моля отново за съвет-кашата и млякото

  • 722
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
здравейте,захранваме се от няколко дни,но нещо не вървят нещата.давам му каша ма милупа,но немога да се ориентирам правя му по 4-ри мерителни лъжички,хапва ги без проблем,но след това не иска да пие мляко само като приближа беберона и почва да плаче.вчера дадох само каша,но след 2-ва часа беше вече много гладен.искам да попитам вие как правите,кога се дава млякото преди или след кашата newsm78 колко време да давам каша преди да въведа зеленчуково пюре.колкото и да чета за това захранване пак немога да се оправя,затова предварително се извинявам на всички за повтарящата се тема,и ще се радвам много ако някои ми даде съвет  bouquetблагодаря

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 13:21 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Давай му каша, колкото иска да яде и след това не дохранвай с мялко, няма нужда. Нито преди това. Пък ако огладнее по-рано - даваш млякото когато поиска и готово. Давай около седмица каша и може да въведеш зеленчуковото  Simple Smile
И не се притеснявай толкова, няма нищо стриктно и важно относно количествата и часовете, води се по него  Hug

# 2
  • Мнения: 756
а ти в тази каша слагаш ли от неговото АМ , по- добре му прави по- малко каша и го дохранвай с АМ . Захранването поне  в началото е не да се нахрани , а да се запознае с различни вкусове и текстури , а основаната храна поне до 6 месеца пълни е препоръчително да бъде АМ. На ден трябва на тази възраст да изпива мин 600 мл. , защото там са полезните вещества , а не в кашите и пюретата поне на този етап.

# 3
  • Мнения: 17
има претенци човека много харесва млечната каша на милупа,днес му направих безмлечна с неговато мляко фризовом ,но не остана очарован.axel chiara там е проблема след като хапне малко каша и не иска мляко,плаче като му сложа беберона в устата и не яде,наложи се да му правя допалнително каша.до сега беше само на мляко и пиеше 4пъти по 300мл.благодаря ви за отговорите   bouquetимам още един въпрос като въведа зел.пюре кашата остава ли Embarassed               

# 4
  • Мнения: 764
Аз като го захрахвах, давах каша само следобед и то не всеки ден - така ми беше казала педито - един ден каша, един ден плодово пюре. А зеленчуковото пюре го давах на обяд.
Аз да си призная не съм много привърженик на кашите, защото ми се струва, че от тях повечко се пълнее. А и синът ми много и се цупеше на кашата, така че, той е хапвал такова нещо по-малко от месец - аз изпробвах само банановата каша на Милупа. Според мен е по-хубаво при захранването да му се дават плодови и зеленчукови пюрета. А и е хубаво детето да свиква с разни вкусове, за да не се тръшка за едно и също нещо. Съжалявам, ако не съм била полезна с казаното.

# 5
  • Мнения: 756
ами защо не направиш следното в същата тази каша , която харесва сложи малко от неговото АМ , нека я хапне няколко пъти така и после в млечната сложи безмлечна и добави малко АМ /това което пие / , за да свикне с вкуса и намаляй количеството млечна респ увеличавай безмлечна , за да вкараш и неговото АМ -идеята е да свикне с вкуса . Пробвай и с друга каша , безмлечна може да я хареса.И ние сме големи капризи, та и аз се чудя как да го излъжа . А като въведеш пюретата кашата  остава , но гледай да му даваш повече плодове или пълнозърнести каши и ядки , те са ползени много.

# 6
  • Мнения: 27 524
На бебе на 5 месеца спокойно може да се замести едно пиене на мляко с друго хранене. Освен това и кашата си е млечно хранене   Peace
Дума "намаляй" не съществува  Wink

# 7
  • Мнения: 1 062
ами защо не направиш следното в същата тази каша , която харесва сложи малко от неговото АМ , нека я хапне няколко пъти така и после в млечната сложи безмлечна и добави малко АМ /това което пие / , за да свикне с вкуса и намаляй количеството млечна респ увеличавай безмлечна , за да вкараш и неговото АМ -идеята е да свикне с вкуса . Пробвай и с друга каша , безмлечна може да я хареса.И ние сме големи капризи, та и аз се чудя как да го излъжа . А като въведеш пюретата кашата  остава , но гледай да му даваш повече плодове или пълнозърнести каши и ядки , те са ползени много.

Не виждам смисъл в млечна каша да се слага АМ. Не е и нужно детето да яде всички възможни каши на пазара. Щом харесва определена каша- давай му от нея. Спокойно можеш да заместиш едно хранене с кашата, което също си е млечно хранене. Когато детето ти достигне пълно заместване на шишето с мляко, изчакай няколко дни и започни да въвеждаш зеленчуците. Изместваш кашата за следобедна закуска, а на обяд даваш зеленчуците. Докато стане това детето ти ще наближи 6 месеца предполагам, а и да е все още на 5 не смятам, че е проблем. Аз в зеленчуците добавям 2-3 лъжички АМ. Няма нужда да махаш следобедната каша, когато започнеш със зеленчуците. Заместване на млечно хранене става, когато едно или две от храненията НЕ съдържат мляко. Кашата ти е млечна, а ако добавяш АМ и в пюрето детето ти няма да страда от липса на мляко. Мога да ти кажа, че това, че детето ти след ядене не иска шише с мляко не е никакъв проблем. Няма твърди норми и граници, ако огладнява след два часа си давай млякото, никакъв проблем. Моето дете е на 10 месеца и яде само четири вида каши - зърнин, пшенична, овесено-ябълкова и ориз с царевица. Опитвала съм и още някоя, но не я харесва, съответно не давам. Децата също имат предпочитания и вкус, ако нещо не им харесва просто не се предлага за момента и се опитва след месец-два отново. Успех в захранването!  Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Давай му каша, колкото иска да яде и след това не дохранвай с мялко, няма нужда. Нито преди това. Пък ако огладнее по-рано - даваш млякото когато поиска и готово. Давай около седмица каша и може да въведеш зеленчуковото  Simple Smile
И не се притеснявай толкова, няма нищо стриктно и важно относно количествата и часовете, води се по него  Hug
напълно съм съгласна Peace

# 9
  • Мнения: 756
Някой си повярва ,че няма да се занимава с мен.

Общи условия

Активация на акаунт