Упражнения за тазобедрените стави?

  • 1 705
  • 9
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 603
Здравейте мами,
как успявате да накарате да стоят мирно бебоците, когато правите упражненията за тазобедрените стави?При нас просто е някакъв кошмар, точно когато трябва да  сгъна крачетата за упражнения, бебка ги опъва напред и става голяма борба. Успявам да направя 10-15 броя повторения 1 или 2 през деня.
Споделете вашия опит.

# 1
  • Мнения: 83
Ами аз незнам точно какви са тези упражнения newsm78 Предполагам, че ви ги е показал ортопед, или? Иначе аз питах нашата педиатърка, ние сега сме на 5 месеца, за някакви конкретни упражнения, но тя каза, че нямало такива след като вече се обръщаме по корем...

# 2
  • Мнения: 27 524
Нашият опит и съвети по света са, че няма никаква нужда от подбни масажи и  упражнения  Peace

# 3
аз също не съм чувала за такива упражнения,и мисля че не са необходими.трябва внимателно да се подхожда към краченцата защото си е опасно.аз лично имам 12 операции от луксация на тазобедрените стави и първото нещо като родих беше да заведа дъщеря ми на ехограф.ако не сте си правили си направете,за ваше успокоение Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
За нещо такова ли става въпрос:

http://www.letsgym.com/2007/03/05/bebe-1-6/

Ако, да- на дъщеря ми й беше видимо й беше приятно да ги прави. Но, ги правехме веднъж на ден след баня.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
А аз ги правя преди баня, докато си стои по голо дупе на въздух Blush Сега е топло и позволява Peace

# 6
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 603
На ортопед я водих през първия месец и всичко беше ОК в смисъл, че няма установена вродена дисплазия или луксация.
Докторът каза, че е необходимо на бебетата да се правят редовно упражнения при всяка смяна на памперса. Упражненията се състоят в следното: свиват се крачката на бебка в коленете и се разтварят настрани. Това се повтаря по 20 пъти. Упражненията каза да се правят до 8-9 месец. Съответно се прави контролен преглед през 7-8 месец. За същото това упражнение слушах и по TV в "Часът на мама" - бяха канили ортопед, който говори за профилактиката на това заболяване.
Тъй като бебка вече стана доста подвижна и шавлива, за да успея да ги направя се гоним и изобщо става голяма борба.

# 7
  • Мнения: 4 753
Не съм правила никакви упражнения... бебчо цял ден подскача и се опитваше да прави мост още щом навърши два месеца....

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
до скоро и правех, но откакто взе да се обръща не съм тя по цел ден се върти, рита, мята ръце и се тътри  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 4 555
Успявам да направя 10-15 броя повторения 1 или 2 през деня.
Аз и едно повторение не успявам да направя, тя се кефи да си опъва краката в отговор на моя натиск и си мисли, че това е смисълът на играта.
Щом не успяваш да направиш тези упражнения, значи физическото развитие на бебето ти ги е надраснало и няма смисъл да ги правиш вече.

Общи условия

Активация на акаунт