newsm78Тази операция е с месна упойка,която е малко неприятна.

# 8
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
Аз имах такъв проблем, когато бях бременна. Махнаха ми нокътя с месна упойка. Не боля кой знае колко, даже напрво си беше облекчение след жестоките болки. После като израсна нокътя, пак се започна. Тъкмо се наканих пак да ходя да го махат и той взе, че мина от самосебе си. newsm78 Сега вече ъгълчето ми е над кожата и не го режа по-надолу. Равно Peace

Изобщо не се притеснявай, по-добре отиди да ти направят някаква манипулация и да се оправи, така можеш да се влачиш с години. И аз съм правила какво ли не, нищо не помага Confused

# 9
  • Мнения: 19
Hakiba мерси много !

здравейте на всички..днес ходих на специален педикюр за ноктите..не навсякъде правят..ии честно казано цялата се разтреперих от болка и страх...толкова болеше ,че накрая едвам седях  Twisted Evil .. и сега  кам 20,25 юни пак трябва да ходя..надявам се да ми се оправят така и следващия път да не боли толковааааа много  Praynig ..  че  #2gunfire #2gunfire

N_A_N™  незнам за каква манипулация говориш да отида..но дай примери , за да разбера..дано не говориш за операция..а ти на педикюр ходила ли си специално за това ??

# 10
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
И аз и сестра ми сме минали през такива операции Sad. При мен се появи когато бях бременна и лекарят, който оперира сестра ми отказа категорично да я направи преди да родя. Ще ми се да забравя за този период, защото си беше истинско мъчение в продължение на близо 9 месеца. Ходих и на педикюр, но не помогна. Самата операция не боли, прави се с местна упойка, но след това има все пак лека болка, мястото е наранено, няма как. Минаха вече 6 години от тогава, режа си ноктите правилно и нямам никакви проблеми. Нооо при сестра ми беше истинска трагедия. На нея първо и извадиха нокътя, тук в провинцията и една некадърна сестра я осакати след това, когато махаше първата превръзка #2gunfire Превръзката беше залепнала за леглото на нокътя и онази я дръпнала рязко без да я намокри. Резултатът - унищожено нокътно легло и нокът разтящ във въздуха и ужасно деформиран, продължаващ обаче да се забива. Когато другият лекар видя сътвореното от нашите "доктори" беше потресен и обясни, че в такива случаи ваденето на нокътя е грешно и след това той пак си расте, както и преди това и проблема остава. След операция и на двата палеца тя също няма проблеми никакви. Тогава доктора обясни, че причината за това е в неправилно рязане на ноктите още от детска възраст.
 Сега ги режа съвсем прави, на дъщеря си също, защото тя по закона за всеобщата гадост е наследила моите ужасни пръсти на краката и ужасните пръсти на ръцете на баща си Mr. Green
Моят съвет е ако имаш сериозен проблем да си намериш кадърен и проверен хирург и да си решиш проблема завинаги!

# 11
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
N_A_N™  незнам за каква манипулация говориш да отида..но дай примери , за да разбера..дано не говориш за операция..а ти на педикюр ходила ли си специално за това ??
Ето за това говоря:
Аз имах такъв проблем, когато бях бременна. Махнаха ми нокътя с месна упойка. Не боля кой знае колко, даже напрво си беше облекчение след жестоките болки.

На педикюр не съм ходила, според доктора, който ми го махна, педикюр в случая е напълно излишен и единствено радикални мерки помагат. Рано или късно стигаш до тях. По-добре по-отрано, за да не търпиш излишни болки. Отиди при ортопед или хирург, той ще прецени какво точно да ти се направи. И защо с такъв страх гледаш на това, не е нищо особено, в сравнение със сегашните болки си е направо песен /поне при мен беше така/. А и бях бременна, доктора се консултира с брат си - гинеколог за това каква упойка ще е безвредна за мен. Мисля, че Лидокаин ми сложи в пръста. После 10 дни си сменях вкъщи превръзката, киснех в смрадлика и мажех с каквото ми бяха предписали. И пак казвам - болката е съвсем поносима и кратка.
Не се притеснявай, ако имаш въпроси - питай Peace

ПП. При залепване на превръзката за раната - Дефламол. Не съм имала проблм с това Peace

# 12
  • Мнения: 1 671
Аз имах такъв проблем малко след раждането на сина ми. Още кърмих и ми сложиха Лидокаин. Всичко стана за 1-2 минути. После не ме е боляло и досега (година и половина) не се е случвало пак, дано не се и случи, защото доста боли. С превръзка бях няколко дни.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 446
Кажете какво имате предвид под "правилно" рязане на ноктите. На малките и на двамата ноктите на краката им са по-особени и редовно като режа, след това има зачервяване и леко врязване на нокътя в месото. И двамата трудно ми дават да им режа ноктите.

# 14
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Правилно рязане на ноктите означава да ги изрязваш съвсем прави отпред без да им изрязваш ъгълчетата, т.е. отпред да е съвсем права черта, трябва ъглите да са над кожата в свободния край, колкото повече изрязваш ъглите, толкова по-дълбоко се забиват. Това важи за всички нокти на краката, не само за палците, защото и на другите пръсти могат също да се забият. Надявам се да съм го обяснила правилно Hug

Общи условия

Активация на акаунт