третата година майчинство???

  • 1 493
  • 8
  •   1
Отговори
Не знам дали мястото на тази тема е тук и се извинявам предварително ако не е! Имам един въпрос относно третата година неплатено майчинство! След като свършиха двете ми години платено майчинство се върнах на работа. И сега ме интересува дали мога да си взема само ДВА месеца от въпросните 12 месеца неплатено майчинство ( до колкото разбрах 6 месеца са за майката и 6 за бащата като могат да се прехвърлят) и примерно другата година още два и така да си го взимам разпокъсано докато детето навърши 8 години. Защото до колкото ми е известно това неплатено майчинство мога да го взема докато малката навърши 8 години защото се води- неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 год възраст. Или трябва да си го взема наведнъж в смисъл и 6те месеца които ми се полагат/ Ако има някой който може да ме просветли по въпроса моля нека пише/ Grinning

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Хм  Thinking не бях чула за това че може да се ползва до 8 год.Ако е така ще е добре.Ще  следя темата  Peace

# 2
  • Мнения: 770
Естествено, че можеш да си ползваш неплатения отпуск за отглеждане на дете на части, но мисля, че беше до 7-годишна възраст.

# 3
Естествено, че можеш да си ползваш неплатения отпуск за отглеждане на дете на части, но мисля, че беше до 7-годишна възраст.
Ох, сигурна ли си? Тя  малката е на две годинки и половина, но шефката не ме пуска за два месеца неплатен/ а яслата няма да работи юли и август  #Cussing out и направо не знам какво да правя/ трябва да съм сигурна, че имам право на тези два месеца неплатен от майчинството, за да настоявам пред нея/

# 4
  • Мнения: 3 929
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=293400.msg7485611#msg7485611 Можеш да попиташ тук - ще ти отговорят със сигурност.

# 5
  • Мнения: 770
Естествено, че можеш да си ползваш неплатения отпуск за отглеждане на дете на части, но мисля, че беше до 7-годишна възраст.
Ох, сигурна ли си? Тя  малката е на две годинки и половина, но шефката не ме пуска за два месеца неплатен/ а яслата няма да работи юли и август  #Cussing out и направо не знам какво да правя/ трябва да съм сигурна, че имам право на тези два месеца неплатен от майчинството, за да настоявам пред нея/

Попитай в счетоводния форум, но си мисля, че работодателя ти не може да ти откаже използването на неплатения отпуск, май трябваше просто да го уведомиш няколко дни предварително. Успех

# 6
мерси много за линкчето/

# 7
  • София
  • Мнения: 1 352
Този отпуск вече е Неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст, като е в размер на 6 месеца за всеки един от родителите и не може да се преотстъпва т.е майката има право на 6 месеца и бащата има право на 6 месеца. Единия родител има право на 12 месеца неплатен отпуск само ако:
1. не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него;
2. другият родител е лишен от родителски права с влязло в сила решение на съда;
3. другият родител е починал
Може да се ползва и на части, като когато се ползва на части, продължителността му не може да бъде по-малка от 5 работни дни. Отпускът за отглеждане на дете до 8-годишна възраст  се ползва въз основа на писмено заявление, подадено от майката или бащата най-малко 10 работни дни преди датата, от която желае да ползва отпуска, в което се декларира, че детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка. Работодателят е длъжен да осигури отпуска от деня, посочен в заявлението.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Естествено, че можеш да си ползваш неплатения отпуск за отглеждане на дете на части, но мисля, че беше до 7-годишна възраст.
и аз така съм чувала

Общи условия

Активация на акаунт